Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Dział dla ludzi kochających klasyki czyli... o nieco starszych Lanciach i nie tylko

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Nat » 08 sty 2013, 15:44

Witam,

właśnie testuję opcję PZU dla członków PZMOT.
Dotyczy wszystkich aut w wieku 25 lat i więcej.
Zniżka 70%.
Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Ubezpieczyć muszę do poniedziałku, zobaczymy, jak to działa.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Rafako

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Rafako » 08 sty 2013, 17:26

A w jaki sposób zostałeś członkiem PZMot :?: :!: 8-O
Serdecznie pozdrawiam.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: adamM20 » 08 sty 2013, 20:54

Nat pisze:Witam,

właśnie testuję opcję PZU dla członków PZMOT.
Dotyczy wszystkich aut w wieku 25 lat i więcej.
Zniżka 70%.
Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Ubezpieczyć muszę do poniedziałku, zobaczymy, jak to działa.
Nat warto to sprawdzić zwłaszcza, czy do 70% można dołożyć dodatkowe zniżki na przykład 5% za kontynuacje ubezpieczenia czy też (może?) kolejne 5% za jednorazową wpłatę. Członkiem PZMOT można zostać jak mi się wydaje bez problemów a gdyby zniżki można dodawać to oferta jest interesująca. Do tej pory zniżki "wyciągam na żonie" dlaczego? to proste: 60% za bezszkodową jazdę + 10% dla nauczycieli + 5% za kontynuację = 75%. Tak na marginesie to moja żona jest najbardziej zmotoryzowanym nauczycielem w Polsce.
Nat sprawdź jak to działa i daj info.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Nat » 08 sty 2013, 22:24

Z tego co gdzieś tam wyczytałem, bajer polega na tym, że liczą normalnie zniżki jak to przy OC, a potem dla PZMotowców od wyliczonej ceny dają jeszcze upust 70%.
Brzmi trochę zbyt bajecznie by mogło być prawdą, ale ludzie twardo twierdzą, że płacą OC po 100-200 zeta p.a. za younga.
Jak ubezpieczę, dam znać czy i jak to działa.
A jak zostać (za przeproszeniem) członkiem PZMot?
Wystarczy zapisać się do któregoś z klubów motoryzacyjnych zrzeszonych w PZMot. Dziś dodzwoniłem się do jednego na warszawskim Mokotowie, u tych akurat kosztuje to dychacza wpisowego plus 90 zeta składki rocznej. Ma się różne tam dodatkowe apanaże, które w sumie mało mnie interesują (a w zasadzie Natkę, bo o jej auto chodzi).
I wtedy mnie olśniło - przeca ja już jestem członkiem PZMot : gafa : , od kiedy wykupiłem assistance SOS PZMot.
Potwierdziłem to dziś na infolinii PZMot. Wykupiłem więc drugi assistance - dla Natki (60 zeta, na wszystkie auta, którymi aktualnie jedzie ubezpieczona) i czekam na kartę członkowską, którą wyślą jutro rano priorytetem. A potem do agenta PZU. Do poniedziałku powinienem się wyrobić.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Rafako

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Rafako » 08 sty 2013, 22:34

Nat pisze:Z tego co gdzieś tam wyczytałem, bajer polega na tym, że liczą normalnie zniżki jak to przy OC, a potem dla PZMotowców od wyliczonej ceny dają jeszcze upust 70%.
Brzmi trochę zbyt bajecznie by mogło być prawdą, ale ludzie twardo twierdzą, że płacą OC po 100-200 zeta p.a. za younga.
Jak ubezpieczę, dam znać czy i jak to działa.
A jak zostać (za przeproszeniem) członkiem PZMot?
Wystarczy zapisać się do któregoś z klubów motoryzacyjnych zrzeszonych w PZMot. Dziś dodzwoniłem się do jednego na warszawskim Mokotowie, u tych akurat kosztuje to dychacza wpisowego plus 90 zeta składki rocznej. Ma się różne tam dodatkowe apanaże, które w sumie mało mnie interesują (a w zasadzie Natkę, bo o jej auto chodzi).
I wtedy mnie olśniło - przeca ja już jestem członkiem PZMot : gafa : , od kiedy wykupiłem assistance SOS PZMot.
Potwierdziłem to dziś na infolinii PZMot. Wykupiłem więc drugi assistance - dla Natki (60 zeta, na wszystkie auta, którymi aktualnie jedzie ubezpieczona) i czekam na kartę członkowską, którą wyślą jutro rano priorytetem. A potem do agenta PZU. Do poniedziałku powinienem się wyrobić.
Daj znać czy ta "droga legislacyjna" się sprawdziła.
Jeśli chodzi o członkostwo w PZMot (takie z "leditymacją"), to wcale nie jest podobno takie włóż-wyjmij-bulka paryska, bo trzeba mieć poparcie co najmniej 2 innych członków, przez ileś tam czasu uczęszczać na ich spotkania... bla,bla,bla, przynajmniej tak to wyglądało, jak sprawdzałem ze 3 miesiące temu.

