Ducato - stuki w lewym przednim kole

Awatar użytkownika
cwynarx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Czeladź śląskie

Ducato - stuki w lewym przednim kole

Post autor: cwynarx » 12 mar 2012, 19:05

witam , mam problem w Fiacie Ducato...Bez ładunku auto normalnie jeździ nic nie stuka . dziś po załadowaniu około 1T przy prędkości 50-70km/h coś miarowo w rytm kręcącego się koła stukało! ( brzmiało jak przegub? ) a w zasadzie waliło dotyczyło to jazdy na wprost nasilało się przy jeździe po łuku w lewo a milkło zupełnie w jeździe po łuku w prawo.
Dodam ,że na maxa skręconych kołach i jeździe w lewo bądź w prawo nic nie stuka.
również stuki nasilały się przy hamowaniu i również hamowaniu w łuku w lewo- w prawo tak jak wcześniej cisza.
Po rozładowaniu auta znowu wszystko ok...dodam ,że byłem u mechanika jak również sam patrzyłem nic nie obciera nie ma luzów itd...
Moje pytanie brzmi czy to wina przegubu??może w aucie dostawczym inaczej przebiegają pierwsze objawy końca przegubu...? dopiero pod obciążeniem dają znać o sobie ?czy może coś innego ? dodam że zawieszenie świeżo po remoncie sworznie tuleje amory zero luzów na stacji diagnostycznej.
Mam nadzieję ,że to nie skrzynia B...ale raczej w skrzyni jak się coś sypie to już caly czas było by slychać

Proszę pomóżcie!

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Ducato stuki w lewym przednim kole.

Post autor: topcio » 12 mar 2012, 20:12

cwynarx pisze: a w zasadzie waliło dotyczyło to jazdy na wprost nasilało się przy jeździe po łuku w lewo a milkło zupełnie w jeździe po łuku w prawo.
To jakby wskazuje na łożysko.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Boorek

Re: Ducato - stuki w lewym przednim kole

Post autor: Boorek » 18 mar 2012, 14:15

a może poduszka amortyzatora?? no chyba ze też wymieniałeś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”