Ceny LPG

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Ceny LPG

Post autor: Marcin_D » 03 sty 2023, 12:28

Niestety ale nasze społeczeństwo pokazało jakie jest tępe, łase na kasę i łatwowierne.
Prowadzę własny biznes od 10 lat - takiego burdelu jak od jakichś 7 nigdy nie było.
Na początku władzy PIS jeszcze jakoś szło - im dalj tym więcej "dojarek" się pojawiło - ciągle jakieś dodatkowe koszta (nigdy nie nazwane podatkami).
A działania w ubiegłym roku to już jest szczyt (chyba).
Utrzymywanie cen paliw na astronomicznym poziome - przecież to jest podstawa działania państwa (wszystko trzeba transportować) - i ma największy i bezpośredni wpływ na inflację.
Tylko co z tego że my o tym wiemy, jak większość społeczeństwa ogląda tylko TVPis (a tam mówią że jest lepiej niż w Japonii i nam cały świat zazdrości "bumu gospodarczego"). I ten ciemny lud w to wierzy - ja zachodzę w głowę jakimi trzeba być debilami, żeby nie widzieć że nam z kieszeni wyjmują ile tylko mogą (zastanawiam się kiedy będzie wyjmowane więcej niż w tej kieszeni będziemy mieć).
A jak z takim "pisowskim elektoratem" zaczniesz gadać to zawsze jest - że przecież pis daje, a Oni nie dawali.
Tylko że Oni nie wyciągai mi z kieszeni na każdym kroku, a pis daje 500+, ale na jego poczet zabiera z kieszeni 900. I tak jest ze wszystkimi ich pomysłami.
Ch.. z takim rządem - pies ich je..ł.
Liczę na to, że jednak Ci co są świadomi pójdą zagłosować i te ku..y już następnej kadencji nie będą.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Ceny LPG

Post autor: Tomzik » 03 sty 2023, 12:48

Chyba czas odkopać wątek o wyborach : gafa :

A ciekawe co tam dziś kolega darbo myśli. Czy dalej tak radośnie nastawiony do dojnej zmiany.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Ceny LPG

Post autor: volf » 03 sty 2023, 13:39

Nie zapominajcie o Ukrainie, te czołgi goniące ruskich muszą być czymś zasilane, agregaty prądotwórcze zresztą też. Ruskie chyba już im paliwa nie sprzedadzą więc Polska musi im dostarczyć a w zasadzie darować, bo przecież płacić nie będą.
Oficjalnie to raczej mówić o tym nie będą, bo jeszcze ruscy i nam kurek zakręcą albo coś gdzieś wybuchnie w rafinerii czy rurociągu...
Więc to był/jest taki podatek wojenny.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1107
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Ceny LPG

Post autor: mikee72 » 03 sty 2023, 13:56

volf pisze: 03 sty 2023, 13:39 Nie zapominajcie o Ukrainie, te czołgi goniące ruskich muszą być czymś zasilane, agregaty prądotwórcze zresztą też. Ruskie chyba już im paliwa nie sprzedadzą więc Polska musi im dostarczyć a w zasadzie darować, bo przecież płacić nie będą.
Oficjalnie to raczej mówić o tym nie będą, bo jeszcze ruscy i nam kurek zakręcą albo coś gdzieś wybuchnie w rafinerii czy rurociągu...
Więc to był/jest taki podatek wojenny.
Tyle, że wątek dotyczy obniżki cen netto paliw w noc sylwestrową o jakieś 15% - co ma do tego Ukraina?
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Ceny LPG

Post autor: topcio » 03 sty 2023, 14:35

Marcin_D pisze: Liczę na to, że jednak Ci co są świadomi pójdą zagłosować i te ku..y już następnej kadencji nie będą.
W tym chyba największy problem. Ci świadomi do wyborów nie idą bo nie widzą szansy na zmianę.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Ceny LPG

Post autor: Marcin_D » 03 sty 2023, 14:45

topcio pisze: 03 sty 2023, 14:35
Marcin_D pisze: Liczę na to, że jednak Ci co są świadomi pójdą zagłosować i te ku..y już następnej kadencji nie będą.
W tym chyba największy problem. Ci świadomi do wyborów nie idą bo nie widzą szansy na zmianę.
No w to jest właśnie chore - że społeczeństwo nie potrafi wykorzystać jedynych dostępnych dla nich metod zmiany rządu.
Właśnie jakby tak wszyscy co są przeciw obecnej władzy poszli do tych wyborów to by była zmiana, a tak to pójdzie "elektorat pis" i dalej będzie jak jest. Czyli będziemy w dupie dalej niż zawsze.
Cytując klasyka - "Najgorsze nie jest to że jesteśmy w dupie, najgorsze jest to że zaczynamy się w niej urządzać".

