Kodowanie Kluczyka do Phedry

AdiBanys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, 18:49
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wolbrom

Kodowanie Kluczyka do Phedry

Post autor: AdiBanys » 11 wrz 2021, 10:50

Witam wszystkich. Ostatnio upadł mi kluczyk i po tym fakcie przestał działać pilot czyli samochód nie reaguje na przyciski kluczyka. Zapala normalnie. Jest to wersja na 4 przyciski obsługująca elektryczne drzwi boczne. Po rozebraniu kluczyka płytka wygląda normalnie - nie widać żadnych uszkodzeń czy ubytków . Podobno wystarczy kluczyk ponownie zakodować . Słyszałem ,że do tego jest potrzebna Lexia . Inni twierdzą ,że jest procedura nie wymagająca komputera. Wkłada się kluczyk do stacyjki , przekręca na zapłon ale bez uruchamiania silnika i naciska na kluczyku przycisk zamykania . U mnie ta ostatnia procedura nie działa , poza tym ta procedura bardziej dotyczy Peugeota , Citroena . Może ktoś zna konkretny sposób i coś podpowie.
Jest : Lancia Phedra 2.0 Multijet 2008r. Były : Fiat Croma 2005 , Ford C-Max 2.0 Diesel , Ford C-Max 1.8 , Peugeot 807 2.0 HDi , Citroen Xsara Picasso 1.8 , Ford Focus 1.8 , Skoda Octavia 1.6 , Volkswagen Vento 1.9D , Fiat Siena 1.6 , Fiat 126p

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Kodowanie Kluczyka do Phedry

Post autor: mikee72 » 11 wrz 2021, 14:04

Cześć, jak kupiłem swoją Phedrę to nie działał pilot w jedynym kluczyku, który do niej dostałem.
Zmiana baterii nie pomogła, jak również różne sztuczki.. nie chciały gadać ze sobą i już.
Ponad rok radziłem sobie grotem w zamku, aż pewnego dnia, nudziło mi się trochę na jakimś parkingu..
1. wsiadłem do auta, zamknąłem drzwi
2. włożyłem kluczyk i przekręciłem jeden raz (czyli w tą pozycje, że włącza się radio ale nawiewy jeszcze nie)
3. po 2-3 sekundach przycisnąłem i przytrzymałem ponad 5 sekund przycisk otwarcia tylnych prawych drzwi
4. wyłączyłem stacyjkę i wyjąłem kluczyk - nacisnąłem kłodkę i ... auto się zamknęło
Sam byłem w szoku. Wyszedłem z auta i pyk.. pyk.. wszystko działa! Mogę zamykać, otwierać i odsuwać tylne drzwi.
I tak już któryś rok leci i działa..
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

AdiBanys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, 18:49
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Kodowanie Kluczyka do Phedry

Post autor: AdiBanys » 11 wrz 2021, 19:38

Witam ponownie . Poszedłem , postąpiłem zgodnie z poradą i pomogło . WIELKIE DZIĘKI . POZDRAWIAM
Jest : Lancia Phedra 2.0 Multijet 2008r. Były : Fiat Croma 2005 , Ford C-Max 2.0 Diesel , Ford C-Max 1.8 , Peugeot 807 2.0 HDi , Citroen Xsara Picasso 1.8 , Ford Focus 1.8 , Skoda Octavia 1.6 , Volkswagen Vento 1.9D , Fiat Siena 1.6 , Fiat 126p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”