Delta III - felgi 18''

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: fedos » 14 lip 2017, 22:56

Jakbyś czytał posty to byś wiedział. Masz jakiś problem ze sobą i z myśleniem czy co? Zapytales, to Ci odpowiedziałem i koledze również, a Ty poraz któryś już masz problem z czytaniem i przyswojeniem do wiadomość przedstawionych odpowiedzi. Jeżeli marki, które podałem jako odpowiedź na Twoje pytanie uważasz że nie są premium, to chętnie poczytam i ewentualnie przyznam Ci rację , a tak to zwykle kolejnym postem utwierdzasz mnie w tym, że nie czytasz, albo nie masz pojęcia na tematy w których się próbujesz powymadrzac. Z resztą to nie pierwszy temat, w którym ktoś Ci Linkuje i daje przykłady, a Ty dalej strugasz znawce tylko po co? Jak jestem dętka w jakiś temacie, to się po prostu nie odzywam, a u Ciebie to chyba na odwrót działa.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2017, 23:16 przez fedos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: Dorian » 14 lip 2017, 23:16

Narazie wiem, że lubisz się chwalić czymś o czym nie jest mowa ale ok ;-) długość postów nie świadczy o ich poprawności

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: fedos » 14 lip 2017, 23:17

Odpowiesz na zadane pytanie czy nadal będziesz pisał nie na temat?

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: Dorian » 15 lip 2017, 22:38

fedos pisze: 14 lip 2017, 22:56 Jakbyś czytał posty to byś wiedział. Masz jakiś problem ze sobą i z myśleniem czy co? Zapytales, to Ci odpowiedziałem i koledze również, a Ty poraz któryś już masz problem z czytaniem i przyswojeniem do wiadomość przedstawionych odpowiedzi. Jeżeli marki, które podałem jako odpowiedź na Twoje pytanie uważasz że nie są premium, to chętnie poczytam i ewentualnie przyznam Ci rację , a tak to zwykle kolejnym postem utwierdzasz mnie w tym, że nie czytasz, albo nie masz pojęcia na tematy w których się próbujesz powymadrzac. Z resztą to nie pierwszy temat, w którym ktoś Ci Linkuje i daje przykłady, a Ty dalej strugasz znawce tylko po co? Jak jestem dętka w jakiś temacie, to się po prostu nie odzywam, a u Ciebie to chyba na odwrót działa.
Gdzie napisałem, że
Bridgestone,
Continental,
Dunlop,
Goodyear,
Michelin,
Nokian,
Pirelli,
Vredestein
Nie są markami premium?


Moje stwierdzenie tyczyło się tych linków które tutaj namiętnie wklejałeś odnośnie rozmiaru 225/45/18

@BottError stwierdził (z czym się zgodzę w 100%)
Opony z najwyższej półki mają mieć rant ochronny. Innych nie uznaję przy takim profilu opony. Tak więc odpaliłem najbardziej znany portal z ogłoszeniami i wpisuję: letnie, 225/45/18, filtruję wymienione powyżej marki i zaznaczam rant ochronny oraz komplet 4 sztuki. I co? I nic. Za 1500,- nie da rady. Dosłownie jeden komplet za 1700,- jeden za 1800,- a reszta powyżej 2100,- aż do 3200,- więc gdzie te przystępne cenowo opony się pytam? Jak wyfiltrowałem do 1000,-pln to wyświetliło mi się same czajna-guano ;)
a Ty mu na to:
Coś słabo szukałeś mi to zajęło dosłownie mniej niż minute, żeby znaleźć coś przystępnego i nie z chin.
http://allegro.pl/opony-4x-barum-bravur ... 68868.html
http://allegro.pl/4-opony-firestone-fir ... 81798.html
http://allegro.pl/4-x-225-45r18-barum-b ... 35310.html
http://allegro.pl/4x-kormoran-gamma-b2- ... 37743.html
Jest tego więcej i wystarczy dobrze poszukać, żeby nawet w tym rozmiarze coś fajnego znaleźć.
Rant ochronny posiada teraz wiekszość producentów od chińczyków po Dębice czy Kormorana i nie kosztuje to więcej.
NIe są to marki premium, ale przystępnie cenowe opony. Jak poszukasz dokładniej i popytasz nawet premium w dobrej cenie znajdziesz. O używkach chyba nie musze pisać, bo jak ktoś chce to z Niemiec czy z innego kraju używki za grosze można kupić. Nie raz busiarze wożą opony i mozna tak jak mój kumpel roczne 19' za 300zł zakupić z bieżnikiem jak w nowych.
i jedziesz z jakimiś dętkami za 1200 zł :)

