Delta III - czy mam ABS?

Awatar użytkownika
yaro29
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 13 mar 2015, 8:05
Imię: Yarek
Lokalizacja: Rąbień

Delta III - czy mam ABS?

Post autor: yaro29 » 19 sie 2017, 20:10

Cześć,

sam się dziwię, że to piszę ale ....
Czy możecie powiedzieć jak sprawdzić czy działa mi ABS, tzn się załącza?
W poprzednich samochodach, nie było z tym problemu, zawsze czułem załączający się ABS a tu w Delcie nie czuję.
Po zakupie miałem stwierdzony już stary płyn hamulcowy.
Ostatnio wymieniłem m.in. hamulce z tyłu wraz z nowymi tarczami, zakładam więc, że przy takiej operacji był/musiał być wymieniony płyn hamulcowy.

W każdym razie auto obecnie przy wciśnięciu pedału hamulca na maksa , hamuje chyba poprawnie, ale nie udało mi się jeszcze mimo kilku już różnych prób, przy prędkościach od 60kmh do 80-100kmh spowodować tak gwałtownego hamowania, aby "zblokować" hamulce a dokładniej doprowadzić do sytuacji, gdzie załączy się ABS.
Możecie się wypowiedzieć?
Z góry dzięki :)
LANCIA DELTA III 1.6 JTD MultiJET + Selespeed 116KM PLATINO Poltrona Frau, Bicolor

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: LANCIA DELTA III - czy mam ABS?

Post autor: FXX » 19 sie 2017, 20:16

yaro29 pisze: 19 sie 2017, 20:10Ostatnio wymieniłem m.in. hamulce z tyłu wraz z nowymi tarczami, zakładam więc, że przy takiej operacji był/musiał być wymieniony płyn hamulcowy.
Skąd takie założenie? Zleciłeś wymianę płynu mechanikom, którzy wymieniali hamulce z tyłu?

Co do sprawdzenia czy masz ABS to najlepiej na pustej drodze/placu po deszczu wdepnij w hamulec do samego spodu. O ile na suchym może się nie włączać to na mokrym nie ma szans, żeby nie zadziałał.
Na suchym musisz mocno, zdecydowanie wcisnąć hamulec, wręcz kopnąć w niego.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: LANCIA DELTA III - czy mam ABS?

Post autor: Helios » 19 sie 2017, 20:34

Przypuszczenie graniczące z pewnością, że jakby nie działał to jakaś kontrolka by sygnalizowała.


Co do testu to rozpędź na asfalcie ponad stówkę i hebel do ziemi, jak nie działa to będzie piszczeć i lecieć sporo dymu, lub na szuterku jakimś to prędkość już nie musi być znacząca, też hebel do podłogi i będziesz czuł czy zblokuje koła ;)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: LANCIA DELTA III - czy mam ABS?

Post autor: volf » 19 sie 2017, 21:27

Wystarczy wjechać na trawę albo drogę gruntową i nie trzeba aż takich prędkości :)
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
yaro29
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 13 mar 2015, 8:05
Imię: Yarek
Lokalizacja: Rąbień

Re: LANCIA DELTA III - czy mam ABS?

Post autor: yaro29 » 20 sie 2017, 7:28

volf pisze: 19 sie 2017, 21:27 Wystarczy wjechać na trawę albo drogę gruntową i nie trzeba aż takich prędkości :)

Sprawdzone jeszcze wczoraj z wieczora, na mokrej nawierzchni.
ABS jest i działa, tylko w Lanci jest jakby bardziej "inteligentny", tudzież mniej słyszalny/odczuwalny :)
Temat do zamknięcia!
Pozdr
LANCIA DELTA III 1.6 JTD MultiJET + Selespeed 116KM PLATINO Poltrona Frau, Bicolor

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”