Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Post autor: Artur G. » 08 paź 2006, 21:27

Mam pytanko - kto zaprojektował nadwozie Kappy sedan??? Z tego co wiem nadwozie kombi projektowała f-ma Pininfarina, bo tak kazdy pisze wyrażając sie o kombi lub czytając znaczek firmowy na tylnym słupku części kombi.
Ja nie mogę się doczytać i znaleść info o sedanie... jesli tylko kombi projektowała Pininfarina, to się styliści nie napracowali "doklejając" tył, a jeli projektowali najpierw sedana a poźniej kombi to czemu nikt o sedanie nie pisze że projekt czy deasing "Pininfariny". A może sedana projektował ital Desing czy inna firma nadwoziowa? A może styliści z Fiata? Może ktoś jest w posiadaniu takich informacji, oczywiście potwierdzonych.?

pozdrawiam Artur. Kappa .2.0
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Anonymous

KOmbi

Post autor: Anonymous » 11 paź 2006, 11:25

Sam masz "doklejony tył"... : cenzura : :lol:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Post autor: Nat » 11 paź 2006, 12:01

i uwazaj, bysmy ci go nie odkleili uzywając znanego fizycznego wzoru F= m buta x a nogi! :D

Z tego co sie orientuje to Pininfarina stylizował całego kapiszona, ale tylko z wersji kombi był dumny- dlatego ozdobił ja swoim znaczkiem.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Post autor: Artur G. » 12 paź 2006, 19:10

Nat..? to że się orientujesz że Pininfarina....to za mało! Sory ale pytałem o konkretne informacje
ps. Battista Farina załozył swoja firmę w 1930r. o jego dumie może nie rozmawiajmy bo czy był dumny z "tyłu" kappy to on sam wie, jak jesteś taki piekny to podejmij sie ustalenia dla mnie i naszych kolegów pewnej odpowiedzi na moje pytanie a jeśli nie to nie gadaj głupot. pa.
pozdrawiam Artur
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Post autor: mario09 » 12 paź 2006, 20:26

: niepewny : aaale o so chozi?
Przeciez to wszystko zarty. Nat ze wszystkimi dowcipkuje i nikt sie nie obraza. Jest kilku forumowiczow ktorzy maja Kappy (i inne modele) SW i bardzo sie nimi ciesza, a wrecz "wzdychaja" do nich. Nie ma sie co unosic bo ile ludzi tyle gustow. "Jeden lubi ogorki inny gospodarza corki".
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Post autor: Artur G. » 12 paź 2006, 21:45

ok, spoko, wszystko już rozmumiem...
w peiwszym poscie uzywając niefortunnie "doklejony tył" tez nie miałem na mysli nikogo urazić, wiem że SW jest bardzo ładny, wręcz ma idealne proporcje, jednak wielu pisząc o SW dodaje "pininfarina", natomiast nikt tego nie uzywa pisząc o sedanie.
Stąd moje pytanie, chciałbym mieć pewność co do projektanta nadwozia, pytanie takie zadał mi pasjonat "pancerwagenów", dletego chciałbym mieć pewną odpowiedź. Czyli nadal pytanie jest aktualne.

pozdrawiam serdecznie Artur,.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Post autor: Nat » 13 paź 2006, 13:38

Uooo matko, nie sądziłem że w Lubartowie koło Lublina takie kozaki mieszkają :P
Firma Pininfarina nie skończyła się na Battiscie "Pinin" Farinie, jak zdajesz się sugerować (zmarłym jakoś tak na początku kwietnia 1966r). Sama firma nigdzie nie chwali się stylizacją themy sedan czy k sedan, więc trudno cokolwiek potwierdzić na 100 proc.
Historia firmy była zresztą nie tak dawno było przedmiotem dyskusji na forum, sugeruję użycia opcji "Szukaj".

Serdecznie dziękuję za tak bardzo bezpośrednią propozycję ustalenia dla Ciebie czegokolwiek, ale tak lotny umysł jak Twój, podparty niewątpliwym ogromnym doświadczeniem i wiedzą (choćby na temat daty założenia firmy "Carrozzeria Pinin Farina") z pewnością nie potrzebuje suflerów by poradzić sobie z takim problemem.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kto zaprojektował nadwozie?

Post autor: grzole » 13 paź 2006, 14:56

Pogodzę Was kochani. Prawdopodobnie znaczek Pininfarina tylko dlatego jest na modelach Kappa coupe oraz kombiakach Kappa i Thema bo w fabryce tej firmy były produkowane te modele. Firmy designerskie wiele projektują na zlecenie ale zazwyczaj podpisują się swoim logo tylko pod tym w czego produkcji uczestniczą.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”