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Ceny LPG

Post autor: volf » 03 sty 2023, 14:53

mikee72 pisze: 03 sty 2023, 13:56 Tyle, że wątek dotyczy obniżki cen netto paliw w noc sylwestrową o jakieś 15% - co ma do tego Ukraina?
To, ze ktoś musi za to zapłacić a dzięki tej inżynierii finansowej było to realizowane. Teraz będzie trudniej, chyba, że ceny niebawem poszybują znowu w górę. Ewentualnie Orlen zostanie zamieniony na jakiegoś innego sponsora/
A co do obniżki to była od rana 31 a nie w noc sylwestrową.
Oczywiście i tak zapewne nikomu nie udałoby się zrealizować zakupów ostatniego dnia roku i załapać się na niższy vat.
Tak czy owak ciekawy jestem jaki zysk wykaże spółka za 2022 rok i ile wypłaci dywidendy za akcję :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Ceny LPG

Post autor: FXX » 03 sty 2023, 16:39

volf pisze:Nie zapominajcie o Ukrainie, te czołgi goniące ruskich muszą być czymś zasilane, agregaty prądotwórcze zresztą też. Ruskie chyba już im paliwa nie sprzedadzą więc Polska musi im dostarczyć a w zasadzie darować, bo przecież płacić nie będą.
Oficjalnie to raczej mówić o tym nie będą, bo jeszcze ruscy i nam kurek zakręcą albo coś gdzieś wybuchnie w rafinerii czy rurociągu...
Więc to był/jest taki podatek wojenny.
A przypadkiem 31 grudnia nie wygasł ostatni kontrakt Orlenu na ropę od Rosnieftu?



Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Ceny LPG

Post autor: wujekp » 03 sty 2023, 19:12

Tomzik pisze: 03 sty 2023, 12:48 Chyba czas odkopać wątek o wyborach : gafa :

A ciekawe co tam dziś kolega darbo myśli. Czy dalej tak radośnie nastawiony do dojnej zmiany.
Dawaj. Odpalaj race.
topcio pisze: 03 sty 2023, 14:35
Marcin_D pisze: Liczę na to, że jednak Ci co są świadomi pójdą zagłosować i te ku..y już następnej kadencji nie będą.
W tym chyba największy problem. Ci świadomi do wyborów nie idą bo nie widzą szansy na zmianę.
O przepraszam, nie tylko widzę szansę na zmianę, ale też wierzę że ona nastąpi. Wy też uwierzcie i ruszcie dupę na wybory!
Z wyjątkiem jednej "połówki" (jednej tury wyborów prezydenckich) nie opuściłem żadnych wyborów od kiedy mam czynne prawo wyborcze.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Ceny LPG

Post autor: Tomzik » 03 sty 2023, 19:22

Ale wiecie, że nawet jak przegrają to mają narzędzia (a jeśli nie to trochę jeszcze czasu na wrzucenie odpowiedniej ustawy w którymś nocnym głosowaniu nad zupełnie inną rzeczą), żeby zrobić tzw. reasumpcję? Innymi słowy - "trzeba anulować, bo my przegramy".
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Ceny LPG

Post autor: wujekp » 03 sty 2023, 19:27

Ale wtedy to już tylko pozostaje rewolucja. : beczy :
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Ceny LPG

Post autor: Tomzik » 03 sty 2023, 20:11

Albo, póki dozwolona, emigracja. Np do tej biednej Szwajcarii, którą wg mediów państwowych o ile pamiętam już wyprzedziliśmy w PKB. A że nie per capita? Co za różnica.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Ceny LPG

Post autor: volf » 03 sty 2023, 20:15

FXX pisze: 03 sty 2023, 16:39 A przypadkiem 31 grudnia nie wygasł ostatni kontrakt Orlenu na ropę od Rosnieftu?
Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
Nie bardzo https://businessinsider.com.pl/gospodar ... nu/mtgjsv1

Dodatkowo od lutego nowe sankcje i wielki deficyt diesla jako gotowego paliwa nas czeka 8-O https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,6512117
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Ceny LPG

Post autor: wujekp » 03 sty 2023, 20:27

Tomzik pisze: 03 sty 2023, 20:11 Albo, póki dozwolona, emigracja.
Ewentualnie. Ale ja nie jestem zwolennikiem tej opcji, aczkolwiek w razie "w" trzeba ją będzie rozważyć. Jakby co mam już upatrzony kierunek :D
A wtedy niech ci wszyscy miłośnicy socjalizmu i "wschodniej demokracji" się tu kiszą, ciekawe kto będzie na koniec dnia płacił podatki jak ci płacący wyjadą ...
Np do tej biednej Szwajcarii, którą wg mediów państwowych o ile pamiętam już wyprzedziliśmy w PKB. A że nie per capita? Co za różnica.
Podziwiam że jesteś w stanie oglądać media państwowe. Próbowałem, ale ... :wuerg007:
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Ceny LPG

Post autor: Tomzik » 03 sty 2023, 21:27

Generalnie nie oglądam, ale czasami coś człowiek uchwyci ;)

W niewielkiej dawce czasem nawet pomaga na poprawę humoru. Ale bardzo łatwo przedawkować i wtedy efekt w najlepszym razie jest taki jak zobrazowaleś powyżej ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”