Plasti Dip

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
dawidson

Plasti Dip

Post autor: dawidson » 01 wrz 2012, 6:39

Ktoś miał już okazję testować? Kolega zamówił dwie puszki i będziemy testować. Jak testy wypadną pomyślnie to będziemy próbować pomalować moje auto.



"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Plasti Dip

Post autor: strzygonn » 02 wrz 2012, 18:24

Gdzie zamówiliście? Jaka pojemność w jakiej cenie?

dawidson

Odp: Plasti Dip

Post autor: dawidson » 02 wrz 2012, 18:27

Dwie puszki 0,33l każda. Cena to 19,99 euro za puszkę. Kolega zamówił na eBay na zasadzie pierwszy sprzedawca z brzegu. Niestety, sprzedawca wyjechał na urlop i czekamy aż wróci żeby wysłał towar ;)

"... I guess it's just the way I'm wired."

pääkäyttäjä

Re: Plasti Dip

Post autor: pääkäyttäjä » 02 wrz 2012, 18:29

Tu też można zamówić ;-)
http://www.plastidip.pl/

Miałem, testowałem, używałem - całkiem fajna sprawa. Nie jest tak trwałe jak fabryczne powłoki, ale daje bardzo dobrze radę :)

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Plasti Dip

Post autor: strzygonn » 02 wrz 2012, 19:00

Testowałeś na aucie czy na innych powierzchniach? Zamawiałeś ze sklepu do którego link podałeś?
Mnie zaciekawił już jakiś czas temu ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=rNY9Dx617N8
Ciekawe tylko ile by trzeba było tego specyfiku na całe auto?

dawidson

Odp: Plasti Dip

Post autor: dawidson » 02 wrz 2012, 19:04

Podobno na całe auto około 4 litrów. Firma OEM z Krakowa sprzedaje już rozrobione i gotowe do nałożenia.

Mnie ciekawi jak to kryje. Czy warstwa jest na tyle gruba żeby schować np miejsca gdzie jest podkład.

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Plasti Dip

Post autor: strzygonn » 02 wrz 2012, 19:15

Na filmiku do którego wrzuciłem link koleś z białej audicy robi czarną ale kryje kilkoma warstwami. Pewnie po kilka warstw załatwi sprawę też i przy podkładzie. A orientujesz się może jaki cennik ma ta polska firma np za litr?

pääkäyttäjä

Re: Plasti Dip

Post autor: pääkäyttäjä » 02 wrz 2012, 19:51

strzygonn pisze:Testowałeś na aucie czy na innych powierzchniach? Zamawiałeś ze sklepu do którego link podałeś?
Mnie zaciekawił już jakiś czas temu ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=rNY9Dx617N8
Ciekawe tylko ile by trzeba było tego specyfiku na całe auto?
Nie nie, na aucie jeszcze nie miałem okazji. Używałem do blachy, trochę przy rowerze i narzędzi. Ojciec czasem do izolacji kabli, etc.

dawidson

Odp: Plasti Dip

Post autor: dawidson » 02 wrz 2012, 19:51

Podobnie. Ponoć materiał na całe auto około 600 pln.

"... I guess it's just the way I'm wired."

dawidson

Odp: Plasti Dip

Post autor: dawidson » 02 wrz 2012, 20:09

dawidson pisze:Podobnie. Ponoć materiał na całe auto około 600 pln.

Edycja: na filmach widać, że malowane są samochody które mają oryginalny jakieś raczej w porządku. U mnie auto coraz bardziej przypomina karton mleka Łaciate. Chyba zwyczajnie zdejmę zderzak i sprawdze jak to wyjdzie. Gdy będę to miał gotowe to wrzucę zdjęcia.
Gdyby ktoś inny miał jakieś doświadczenia w temacie to zapraszam do podzielenia się ;)

"... I guess it's just the way I'm wired."

