Kappa - kluczyk

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Kappa - kluczyk

Post autor: sloneczna » 31 mar 2005, 21:39

Kilka pytań KAPPA
O cochodzi z przyciskiem na kluczyku zapala sie czerwona dioda w nim?
Migająca zielona pod nawiewem,co to ?
Za lampka wewnętrzną jest coś z trzema otworami z siadką ,co to ?
Jak się otwiera wlew?
Drażni mnie włączanie wstecznego ? (biegi precyzyjne)
Czy air pasażera można wyłączyć?
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - kluczyk

Post autor: Lewutek » 31 mar 2005, 22:37

... odnośnie wlewu paliwa .. to jest on otwarty jak cały samochód jest otwarty ... naciska się wtedy na klapkę wlewu paliwa ... lewy górny róg tej klapki ...

Pierwszy raz jak pojechałen do CPN-u zatankować to też nie wiedziałem ... a pracownik CPN-u czekał aż mu otworzę wlew ... musiałem odjechać na bok ... wyjąłem instrukcję obsługi i za jakieś 10 minut jak już wiedziałem jak to mogłem zatankować ...

Jak się samochód zamknie to centralny zamek zamyka też klapkę wlewu paliwa :!:
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - kluczyk

Post autor: Lewutek » 31 mar 2005, 22:40

...czerwona dioda w kluczyku to podświatlenie przy otwieraniu zamków z kluczyka ... jak będziesz świecił to wyładujesz szybko baterię i przestanie ci działać immobilaizer ... bo elektronika od immobilaizera jest też w kluczyku ..
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Jurek K.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Staszów

Kappa - kluczyk

Post autor: Jurek K. » 31 mar 2005, 23:19

Zielona lampka od immobilajzera po przekręceniu kluczyka ma zgasnąć jak nie zgaśnie nie "zapali", w/g instrukcji trzeba wyłączyć chwilę odczekać i powtórnie odpalać jak zgaśnie.
Jurek
Kappa 2.4 LX 97' (niestety rozbita w grudniu 2014)
Kappa 2.4 LX 00'

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - kluczyk

Post autor: tomek » 01 kwie 2005, 8:12

"lewutek" pisze:jak będziesz świecił to wyładujesz szybko baterię i przestanie ci działać immobilaizer ... bo elektronika od immobilaizera jest też w kluczyku ..
To dwie rozne 'elektroniki' bateria w kluczyku sluzy tylko do podswietlania, nie ma nic wspolnego z immobilizerem.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Kappa - kluczyk

Post autor: tomek » 01 kwie 2005, 8:15

"sloneczna" pisze: Migająca zielona pod nawiewem,co to ?
Immobilizer. W wersjach od 1998 jest znaczek na desce rozdzielczej. Dioda mruga - imobilizer aktywny. o przekreceniu kluczyka nalezy odczekac az dioda zgasnie.
Za lampka wewnętrzną jest coś z trzema otworami z siadką ,co to ?
Nie mam pojacia, moze zrob fotke. Moze to pozostalosci po jakiejs dodatkowej instalacji.
Jak się otwiera wlew?
Trzeba wcisnac lewy, gorny naroznik i sam odskoczy[/quote]
Drażni mnie włączanie wstecznego ? (biegi precyzyjne)
Kwestia przezwyczajenia i nic tu nie zmienisz.
Czy air pasażera można wyłączyć?
Niestety nie...
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kluczyk

Post autor: Arek » 01 kwie 2005, 8:31

No ja tez po zakupie miałem przygodę z wlewem paliwa. Wiedziałem jak się to cudo otwiera ale .... Otwieram patrze, o qrde korek od wlewu bez kluczyka :o i pomyslałem sobie że ktos mi w nocy piachu nasypie lub nasika do baku. Juz kombinowałem aby jechac i kupić korek z zamkiem ... i dopiero po kwili doszedłem do wniosku że klapka od wlewu działa pod centralnym zamkiem. Ehhhh człowiek uczy sie przez całe zycie :wink:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Kappa - kluczyk

Post autor: sloneczna » 01 kwie 2005, 10:07

Ok dzięki za info

Kluczyk na pewno nie podświetla jest ta dioda na płaskiej części
i nie jest skierowana na zamek.
To urządzenie z kratkami na podsufitce zaraz za lampą to tak jakby zamaskowane czujniki ruchu dwa na boki jeden skierowany na tył(lecz niewiem na pewno.
Poco przycisk na kluczyku ?
I jeszcze jedno dwie diody w obudowie lampy wewnętrznej?
Z wlewem pytałem bo w bagażniku jest sznurek od jego otwierania (chyba awaryjne otwarcie)
DODAM że jestem pod wrażeniem Kappy.
Wdzoraj ją przywiozłem byłem zmęczony 32h jazdy .
Ale dzisiaj to super .Zaglądałem pod pokrywę i zastanawiam się gdzie są świece zapłonowe
pod tymi cewkami czy co?

Linia stonowana elegandzka bez zbytniej extrawagancji tak jak lubie.

Srodek wyrafinowany w dobrym smaku (nie samolot)wszystko proste .
A na koniec dodam jak pierwszy raz usiadłem do niej to miałem wrażenie
jaki człowiek jest mały w wnętrzu.O wrażeniu z jazdy nic nie powiem bo to teraz to kródkie próby.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kluczyk

Post autor: Arek » 01 kwie 2005, 11:14

Sory za pytanko Słoneczna. Ale czy ty masz instrukcję??? Bo tam wiekszośc twoich problemów jest wyjaśniona. Co do kluczyka to mogą (zalezy od opcji) tam być dwie diodki. 1sza standardowa to podświetlanie "patyka" kluczyka aby ułatwić jego wkładanie (co za sexualne odniesienia) :lol: . Zaś 2a z boku klucza to diodka nadajnika urzadzenia alarmowego oczywiscie jesli jest on fabryczny lancii. Ja osobiscie mam tylko te diodke do oswietlania zamka.
Co do sznurka przy wlewie paliwa no to oczywiście to awaryjne owieranie klapki wlewu jakby padło elektryczne.
co do świec to odkręcasz płytke (pozioma na deklu) a pod nią masz cewki apod nimi :roll: świeczki. Ufff paluchy mnie bolą.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kappa - kluczyk

Post autor: Torell007 » 01 kwie 2005, 15:58

"tomek" pisze:
Czy air pasażera można wyłączyć?
Niestety nie...
Można ale w ostatnich modelach
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Anonymous

Kappa - kluczyk

Post autor: Anonymous » 14 kwie 2005, 15:56

Słoneczna ! Twoja diodka na kluczyku jest powiązana bezposrednio z przyciskiem na kluczyku i jest to nadajnik IR (podczerwieni) a ten przycisk zastępuje pilota do zdalnego otwierania centralnego zamka. Powinieneś mieć w komplecie kluczyków tylko 1 taki kluczyk. To o czym piszesz "z kratką" to mogą być czujniki ruchu od alarmu ale bez fotki mogę tylko gdybać. Pozdrawiam

Anonymous

Kappa - kluczyk

Post autor: Anonymous » 14 kwie 2005, 19:03

Jeżeli masz taki kluczyk co ja ( w kształcie trójkata sferycznego z logo na Lancia w srodku) to przycisk (u mnie przyciskiem jest logo) otwiera i zamyka samochod ( zespuło sie po 3 tygodniach od zakupu) a lampka sygnalizuje ze naciskasz przycisk ( jezeli by jej nie bylo w przypadku awari nie wiedzialbys czy bateria w kluczyku wysiadla czy zamek siadl)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”