Delta III - demontaż zespołu pedałów 1.4 120KM

grzesik_w
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2013, 18:45
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Delta III - demontaż zespołu pedałów 1.4 120KM

Post autor: grzesik_w » 22 lis 2020, 16:50

Czołem. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wymieniał zespół pedałów Czy potrzeba demontować całą kolumnę kierowniczą razem ze wspomaganiem? Na tą chwilę odkręciłem 5 śrub mocujących zestaw, zdjąłem dolny krzyżak kolumny, zdjąłem plastikowe zatrzaski popychaczy sprzęgła/hamulca i nadal nie mogę tego dziadostwa wyciągnąć. Co ciekawe nie wygląda, jakby kolumna coś jeszcze blokowała, ale nie ma tez żadnego elementu który można by jeszcze zdementować. Może trzeba demontować pompy sprzęgła i hamulca? Te mi się nie wydaje.. Panel jest zablokowany od góry na metalowym wzmocnieniu deski - którego siłą rzeczy nie da się zdemontwoać. Macie tu jakieś doświadczenie?

Edycja: wszystko poprawione zgodnie z regulaminem :)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2020, 17:07 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytułujemy zgodnie z Regulaminem !!! Uzupełnij profil: Imię, miejscowość. Zapoznaj się z Regulamine forum.

grzesik_w
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2013, 18:45
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta III - demontaż zespołu pedałów 1.4 120KM

Post autor: grzesik_w » 12 sty 2021, 11:33

Dla potomnych - może jeszcze komuś się przyda. Odebrałem auto od mechanika. Udało mu się wyciągnąć zespół pedałów bez zdejmowania deski. Trzeba mieć tylko dobrego mechanika który nie spławia klienta. Sprawa jednak nie jest latwa. Musiał zrobić sobie jakieś narzędzie przytrzymujące pompę hamulcową. Konieczne było też poluzowanie niektórych śrub deski - z wielkim trudem obeszło się bez zrzucania jej całej, choć i tak nie jest to nic przyjemnego i nikomu nie życzę robić to tego samemu. Lepiej oddać auto do mechanika - ale musi mu zależeć. Ewidentnie zespół pedałów w fabryce był montowany przed deską i nikt nie przewidywał jego łatwego demontażu. Temat można zamknąć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”