Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: horses » 01 maja 2016, 15:47

Obejrzałem wczoraj dla mojego taty Lybrę w Kętrzynie

http://olx.pl/oferta/lancia-lybra-1-9-j ... 71da4e90ff

Ogólnie samochód w stanie mocno przeciętny. Cała powłoka lakiernicza w sumie przepolerowania, dużo rys, zadrapań. Pomatowiałe elementy. Prawy błotnik pognieciony, tył prawego progu coś było robione albo wgniecione. Rdzy jako takiej nigdzie nie widać, na podwoziu też nie ma. Z przodu drobne wgniotki.

Silnik pomimo że był zimny odpalił od strzała, równo chodzi, nie dymi.

Wnętrze, tapicerka puszcza nitki, w drzwiach kierowcy połamane plastiki, w bagażniku roleta się jakoś nie trzyma.

Komputer wyrzuca błąd przepalonej żarówki, średnie spalanie z kompa 5.7/l

lampy wymatowiałe z czego jedna w ogóle ma pęknięty odbłyśnik

Samochód stoi w Kętrzynie, czasami po umówieniu można go zobaczyć w Warszawie.

Sprzedaje prywatna osoba, kobieta. Ma go nieco ponad rok, ale musi wymienić na automat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: Helios » 01 maja 2016, 17:44

A co zaważyło na tym, że nie została kupiona? Bo tak szczerze, to po tym opisie i zdjęciach nic strasznego nie widzę, cena chyba też do dogadania?

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: horses » 01 maja 2016, 18:45

Na razie ojciec jeszcze szuka. Poza tym priorytet ma benzyna.

Pewnie jak by jeszcze z kilkaset zł zejść to można by porobić te rzeczy.
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Adrian.

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: Adrian. » 01 maja 2016, 19:36

horses pisze: Cała powłoka lakiernicza w sumie przepolerowania, dużo rys, zadrapań. Pomatowiałe elementy. Prawy błotnik pognieciony, tył prawego progu coś było robione albo wgniecione. Rdzy jako takiej nigdzie nie widać, na podwoziu też nie ma. Z przodu drobne wgniotki.
Przepraszam ale mnie rozpiernicza jak ktoś liczy że auto 16 letnie w dieslu będzie miało idealny lakier w cenie za mniej jak 10 tyś zł.
Patrząc na takie auta proponuję skupić się na stanie technicznym, bo kupić piękny śmietnik, to chyba domena w Polsce. Kupić oczami, a potem płacz że Fiat, Alfa, Lancia to dziadostwo bo się psuje na potęgę.


Co do tego egzemplarza to po stanie środka i logice nie sądzę żeby to auto miało mniej jak 350 tys km przejechane.
Bardziej interesowało by mnie co w aucie jest porobione.

Np. to ogłoszenie mi się wyświetliło i takie auto widać że jest doinwestowane
Wystarczy podjechać zweryfikować czy faktycznie te grube tysiaki gościu włożył do tego auta i na pewno się nie powie, że Lancia to złom itp.

Swoją drogą jeśli ktoś chce mieć lakier ideał to najlepiej przeznaczyć kwotę na pomalowanie auta i mamy jak nówka z salonu z zewnątrz.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: meqqex » 01 maja 2016, 20:00

Adrian. pisze:Swoją drogą jeśli ktoś chce mieć lakier ideał to najlepiej przeznaczyć kwotę na pomalowanie auta i mamy jak nówka z salonu z zewnątrz.
Masz rację ale znając podejście kupującego 95% z nich powie że auto było bite :lol: ja w swojej myślę o malowaniu ale to już po wszystkich zabiegach wewnętrznych i mechanicznych :) czyli jak dobrze pójdzie za rok :D w okolicy mamy fajnego blacharza/lakiernika.

Co do samego auta można by zobaczyć ale niestety mi nie po drodze jeśli cosik by było w mojej okolicy i na trasie to zerknę.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Adrian.

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: Adrian. » 01 maja 2016, 20:16

meqqex pisze:
Masz rację ale znając podejście kupującego 95% z nich powie że auto było bite :lol:
no i znowu doszliśmy do sedna tematu - właściciel jest bohaterem romantycznym - cokolwiek zrobi będzie dla niego źle!
Pomaluje przyjedzie fachman z miernikiem powie - bite, będzie miał ślady użytkowania bez korozji i wielkich uszkodzeń - obite.

Co zrobić? Czekać na swojego kupca, który prócz narzędzi do sprawdzania, ma jeszcze olej w głowie, nie chce być oszukany i chce kupić auto na które go faktycznie stać.

Awatar użytkownika
_Rafako_
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1488
Rejestracja: 21 sty 2015, 12:04
Imię: Olek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: _Rafako_ » 01 maja 2016, 20:18

Co się czepiacie :?: Chłop obejrzał, napisał co widział, a wy jeszcze pretensje. Wcale się ojcu Adama nie dziwię, że się nie pali do zakupu. 6000 zł za gołego w ryj "biznesa" z traktorem 1.9 pod maską to żadna okazja, szczególnie w czasach, kiedy w Lybrach za tą sumę można przebierać jak w ulęgałkach. To już bym wolał Boruchową Intensę, z "lekko czaśniętym ryjem" brać za podobną kasę i ją sobie wyklepać.
Serdecznie pozdrawiam.
MaXserwis - najlepszy wśród warsztatów
Jest: plastik Mondeo MKV 2.0 D '20 + Megane IFL cabrio '99 + Mercedes W123 200D '83 + Mercedes 124 CE '90 + Fiat 126p FL '90 + BMW 540i Touring...
Były: K SW 2.4 20V, Lybra SW 2.0 20V, K 2.0 20V x 2, Y10 bicolore, K 2.0 20VT, Thema 2.0 16V x 2, Delta II 1.6 8V, Y 1.2 8V, Y 1.2 16V, Y10 Selectronic, Delta HPE 2.0 16V bicolore, K 2,4 20V...

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: bassooner » 01 maja 2016, 20:24

jego sprawa czy kupił czy nie i jak się na to zapatruje, a nam nic do tego ;-)


btw. patrząc na cenę i rocznik mogę za moją śmiało wołać z dziesięć koła ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Adrian.

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: Adrian. » 01 maja 2016, 20:28

Nikt się nie czepia : czerwona :
Wyraził Kolega swoją opinię o Lybrze którą widział, a my dodaliśmy od siebie - chyba cenzury nie ma?

Wracając do meritum - mnie też uderzyło że za biznes ktoś chce 6 tys zł!

Zamiast bitego wolałbym kupić do poprawek, choć która z Lybr 16 letnich nie jest do poprawek? niektórym progi odchodzą z korozją, albo już po naprawach....

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Obejrzana - Lybra Kętrzyn

Post autor: horses » 02 maja 2016, 0:16

Opisałem, jak ja to widzę. Czasami są takie na których nic nie widać a czasami obdrapusy.

Jakieś drobne luzy były w zawieszeniu, bez tragedii. Opony śmietnik.
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”