Oil Catch Tank

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Oil Catch Tank

Post autor: Jam_Belfegor » 19 maja 2020, 16:06

Witam,
Panowie tak się zastanawiam nad domontowaniem do swojego silnika takiego ustrojstwa jak OCC czyli oil catch tank. W Delcie pomimo iż kompresja była właściwa, nie brała oleju w dolocie było dość sporo oliwy. Fabryczny separator jest raczej słaby bo to w sumie tylko puszka labiryntowa, która za wielkiego oporu nie stawia mgle olejowej. Z grubsza coś złapie ale drobniejszego towaru już nie. Ktoś montował? Jakieś przemyślenia w tym temacie? Na rynku jest tego dość sporo, ale większość nie chce się pochwalić środkiem. Poza-tym większość pachnie mi chińczykiem, który ładnie wygląda z zewnątrz ale nie spełnia swojej roli. Jak patrzyłam na domorosłe produkcje to większość robi króciec na dno zbiornika (tak 2/3 długości), upycha stalową siatkę, a czasem na powrót jeszcze zakłada separator olejowy drobny używany do osuszania w układach sprężonego powietrza. Wolałbym kupić jakiegoś gotowca, ale tak jak pisałem większość pachnie mi bezużytecznym dziadostwem, do tego jest to mega prosta budowa nie mam zamiaru też wydawać na to kilka set złotych - bo to śmieszne by za kawałek aluminiowej rurki z króćcami tyle płacić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtek24nysa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 25 lip 2013, 15:15
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Nysa

Re: Oil Catch Tank

Post autor: wojtek24nysa » 19 maja 2020, 19:56

Witam, ja wykonałem oil całych tank z filtra odstojnikowego czaja blaster, filtr wyrzuciłem, do środka napchalem drucianek do mycia garnków, i turbo od zimnej strony suchutkie, a przed tym pojawiało się przepocenie, fabryczna odma w Renault 2.0 dCi też nie dawała rady, oleju nie bierze itp. średnio co 500km zlewam ok łyżkę stołowa czarnej nasi więc działa, wcześniej waliło w dolot
Lancia Lybra 2.0 20v SW - była

Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD - była

Audi A6 C5 2.4 V6 sedan - byla

Rover 75 2.0 CDTI sedan- był

Renault Laguna 3 2.0 Dci -byla (została w rodzinie)

Bmw 320d E91 Kameleon- była

Opel Signum 1.8 16V xer jest

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oil Catch Tank

Post autor: horses » 20 maja 2020, 11:38

Ja kiedyś do Dedry kupiłem chyba za 150 zł taki fabryczny "tuningowy/sportowy" pojemnik i sprawdzał się idealnie.
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Oil Catch Tank

Post autor: maxglow » 20 maja 2020, 19:36

Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”