Lancia Y '01 zwarcie w instalacji centralnego zamka.

mariuszss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2014, 9:29
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lancia Y '01 zwarcie w instalacji centralnego zamka.

Post autor: mariuszss » 14 kwie 2022, 22:17

Witam.
Mam mały problem z centralnym zamkiem. Jeden z przewodów wyzwalających przekaźnik centralnego zamka ma na stałe do masy ok. 14 ohm.
Po odpięciu wtyczek z zamków cały czas to niepełne połączenie występuje, co skutkuje po przekręceniu kluczyka przy otwieraniu serią zamykań i otwierań.
Według schematu z Punto przewody od krańcówek z zamków łączą się na jakiejś listwie. Czy ktoś może wie gdzie ona jest zlokalizowana?
Wiązka od podstawki przekaźnika zamka idzie gdzieś w kierunku podszybia i ślad się urywa.
Ową listwę zaznaczyłem na schemacie. No chyba, że w Y jest inaczej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JawaRenegade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 96
Rejestracja: 15 maja 2012, 0:37
Skype: renegade_89_666
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żukczyn

Re: Lancia Y '01 zwarcie w instalacji centralnego zamka.

Post autor: JawaRenegade » 14 kwie 2022, 22:39

Witam.
Zaznaczę że nie mam i nie miałem Y a z punto dużo nie wojowałem, ale moim zdaniem jest to wtyczka 15 pinowa oznaczona na schemacie jako C przychodząca do elementu oznaczonego 8, gdzie występuje bezpiecznik 3 i jest sterowane przez E1. Obstawiam że wtyczka C jest elementem "skrzynki bezpieczników", ale mogę się mylić. Sprawę ułatwiła by legenda opisująca czym są dane numery na schemacie.
Jest: Lancia Thesis 2.0T + gaz; Fiat 500L Cross 1.4 2019r. AR 159 SW 1.9 Jtdm;
Była: Lancia Kappa SW 2.4 TDS, Lancia Dedra SW 1.8 GT 98', AR 156 lift 1.6TS;

mariuszss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2014, 9:29
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lancia Y '01 zwarcie w instalacji centralnego zamka.

Post autor: mariuszss » 19 kwie 2022, 14:28

Dziękuję JawaRenegade za informację.
Przekaźnik centralnego znajduje się we wnęce, do której dostęp jest od schowka. Jest tam listwa z przekaźnikami i bezpiecznikami (jak na dołączonym zdjęciu). Wszystkie przewody formowane są w 3 wiązki i idą gdzieś w górę.
Przewody od krańcówek z zamków musiałby trafić na lewą stronę w okolice nadkola - tam jest kilka złączek. Sprawdzę to przy najbliższej okazji.
W ostateczności pozostanie przeciągnięcie nowych przewodów od jednej z pozycji krańcówek do przekaźnika zamka centralnego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”