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Plasti Dip

Post autor: strzygonn » 02 wrz 2012, 20:52

U mnie fakt lakier jest w sumie ok ale znam temat "łaciatego" z kappy brata i na niej pewnie będę eksperymentował chociaż zastanawiam się nad zrobieniem sobie pewnych elementów karoserii na czerń i mam zgryza czy lepiej dipem czy folią. Jeśli namówię brata i będzie ładny efekt wrzucę foty kappy plasti dip. Jak wyjdzie skifa to pewnie zobaczycie focie mojej leny obryzganej czymś w akcie zemsty za sknocenie kappy;p A tak serio to ciekaw jestem wytrzymałości na mycie, słońce i mróz tej mazi;p

jarek_sc
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2012, 19:23
Imię: Jarek sosnowiec
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Plasti Dip

Post autor: jarek_sc » 22 wrz 2012, 19:33

Witam

Zajmuje sie dystrybucją i nakładaniem plastidip'a na terenie śląska i zagłębia przy współpracy z oem+ TUNING CENTER z krakowa www.oemtuning.pl

.
Plastidip wytrzymuje myjki ciśnieniowe ale oczywiście nie z odległości 2-3 cm gdzie cisnienie jest największe
mam pryśnięte tym moją vectre na czarno biały mat i testowałem nawet na myjce parowej - wytrzymało:)

nie jest to "jakiś" polski chłam tylko towar prosto od producenta sprowadzany prosto z USA z firmy PERFORMIX Inc.

chłopki z krakowa jako ze golf jest biały myją go często CIF'em aby dalej był biały i to tez dipa nie rusza
Kladzie się tego 3-4 warstwy żeby dobrze pokrylo i ładnie wyglądało. Testowane na chemii na myjkach karcher różnych szamponach i oczywiści CIF:)
Koszt materiału na całe auto typu średni sedan to ok. 600 zł potrzeba ok. 4 litrów
koszt zrobienia auta przeze mnie to ok. 1500 - 2000 w zależności od wielkości auta z materiałem.

filmik jak chłopaki z krakowa robią demo car http://www.youtube.com/watch?v=ImHCJm9RUwk



wytrzymałośc jest zblizona do folii
a do wyboru jest prawie każdy kolor a niedługo będzie jeszcze nie tylko mat ale i połysk

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Plasti Dip

Post autor: bassman » 22 wrz 2012, 20:26

Specyfik podoba mi się.
Zastanawia mnie kilka rzeczy:
Czy nakładanie może się odbywać tylko i wyłącznie elektrycznym pistoletem malarskim?
Jeśli może się odbywać pneumatycznym (na sprężone powietrze), to jakiej klasy czystości trzeba powietrze do niego dostarczyć?
Jakim rozpuszczalnikiem jest to rozcieńczalne? Jak szybko uzyskuje naskórkowanie, odparowanie i utwardzenie?
I wreszcie najważniejsza sprawa, czy w jakimkolwiek zakresie niszczy powłokę lakierniczą pod sobą i jak to cholerstwo bezpiecznie usunąć, jak mi się już znudzi?

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

jarek_sc
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2012, 19:23
Imię: Jarek sosnowiec
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Plasti Dip

Post autor: jarek_sc » 22 wrz 2012, 22:55

nie musi być tylko elekrykiem może być też pneumatykiem ciśnienie ok 1.5 - 2.0 atm dysza 1,4 - 1.5
ja mam zamontowany osuszać i odolejacz przy kompresorze oraz odwadniacz i regulator ciśnienia przy pistolecie
ale generalnie najlepiej nakłada się elektrykiem przede wszystkim przy elekryku pylenie zniwelowane jest do minimum

niewiem czym rozcieńczają bo ja dostaje puszki litrowe gotowe do użycia ale spokojnie schodzi benzyną ekstrakcyjną lub nitro. nakłada się 3-4 warstwy w odstępach 10-15 minut. całkowicie wysycha po ok 4 godzinach poniewaz jest to na bazie gumy szybkoschnącej

i najważniejsze WOGÓLE NIE NISZCZY LAKIERU
odmiennie od okleiny nie zawiera żadnych klejów więc nie ma opcji aby tak jak przy okleinie klej wszedł w reakcję z lakierem

ściąganie DIP'a

http://www.youtube.com/watch?v=xf47NEKfVwg

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Plasti Dip

Post autor: strzygonn » 23 wrz 2012, 8:47

Ooo to dobra informacja że będzie też połysk : yesyes : Plasti dipem z połyskiem będę bardzo zainteresowany :) A kiedy mniej więcej będzie dostępny połysk? :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”