Delta III - nie działająca regulacja wysokości świateł Xenon

Bastard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2013, 9:22
Imię: Paweł
Lokalizacja: Czerwionka

Delta III - nie działająca regulacja wysokości świateł Xenon

Post autor: Bastard » 30 wrz 2021, 20:53

Witam ;)
Może ktoś z was spotkał się z przypadkiem braku reakcji wiązki światła na regulację śrubami do tego przeznaczonymi ?? Na pewno kręcę dobrymi tylko że przez 7 lat ich nie używałem a teraz po wymianie sprężyn z tyłu mam problem z nisko skierowaną wiązką światła a silniczki na pewno pracują bo po odpaleniu normalnie się regulują tylko że za nisko ;).

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Nie działająca regulacja wysokości świateł Xenon

Post autor: Tomzik » 30 wrz 2021, 21:31

Jeśli po włączeniu świateł widać, że się "testują" dół-lewo-prawo-góra to obstawiałbym zwyczajnie zużycie lub bardziej zabrudzenie plastikowych przekładni w samej lampie. Kręcisz śrubą, ale na plastikowych zębatkach ruch ginie. Któraś się zablokowała albo straciła zęby ;)

Po takim czasie to standard.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Bastard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2013, 9:22
Imię: Paweł
Lokalizacja: Czerwionka

Re: Nie działająca regulacja wysokości świateł Xenon

Post autor: Bastard » 06 maja 2022, 2:49

Jednak problem okazuje się jest zupełnie inny bo po odpaleniu auta jest ok, dopiero po przejechaniu jakiegoś dystansu światła źle świecą. Okazuje się że trzeba kalibrować światła ale nie umiem tej kalibracji żadnym ustrojstwem aktywować. Wie ktoś może jak to ogarnąć lub jaki mechanik na śląsku ma porządny komputer do naszych aut ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7277
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Nie działająca regulacja wysokości świateł Xenon

Post autor: faraon » 06 maja 2022, 9:29

Mógłbyś napisać w jakim aucie :?:
Nie jesteś tutaj "nowy" a jednak do dzisiaj nie zapoznałeś się z Regulaminem forum, w którym napisano jak tytułować tematy.
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Bastard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2013, 9:22
Imię: Paweł
Lokalizacja: Czerwionka

Re: Nie działająca regulacja wysokości świateł Xenon

Post autor: Bastard » 12 maja 2022, 10:12

faraon pisze: 06 maja 2022, 9:29 Mógłbyś napisać w jakim aucie :?:
Nie jesteś tutaj "nowy" a jednak do dzisiaj nie zapoznałeś się z Regulaminem forum, w którym napisano jak tytułować tematy.
Wydaje mi się że temat jest założony w dziale Lancia Delta III to o jaki inny wóz może chodzić ?
Niestety nie mam możliwości zmiany tematu i opisu a wydaje mi się że zakładanie nowego nie ma sensu.
Proszę o nie nabijanie sobie postów w tym temacie tylko o odpowiedź czy może ktoś wie jak skalibrować światła xenon w komputerze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7277
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Nie działająca regulacja wysokości świateł Xenon

Post autor: faraon » 12 maja 2022, 16:21

Bastard pisze: 12 maja 2022, 10:12
faraon pisze: 06 maja 2022, 9:29 Mógłbyś napisać w jakim aucie :?:
Nie jesteś tutaj "nowy" a jednak do dzisiaj nie zapoznałeś się z Regulaminem forum, w którym napisano jak tytułować tematy.
Wydaje mi się że temat jest założony w dziale Lancia Delta III to o jaki inny wóz może chodzić ?
Niestety nie mam możliwości zmiany tematu i opisu a wydaje mi się że zakładanie nowego nie ma sensu.
Proszę o nie nabijanie sobie postów w tym temacie tylko o odpowiedź czy może ktoś wie jak skalibrować światła xenon w komputerze.

Pozdrawiam
Szanowny Kolego ...
1. zmienię tytuł tematu
2. nie unoś się honorem tylko zapoznaj się z Regulaminem w jaki sposób się tytułuje tematy
3. bałagan, który m.in. Ty wprowadzasz ... utrudnia poszukiwania interesujących (kogoś) tematów; w wyszukiwarce jak wpiszesz ksenony itd a nie wpiszesz modelu auta (którego nie ma ani w tytule postu ani w treści) nikt (nawet Ty) go nie znajdzie chociaż temat będzie (vide Twój)
4. nie nabijam Ci/sobie postów w temacie - wręcz przeciwnie -> podbijam go do góry, bo może ktoś niechcący na niego trafi i .... Ci NARESZCIE odpowie.

BTW - kolejny tak zatytułowany post (czytaj: źle) wyląduje w koszu a Ty otrzymasz ostrzeżenie zgodnie z Regulaminem. I możesz się na mnie obrażać ;)

Serdecznie pozdrawiam
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”