Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: przemekbial » 30 sie 2017, 10:39

witam. pojechałem dzisiaj ustawić sobie na stację kontroli światła a gość mi mówi że nie da się ich ustawić bo śruby kręcą się w kółko a lampa ani drgnie. kurde może w jakiś inny sposób powinno się ustawić lampę? zakup nowych mnie przeraża...1000 sztuka :( co poradzicie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 10:39 przez przemekbial, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: Tomzik » 01 wrz 2017, 22:14

Coś się połamało/zabrudziło itd. itp. w środku lampy.

Ja swoje rozebrałem (rozkleiłem), ale to było w Delcie II. Wszystko ładnie przeczyściłem i przesmarowałem i regulacja działała.

Nie wiem co ci poradzić, może zdobądź jakąś tanią używkę "dla treningu" i spróbuj ją rozebrać. Nabierzesz wprawy to będziesz mógł rozebrać tą właściwą ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: przemekbial » 01 wrz 2017, 22:22

już wszystko wiem co jest do wymiany. taki oto mały trzpień a w sumie cały komplet sztuk cztery. jestem na etapie ustaleń do do ewentualnego wydruku 3D takiego elementu na wzór.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



crazz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2014, 14:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: crazz » 16 gru 2017, 15:41

Cześć, mam ten sam problem, widziałem że ta śruba plastikowa jest wyrobiona. Udało Ci się to gdzieś dorobić? Da się tę śrubę wyjąć bez wyciągania lampy (np. kombinerkami od góry)?

Gdzieś na jakimś portalu widziałem zestaw naprawczy do regulacji świateł, ale towar niedostępny...

z góry dziękuję za informację,
Michał

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: przemekbial » 16 gru 2017, 15:49

temat zostawiłem. pisałem do firmy która może to wykonać w technologii druku 3D. ale cena 300 zł. więc odpuściłem. podaj stronkę gdzie widziałeś zestaw naprawczy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


crazz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2014, 14:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: crazz » 16 gru 2017, 17:07

Widzialem to tutaj:
https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/ ... d-multijet

Ponawiam pytanie co do wyciągnięcia tej śrubki - da się to łatwo wyciągnąć, żeby np przełożyć z jednej lampy do drugiej? W drugiej lampie diagnosta ustawił światła bez problemów, więc tak głośno myślę, czy nie wystarczy tego przekładać na czas regulacji.

Dzięki,
M.

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: przemekbial » 16 gru 2017, 17:09

Ta śrubka regulacyjna siedzi w takim jakby jazmie. Ono się da wyciągnąć bo jest na dwóch zaczepach plastikowych.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



crazz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2014, 14:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: crazz » 09 lut 2018, 16:24

Cześć Przemku,

mój problem się rozwiązał przy regeneracji lamp (Auto Gamma w Krakowie). Co prawda ta śrubka ze zdjęć była wyrobiona, ale jakąś uszczelkę wymienili i jest możliwa regulacja imbusem nie od góry poprzez tę śrubę, a od strony silnika (tak jakby od tylnej ścianki lampy).

Regenerację reflektorów polecam - całość kosztowała 800zł, ale różnica kolosalna. Teraz w końcu widzę, co się dzieje na drodze! :)

M.

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: przemekbial » 09 lut 2018, 16:41

crazz pisze:Cześć Przemku,

mój problem się rozwiązał przy regeneracji lamp (Auto Gamma w Krakowie). Co prawda ta śrubka ze zdjęć była wyrobiona, ale jakąś uszczelkę wymienili i jest możliwa regulacja imbusem nie od góry poprzez tę śrubę, a od strony silnika (tak jakby od tylnej ścianki lampy).

Regenerację reflektorów polecam - całość kosztowała 800zł, ale różnica kolosalna. Teraz w końcu widzę, co się dzieje na drodze! :)

M.
cześć!,
Lamp regenerować nie będę bo nie ma takiej potrzeby. Światła są ustawione po ostatniej wizycie na OSKP. Cieszę się, że u Ciebie nastąpiła poprawa. Apropos wymienili Ci śrubę regulacyjną?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



b7rabbit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2020, 20:15

Re: Delta III - uszkodzona regulacja przednich reflektorów.

Post autor: b7rabbit » 19 kwie 2020, 7:48

Odnowie temat:

Mam taki sam problem z tym, że śruba z góry (ta wymieniona tutaj) po obróceniu przeskakuje ale druga, prostopadła do niej, patrząc od tyłu do lampy działa bez problemu (i przy okazji kręci się ta śruba z góry) natomiast ani w lewym, ani w prawym reflektorze nie zmienia to wysokości. Za daleko są odkręcone te śruby? Pozostaje wyciągniecie lampy, rozebranie tego układu i kombinowanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”