Delta III - brak tylnego światła przeciwmgłowego

Awatar użytkownika
Fresher
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2019, 12:31
Imię: Dawid

Delta III - brak tylnego światła przeciwmgłowego

Post autor: Fresher » 16 sie 2021, 18:17

Witam serdecznie, tego tematu nigdzie nie wyszukałem więc pozwolę sobie poruszyć.

Delta III 1.75 TBI dzisiaj przeszła badanie techniczne śpiewająco łącznie z weryfikacja działania wszystkich świateł w aucie. Po odebraniu podbitego dowodu w trakcie wyjazdu z ASO oczywiście żeby nie było zbyt kolorowo wywaliła błąd oświetlenia wskazując na żarówkę światła tylnego przeciwmgłowego. Diagnoza komputera okazała się trafna i rzeczywiście światło nie świeci.

Podjechałem do sklepu, kupiłem żarówkę. W domu wyjąłem lampę przeciwmgłową ze zderzaka tylko po to by okazało się, że stara żarówka jest sprawna. Szukając dalej zweryfikowałem, że jeden pin w mocowaniu żarówki jest zaśniedziały - tak samo zresztą w kostce po stronie wiązki. Po wyczyszczeniu wszystkiego drobnym narzędziem na dremelu i psiknieciu kontaktem okazało się, że dalej mamy brak święcenia żarówki więc rozebrałem kostkę (wyjąłem piny) po stronie wiązki. Tam jeden PIN był niemalże przeżarty po stronie kabla więc go odciąłem i zainstalowałem nowy (piny identyczne jak w kostkach hermetycznych z Allegro). Po złożeniu wszystkiego w całość w dalszym ciągu brak światła przeciwmgłowego. Błąd na desce nieustannie, kontrolka od włączonych świateł przeciwmgłowych tylnych się uruchamia. Na kostce pojawia się wtedy 12V instalacji pojazdu ale niestety po obciążeniu kostki żarówką napięcie spada do 0.3V. Jest to jasnym objawem braku styku "gdzieś" w wiązce/instalacji auta.

Proszę zatem uprzejmie o podpowiedź jeżeli ktoś miał styczność. Gdzie doprowadzona jest wiązka od światła tylnego przeciwmgłowego, który bezpiecznik za nie odpowiada gdyż jasno w instrukcji nie mogę tego rozszyfrować.

Ogólnie o podpowiedź gdzie dalej szukać. Nie chciałbym w ciemno rozbierać połowy tapicerki i zdejmować zderzaka, żeby iść po kabelku.

Z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Fiat Tempra 1.6 i.e Sedan 1990r -> 2.0 R5 Turbo (20VT)
Fiat Stilo 1.9 MJTD MultiWagon 2004r -> 200+ KM
Fiat Tipo 1.4 T-Jet S-Design MultiWagon 2018r -> 221KM/305Nm
Lancia Delta III 1.8 Di Turbo-Jet BiColore Sport

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - brak tylnego światła przeciwmgłowego

Post autor: Tomzik » 18 sie 2021, 16:51

Nie miałem tego problemu póki co, ale widziałem jakość elektryki jak reanimowałem połączenie z tylnym czujnikiem poziomowania ksenonów.

Proponuję ściągnąć sobie płytkę z e-Learn do Bravo II - obsługa upierdliwa, ale da się dość ładnie lokalizować złączki. Ja namierzyłem, więc też dasz radę. Do Delty niestety nie wydano na płytce, jest tylko na serwerach, ale podstawowa elektryka powinna być tożsama z Bravo.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”