na co ja we własnej osobie Ci odpisuję:
Piszemy o oponach klasy Premium. Raczej opony co wymieniłeś nie należą do tej półki.
no i zaczynasz swoje wywody. Nie wiem po co umieszczałeś linki do takich "szmat" jak piszemy o oponach klasy premium. Albo wzmianka o używkach, albo o oponach "wypadły z tira"... Może chciałeś się pochwalić swoją umiejętnością analizowania cen rynkowych na allegro czy co tam innego. Nie będę oceniać bo wydaje mi się to śmieszne, że za post który neguje inny lub co gorsza zwraca uwagę można zostać opluty @jadem :D Dorośnij i miej trochę pokory :)

Post nie ma na celu plucia jadem ani obrażanie adresata :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: fedos » 15 lip 2017, 23:12

Jak analizujesz ceny pokazałeś w dziale sprzedam wciskając jak to mówisz " szmaty" za cenę z kosmosu. Więc proszę Cie skończ juz się produkować i naucz się sam pokory i jeszcze raz czytania ze zrozumieniem, ewentualnie poproś kogoś, żeby Ci pomógł skorzystać z wyszukiwarki, bo cienko Ci to idzie dzieciaku. Nikt tutaj jadem nie pluje. Sam zadałes głupie pytanie i chciałeś pomądrować, bo nie chciało Ci się otworzyć przeglądarki i sprawdzić opon z "najwyższej półki" w rozmiarze jakiego dotyczy ten temat. Później znowu swoje cenne uwagi wdrażasz i oczekujesz niewiadomo czego? Każdy pewnie zrozumiał przekaż dotyczący rantu w oponach i tego, że można kupić dobre opony w przystępnej cenie. Z tira może ktoś tutaj wypadł, ale na pewno nie opony. Nie każdy jest taki kozak jak Ty i czasami info o uzywkach i tańszych dobrych oponach mu się przyda, bo nie będzie go stać na na nowe ze sklepu czy klasę premium. Także chłopie popuść gumę w majtkach :D Bez pozdrowień :)

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: Dorian » 16 lip 2017, 0:37

fedos pisze: 15 lip 2017, 23:12 Jak analizujesz ceny pokazałeś w dziale sprzedam wciskając jak to mówisz " szmaty" za cenę z kosmosu. Więc proszę Cie skończ juz się produkować i naucz się sam pokory i jeszcze raz czytania ze zrozumieniem, ewentualnie poproś kogoś, żeby Ci pomógł skorzystać z wyszukiwarki, bo cienko Ci to idzie dzieciaku. Nikt tutaj jadem nie pluje. Sam zadałes głupie pytanie i chciałeś pomądrować, bo nie chciało Ci się otworzyć przeglądarki i sprawdzić opon z "najwyższej półki" w rozmiarze jakiego dotyczy ten temat. Później znowu swoje cenne uwagi wdrażasz i oczekujesz niewiadomo czego? Każdy pewnie zrozumiał przekaż dotyczący rantu w oponach i tego, że można kupić dobre opony w przystępnej cenie. Z tira może ktoś tutaj wypadł, ale na pewno nie opony. Nie każdy jest taki kozak jak Ty i czasami info o uzywkach i tańszych dobrych oponach mu się przyda, bo nie będzie go stać na na nowe ze sklepu czy klasę premium. Także chłopie popuść gumę w majtkach :D Bez pozdrowień :)
ten dalej o tych tarczach co poszły już dawno w świat za cenę no 25 zł mniejszą :D Tak zostały sprzedane bo przyjechał klient i zobaczył, że nie maja rantu tak tragicznego jak ty to opisywałeś patrząc po zdjęciach... Ty i ten twój przekaz ;D A tak zapytam przy okazji co masz na feldze naciągnięte?
Do Przodu lądują nawiercane i nacinane tarcze ze sprawdzonego Bozarto, które już mam w sedanie, a na tył TRW. mniej wiecej też za miesiac bedę miał sprężyny obniżające -35 od kolegi z forum.
Zostaje mi wybranie opon, ale chyba skłonie się w kierunku Vredestein ultrac sessanta. Wyglądają obłędnie i mają bardzo dobre opnie.
dobra już mam :D
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 11:51 przez FXX, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Edytuj posty!