Jeśli chodzi o tą dodatkową zniżkę w PZU to jak najbardziej "to naprawdę prawda". Mój "szwagr" jest członkiem automobilklubu i po wszystkich dodatkowych zniżkach (Składka podstawowa - zniżka za bezszkodowy -60%, zniżka za kontynuację -5% i od otrzymanej kwoty jeszcze-70% za zabytka) płaci rocznie za OC w PZU np.
Syrena 105 - składka 135 zł
Fiat 125p - ok. 190 zł
itd.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Nat » 08 sty 2013, 22:42

A tak nawiasem pisząc, to jeśli to nie wypali, to najtańszą aktualnie ofertę dla Delty zaprezentowało Liberty - poniżej 400 zeta.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1105
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Gepard » 09 sty 2013, 11:48

Potwierdzam -to naprawde działa. Za MZ z 1965 r. płacę 30,-zł. Kiedyś było 50 % dla wszystkich pojazdów powyżej 25 lat. Teraz jest 70%, ale wymagaja karty członkowskiej PZM, CAAR itp. Tylko, przynajmniej tak jest w Łodzi, nie można tego załatwić u agenta, ale bezpośrednio w oddziale.
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

Awatar użytkownika
volumetrico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 06 gru 2010, 17:41
Lokalizacja: Krakow

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: volumetrico » 09 sty 2013, 13:39

Panowie w pzu powrocila po kilku latach nieobecnosci znizka "weteran szos" , dodatkowe 50% dla aut plus 25 lat. Mam w ten sposob ubezpieczonego w sezonie 2012/13 fiata regate 1.7D, za ta pojemnosc z moimi max znizkami plus to 50% place 201zl za rok, miasto Krakow{ miejsce zamieszkania ma niestety znaczenie dla wysokosci skladki bazowej}. Auto jest na zoltych blachach, ale pytalem o inne moje auta ktore maja +25 a nie sa jeszcze na zoltych/nie maja opinii o wartosci historycznej itp, i poinformowano mnie, ze tez dostane znizke na te auta. Bylem, ale juz nie jestem czlonkiem zadnego automobilklubu. Trzeba to sobie sprawdzic w swoim oddziale pzu bo takie polisy weteran to nie chleb powszedni dla nich i czesto na poczatku nie trybia o co chodzi klientowi:) trzeba byc wytrwalym, ewentualnie wolac kierownika, wtedy wszystko sie da:)

Obrazek
Solo italiana automobili da Cracovia.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Nat » 10 sty 2013, 22:44

No to już wszystko wiem :!:

Teoretycznie wszystko jest w porządku.
Otóż karta z sospzmot dziś przyszła (faktycznie priorytetowo!), PZU ją akceptuje jako poświadczenie członkostwa w PZMot. Zniżki faktycznie są liczone w ten sposób, że najpierw liczy się normalne zniżki (np. 60%), a od pozyskanej w ten sposób kwoty odejmuje się 70% upustu.
PZU wyliczyło mi OC za Deltę na jakieś pięcset - kilkadziesiąt złociszy. Po zastosowaniu zniżki wyszło coś koło... 190 zeta. Za rok. Nieźle. System ten działa więc jak najbardziej OK.

Praktycznie zaś... nie skorzystałem z tej oferty. :-?
A to dlatego, że auto mam co prawda z 88 roku, ale data pierwszej rejestracji jest w lipcu 1988. A to data pierwszej rejestracji, a nie rok produkcji jest kryterium uznania auta za 25-letnie.
Sympatyczna pani z PZU poradziła, by ubezpieczyć gdzieś na normalnych zasadach na rok ( Liberty ma chyba najtaniej: 393 zł, a płacąc karta kredytową 373,67), a w połowie roku WYPOWIEDZIEĆ umowę - podobno na mocy nowych przepisów jest to możliwe i przejść do PZU w ramach promocji po osiągnięciu 25 lat od daty pierwszej rejestracji.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
volumetrico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 06 gru 2010, 17:41
Lokalizacja: Krakow

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: volumetrico » 11 sty 2013, 11:09

Polise zawsze mozna bylo wypowiedziec w trakcie trwania, nowa zmiana polega na tym, ze obecnie polisa przestaje obowiazywac od dnia rozwiazania, a przedtem byla wazna jeszcze 30 dni od rozwiazania o ile mnie pamiec nie myli.
Solo italiana automobili da Cracovia.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: adamM20 » 11 sty 2013, 20:22

