Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Helios » 19 mar 2016, 17:00

19.03.2016 Obejrzałem Lybrę z Gryfowa Śląskiego, link do ogłoszenia:

http://olx.pl/oferta/lancia-lybra-osoba ... 4614db851f

Po długiej rozmowie telefonicznej ze sprzedającym, pełen nadziei ruszyłem do Gryfowa obejrzeć ten "cud". Rozmówca bardzo miły, dość konkretny, nawet sam użył sformułowania "w zeszłym roku wymieniony rozrząd z wariatorem" (to taki ewenement bo ilekroć rozmawiam z jakimś sprzedającym auto z wariatorem, pytając o jego stan słyszę tylko "yyy, że co?!")
Mimo miłej rozmowy, zostałem kolejny raz okłamany.

Silnik:
-zapocony z każdej strony, odpalił bardzo słabo (pewnie wina akumulatora, gdyż miał tylko 45ah), wariator bardzo głośno stukał, że nachylając się z latarką szukając wycieków nie byłem w stanie usłyszeć co do mnie się mówi. Połamana, pogięta osłona kolektora wydechowego, skręcona na śruby.

Zawieszenie:
-raczej ok, krótka jazda testowa, bez dziur na drodze. Wahacze tył i wszystko dookoła mocno zardzewiałe. Tłumik nieoryginalny.

Blacharka:
-Tragedia. Jeden próg przegnity, widać wcześniejsze nieudolne próby naprawy. Auto malowane, na dachu bardzo niedbale, popryskane gumy i listwy. Dach przy tylnej szybie zgniły i łuszczący się. Klamki jakby kwasem popryskane, całe obłażą. Zderzak przód zerwany, przyczepiony na wkręty.

LPG:
-sekwencja, firmy nie znam, butla ważna do 2017r. Do delikatnego podregulowania.

Wnętrze:
-Mocno wyeksploatowane. Gałka wręcz się rozlatuje, nie ma drewienka i skóra cała obłazi. Kierownica wytarta. Fotel kierowcy cały w kłaczkach. Plastiki wyczyszczone w większości do podkładu, wyglądają obleśnie. Nie otwiera się szyba kierowcy.

Koła:
-Felgi stan średni, opony zimówki, bardzo ładne.

Kilka fotek:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rafix86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 550
Rejestracja: 02 wrz 2013, 19:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dzierżoniów (dolnośląskie)

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: rafix86 » 19 mar 2016, 17:05

Jak na 5800 faktycznie trochę słabo to wygląda...
Lancia Lybra 2.4 JTD '01 Obrazek

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: darbo » 19 mar 2016, 17:17

Helios - pielgrzymuj po całej Polsce i oglądaj Lybry. Z każdym Twoim postem utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem kupując moją 1.8 :)
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Helios » 19 mar 2016, 17:27

darbo pisze:Helios - pielgrzymuj po całej Polsce i oglądaj Lybry. Z każdym Twoim postem utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem kupując moją 1.8 :)
Jakbym miał wklejać wszystko co oglądam to życia by mi nie starczyło :lol:
Akurat cieszę się wśród znajomych i rodziny zaufaniem motoryzacyjnym i bardzo często ktoś czegoś szuka, no i sam mam zawsze kilka aut, więc co nieco tego oglądam. Najbardziej wkurzające jest to jak ludzie bezczelnie kłamią no : cenzura : ... Dwa razy już się tak wkurzyłem, że sprzedający oddawali mi kasę za paliwo.
Co mogę powiedzieć z doświadczenia o ile to nie jest jakiś rarytas to po auto do 10k pln nie jeździjcie dalej niż 100km. Szkoda nerwów...

Awatar użytkownika
Stemss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 16 lis 2014, 20:31
Imię: Kriss
Lokalizacja: Poznań

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Stemss » 20 mar 2016, 20:18

Czyli zdjęcia które zostały zamieszczone na olx zupełnie odbiegają od tych przedstawionych przez ciebie przy oględzinach auta :/ Jawne robienie klienta w balona. Zdjęcia zrobił chyba zaraz po zakupie. Na olx powinna być możliwość dodawania komentarzy pod ogłoszeniem by nie tracić czasu na takich typków...

Adrian.

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Adrian. » 20 mar 2016, 20:29

nie czepiajcie się klamek w lybrze! po latach tak w 90% lybr klamki się zaczynają łuszczyć, mniej lub więcej!

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Helios » 20 mar 2016, 20:40

Stemss pisze:Czyli zdjęcia które zostały zamieszczone na olx zupełnie odbiegają od tych przedstawionych przez ciebie przy oględzinach auta :/ Jawne robienie klienta w balona. Zdjęcia zrobił chyba zaraz po zakupie. Na olx powinna być możliwość dodawania komentarzy pod ogłoszeniem by nie tracić czasu na takich typków...
Wiesz... Jakby się dobrze przyjrzeć to widać pewne kwestie w ogłoszeniu, tunel środkowy za fotelami przednimi bardzo brzydki, schowek pasażera i osłona bezpieczników pod kierownicą widać, że całe białe w podkładzie, zderzak pod prawą lampą też widać, że wisi i obdrapany, prawy próg celowo nie pokazany w ogłoszeniu... fotel kierowcy i podłokietnik widać, że zmechacony. Także jak już coś na zdjęciach jest nie tak, to znaczy, że na żywo jest jeszcze gorzej!

