Strona 1 z 1
Kappa SW 2.0 20v 155 KM - sterownik zapłonu
: 13 maja 2014, 0:32
autor: adamowski1
Czy ktoś z szanownych kolegów wie gdzie szukać sterownika zapłonu?,bo po wiązce nie mogę go zlokalizować,ginie gdzieś wewnątrz "bebechów" silnika.
Mam problem gdyż często robi mi się jakieś zwarcie i nie pracuje na drugim cylindrze ( a może na czwartym,bo nie wiem od której strony je liczyć),początkowo myślałem że to świeca,potem że cewka,ale wychodzi mi że jednak coś w wiązce przewodów się "pitoli" i chciałbym jeden z "podejrzanych" przewodów ominąć.
Re: Kappa SW 2.0 20v 155 KM - sterownik zapłonu
: 13 maja 2014, 7:47
autor: Borek
Sterownik zapłonu to chyba jest zawarty w ECU silnika i znajdziesz go w nogach pasażera. Jeśli się nie mylę to będzie to taka klapka z wykładziną na tunelu po lewej od stóp, ale może być też druga od razu pod schowkiem której nie zauważyłem. Instrukcja mówi "under the glove compartment" i oba miejsca pasują.
Małe płaskie pudełko na kilka wkrętów, z napisem Motronic i wielką wtyczką na całą ściankę.
Re: Kappa SW 2.0 20v 155 KM - sterownik zapłonu
: 13 maja 2014, 10:43
autor: stabraf
Pod schowkiem za plastikiem

Cylindry liczy się od rozrządu

Re: Kappa SW 2.0 20v 155 KM - sterownik zapłonu
: 13 maja 2014, 16:11
autor: faraon
adamowski1 pisze:.... Mam problem gdyż często robi mi się jakieś zwarcie i nie pracuje na drugim cylindrze ( a może na czwartym,bo nie wiem od której strony je liczyć),początkowo myślałem że to świeca,potem że cewka,ale wychodzi mi że jednak coś w wiązce przewodów się "pitoli" i chciałbym jeden z "podejrzanych" przewodów ominąć.
W moim przypadku tzw. "wypadanie zapłonu" (chwilowe lub stałe na jednym z cylindrów) było wynikiem zimnych lutów na tranzystorach/tyrystorach /niech mnie
Ramzes_II poprawi jak spier

łem nazwę/ mocy w centralce ECU. Po przelutowaniu chodzi do dziś, choć już u innego właściciela.
Re: Kappa SW 2.0 20v 155 KM - sterownik zapłonu
: 13 maja 2014, 16:23
autor: Borek
To i takie jaja się mogą dziać? Kuuuuurde... Lancia Kappa - samochód z kraju gorącego klimatu i zimnych lutów.

Re: Kappa SW 2.0 20v 155 KM - sterownik zapłonu
: 13 maja 2014, 16:36
autor: faraon