Nat pisze:No to już wszystko wiem :!:

Teoretycznie wszystko jest w porządku.
Otóż karta z sospzmot dziś przyszła (faktycznie priorytetowo!), PZU ją akceptuje jako poświadczenie członkostwa w PZMot. Zniżki faktycznie są liczone w ten sposób, że najpierw liczy się normalne zniżki (np. 60%), a od pozyskanej w ten sposób kwoty odejmuje się 70% upustu.
PZU wyliczyło mi OC za Deltę na jakieś pięcset - kilkadziesiąt złociszy. Po zastosowaniu zniżki wyszło coś koło... 190 zeta. Za rok. Nieźle. System ten działa więc jak najbardziej OK.

Praktycznie zaś... nie skorzystałem z tej oferty. :-?
A to dlatego, że auto mam co prawda z 88 roku, ale data pierwszej rejestracji jest w lipcu 1988. A to data pierwszej rejestracji, a nie rok produkcji jest kryterium uznania auta za 25-letnie.
Sympatyczna pani z PZU poradziła, by ubezpieczyć gdzieś na normalnych zasadach na rok ( Liberty ma chyba najtaniej: 393 zł, a płacąc karta kredytową 373,67), a w połowie roku WYPOWIEDZIEĆ umowę - podobno na mocy nowych przepisów jest to możliwe i przejść do PZU w ramach promocji po osiągnięciu 25 lat od daty pierwszej rejestracji.
Gratulacje! : ok2 :
Jak tylko znajdę chwilę czasu to natychmiast postaram się zostać członkiem PZMot i oczywiście dam info czy i jak mi to sie udało.
Pozdrawiam!

Rafako

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Rafako » 12 sty 2013, 11:42

volumetrico pisze:Polise zawsze mozna bylo wypowiedziec w trakcie trwania, nowa zmiana polega na tym, ze obecnie polisa przestaje obowiazywac od dnia rozwiazania, a przedtem byla wazna jeszcze 30 dni od rozwiazania o ile mnie pamiec nie myli.
No nie wiem. Dzwoniłem dziś do obu ubezpieczycieli (MB - AXA, Polonez - LD) i obaj poinformowali mnie, że wypowiedzenie polisy (zawartej z danym ubezpieczycielem po raz pierwszy, nie wznowionej na kolejny rok) nie jest możliwe. Albo więc oni perfidnie oszukują albo informacje w tym wątku nie są dokładne. Tak czy owak, ponieważ ja właściwie co roku ubezpieczam gdzie indziej (tam gdzie najtaniej :) ), więc muszę czekać do końca aktualnych polis, żeby się przenieść do PiZetjU :(
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Nat » 13 sty 2013, 0:16

Rafako pisze:
volumetrico pisze:Polise zawsze mozna bylo wypowiedziec w trakcie trwania, nowa zmiana polega na tym, ze obecnie polisa przestaje obowiazywac od dnia rozwiazania, a przedtem byla wazna jeszcze 30 dni od rozwiazania o ile mnie pamiec nie myli.
No nie wiem. Dzwoniłem dziś do obu ubezpieczycieli (MB - AXA, Polonez - LD) i obaj poinformowali mnie, że wypowiedzenie polisy (zawartej z danym ubezpieczycielem po raz pierwszy, nie wznowionej na kolejny rok) nie jest możliwe. Albo więc oni perfidnie oszukują albo informacje w tym wątku nie są dokładne.
Mój szybki risercz ;) w sieci raczej potwierdza to, co napisałeś - prawdopodobnie pani w PZU oraz volumetrico podają jednak nieścisłe informacje.
Rafako pisze:Tak czy owak, ponieważ ja właściwie co roku ubezpieczam gdzie indziej (tam gdzie najtaniej :) )
Mam to samo ;) A konkretniej, to nie co roku, a "co auto co roku" ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: adamM20 » 22 sty 2013, 20:45

....zostanie członkiem PZMot nie jest takie proste, dzisiaj moja etatowa "ubezpieczyciarka" (żona) dzwoniła do oddziału PZMot w Tarnowskich Górach i w odpowiedzi na pytanie jak zostać członkiem tej szacownej organizacji po dłużej chwili milczenia padła odpowiedź: " .... nie wiem ....".
.... jutro dzwonimy do Katowic.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Bardzo tanie OC dla aut zabytkowych (pow. 25 lat)

Post autor: Nat » 22 sty 2013, 23:16

Czemu nie skorzystasz z wersji sospzmot?
potwierdzone w PZU - przyjmują.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Oldtimery, youngtimery :::”