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: fedos » 16 lip 2017, 2:00

Znowu nie doczytales albo niezrozumiałes tego co czytasz . Mam Dunlopy sport maxx 225 40 18. Jakiś problem widzisz w posiadaniu bozarto i opon, które zacytowales z mojego tematu? Chyba mi nie napiszesz, że to "szmaty" i kiepskie tarcze?Jak czytałeś tak lektury w szkole jak posty na forum, to ja chyba podziękuję za dalszą dyskusje.

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: Dorian » 16 lip 2017, 8:07

Ja nic takiego nie napisałem. Nie pompuj się jak mała paczka leysow :-)

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: fedos » 16 lip 2017, 9:12

Daleko mi do tego, żebys mi ciśnienie zwiększył :D

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: Dorian » 16 lip 2017, 10:05

xD

piotriix

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: piotriix » 17 lip 2017, 8:13

A o co chodzi?
Bo trochę ten wasz spór wygląda jak demonstracja siły dwóch psich samców przez ogrodzenie.
Jeden gada o pietruszce a drugi czyta o gruszce.
A ja wam powiem ,że rację ma ten co ma granat w ręku i tyle.

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: leszek0250 » 02 sty 2018, 21:31

trochę ponad 15 lat doradzam i sprzedaję opony - nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie....
niemniej jednak czytając całą dyskusję( a trafiłem na nią dość przypadkowo i dopiero dziś)
w kwestii szerokości - opony w tym samym rozmiarze mogą się w wyraźnie różnić od siebie - nawet tego samego producenta - a np.homologacją Audi będzie miała inną szerokość niż homologacją Mercedesa, czy też Ferrari, BMW, czy też ta sama bez homologacji.Największa różnica z jaką się spotkałem to 8cm . przy szerokości 295 :)
W kwestii rantów - mało który producent poza Grupą Continental i Goodyear oznacza rant- ale w 225/40 r18 - w 99% opony go mają-
Co do wyższej czy średniej półki - nie ma to większego znaczenia - czy porównamy Vredesteina czy Michelina- ważne jakie konkretnie bieżniki porównujemy. W zasadzie każdy z producentów z tzw. wyższej półki i część ze środka ma 2 czasem więcej różnych opon w tym samym rozmiarze.( Pirelli w letnich ma 12 indeksów w cenniku w 6 różnych wzorach bieżnika).
Na tym często polega błąd w testach w gazetach , że biorą oponę komfortową z jednej firmy i bardziej twardą - sportową z innej i porównują... ale to już inna bajka.

Awatar użytkownika
scr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 14 lis 2017, 19:33

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: scr » 25 lut 2018, 21:01

Szukam felg na lato i znalazłem 18ki w dobrej cenie (ale chciałem 17). Duża różnica w prowadzeniu porównując 17-18? Teraz mam 16...

Awatar użytkownika
domibobi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 29 wrz 2017, 6:54
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: domibobi » 25 lut 2018, 21:07

scr pisze:Szukam felg na lato i znalazłem 18ki w dobrej cenie (ale chciałem 17). Duża różnica w prowadzeniu porównując 17-18? Teraz mam 16...
Od pół roku jeżdżę na 18 i jak w trasie po autostradach jest świetnie to w mieście (Kraków) wysokość opony 40 jest mega wyzwaniem trochę psuję całą zabawę. Trzeba brardzo uważać żeby nie uszkodzić felgi. Natomiast 18 wyglądają rewelacyjnie wizualnie Obrazek

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Lancia Delta HardBlack 1.4 MultiAir Gold S&S 140 KM 2011 r.

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III - felgi 18''

Post autor: leszek0250 » 25 lut 2018, 21:36

ja na 18 calach przejechałem ponad 100 tys km - co prawda mam zawieszenie z funkcją sport - nie wiem ile ono daje przewagi ale jeżdzi sie spoko - komfort ok. tyle ze przez 4 lata prostowałem felgi 18 ki - 5 razy. a zimowe 16 ki tylko raz. Jeżdzę dużo 170tyskm w 3,5 roku Deltą i to po najróżniejszych drogach - ale z tym sie liczyłem.... ze bedzie trzeba je od czasu do czasu wyprostować

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”