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Helios » 20 mar 2016, 20:44

Adrian. pisze:nie czepiajcie się klamek w lybrze! po latach tak w 90% lybr klamki się zaczynają łuszczyć, mniej lub więcej!
Hola, hola basta... Po pierwsze mam Lybrę, miałem dwie, znajomi mają i w żadnej nie zauważyłem czegoś takiego.
Kwestia druga, nie zostało to napisane w ogłoszeniu, oraz nie powiedziane przez telefon.
Także opanuj swoje krzykliwe zapędy.

mlodyboruch
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 mar 2009, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poznań

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: mlodyboruch » 20 mar 2016, 21:22

Helios pisze:
Adrian. pisze:nie czepiajcie się klamek w lybrze! po latach tak w 90% lybr klamki się zaczynają łuszczyć, mniej lub więcej!
Hola, hola basta... Po pierwsze mam Lybrę, miałem dwie, znajomi mają i w żadnej nie zauważyłem czegoś takiego.
Kwestia druga, nie zostało to napisane w ogłoszeniu, oraz nie powiedziane przez telefon.
Także opanuj swoje krzykliwe zapędy.
Skoro masz lybrę, miałeś dwie, znajomi mają i dużo ludzi z tego forum ma, to powinieneś już chyba wiedzieć, że za pińć tysiunców to Ty nie dostaniesz ładnej lybry :-P

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Snail » 20 mar 2016, 21:25

Helios pisze:
Adrian. pisze:nie czepiajcie się klamek w lybrze! po latach tak w 90% lybr klamki się zaczynają łuszczyć, mniej lub więcej!
Hola, hola basta... Po pierwsze mam Lybrę, miałem dwie, znajomi mają i w żadnej nie zauważyłem czegoś takiego.
Kwestia druga, nie zostało to napisane w ogłoszeniu, oraz nie powiedziane przez telefon.
Także opanuj swoje krzykliwe zapędy.
U mnie niestety też coś takiego się pojawia. : beczy :
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: bassooner » 20 mar 2016, 21:38


Dwa razy już się tak wkurzyłem, że sprzedający oddawali mi kasę za paliwo.

skoro masz taki dar przekonywania, że oddawali ci za paliwo to węszę dla ciebie intratny biznesik... jeździj po samochody wkoło komina z gadaj żeś przyjechał z drugiego końca Polski ;-)

ale fakt faktem że takie rzeczy co najmniej osłabiają.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2016, 21:47 przez bassooner, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
_Rafako_
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1488
Rejestracja: 21 sty 2015, 12:04
Imię: Olek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: _Rafako_ » 20 mar 2016, 21:40

Snail pisze:U mnie niestety też coś takiego się pojawia. : beczy :
To przez te dziewuchy pod dyskotekami, co Ci za klamki szarpią... : gafa : :D
Serdecznie pozdrawiam.
MaXserwis - najlepszy wśród warsztatów
Jest: plastik Mondeo MKV 2.0 D '20 + Megane IFL cabrio '99 + Mercedes W123 200D '83 + Mercedes 124 CE '90 + Fiat 126p FL '90 + BMW 540i Touring...
Były: K SW 2.4 20V, Lybra SW 2.0 20V, K 2.0 20V x 2, Y10 bicolore, K 2.0 20VT, Thema 2.0 16V x 2, Delta II 1.6 8V, Y 1.2 8V, Y 1.2 16V, Y10 Selectronic, Delta HPE 2.0 16V bicolore, K 2,4 20V...

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Dudi » 20 mar 2016, 21:41

Na dodatek nie wiedzących, że ciągnie się do góry a nie w bok :x :D : gafa :

PS. U mnie też klamki nie obłaziły, a przejechały ponad 400kkm. Ale czasami pasowałoby je przypastować pastą do chromów :)
Tak robiłem 2-3 razy do roku i nie było problemu.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: Snail » 20 mar 2016, 21:57

_Rafako_ pisze:
Snail pisze:U mnie niestety też coś takiego się pojawia. : beczy :
To przez te dziewuchy pod dyskotekami, co Ci za klamki szarpią... : gafa : :D
Serdecznie pozdrawiam.
Raczej nastoletnie uczennice idące do / ze szkoły mszczące się lub liczące na zaliczenie...semestru... ;)
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
zygmunt1
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1117
Rejestracja: 03 maja 2009, 15:58
Imię: Zygmunt
Lokalizacja: Kraków

Re: Obejrzana Lancia Lybra 1.8 LPG Gryfów Śląski

Post autor: zygmunt1 » 20 mar 2016, 22:02

Dudi pisze:Na dodatek nie wiedzących, że ciągnie się do góry a nie w bok :x :D : gafa :

PS. U mnie też klamki nie obłaziły, a przejechały ponad 400kkm. Ale czasami pasowałoby je przypastować pastą do chromów :)
Tak robiłem 2-3 razy do roku i nie było problemu.
I ja tak robię. Klamki są ok.
Pozdrawiam i szacunek dla tych co chcą pomóc w kupnie auta drugiemu.
:)
Były: Motorower Komar, WSK 125, Gazela 175,Zastava 1100p, Skoda 105, Fiat Ritmo 1,1, Fiat Tempra 1,6, Lancia Dedra 1,8 16V, Fiat Punto II, Lancia Lybra 1.8
Jest : Lancia Lybra 2.0
, Lancia Beta Coupe 2.0 oraz firmowy Fiat Fiorino i Peugeot Partner był -jest Dacia
Tel.: 794 610 042

Beta Coupe 2,0 -(klik)

Członek Zwyczajny Stowarzyszenia :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”