Kappa - brak prądu pompy paliwa

Awatar użytkownika
yorass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ostrzeszów

Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: yorass » 09 mar 2012, 6:40

Witam. Jak w temacie nie mam pr4adu na bezpieczniku od pompy paliwa.Wcisnalem wylacznik bezwladnosciowy potem go wymienilem wymienilem skrzynke bezpiecznikow i sama pompe paliwa. I nadal Ona nie dostaje pradu. na elektryce sie nie znam nie mam zielonego ojecia gdzie dalej szukac usterki. Moze ktos juz mial podobny problem?

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa brak pradu pompy paliwa

Post autor: kond243 » 09 mar 2012, 8:51

Sprawdz przekaznik pompy paliwa.ECU steruje przekaznikiem pompy moze go załączać a jeżeli styki przekaznika nadpalone to prądu nie puści. Przekaznik znajduje sie w podszybiu w okolicy filtra przeciw pylkowego. Plus z przekaźnika idzie na pompe przez kostke 3 pinowa kolo zbiorniczka plynu od wspomagania tam tez lubi nie być styku potem jest bezpiecznik servis3 i tyle masa pompy idzie przez wyłącznik pod fotelem. obstawiam przekaźnik lub kostke 3 pin.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

piterjas
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 09 mar 2012, 14:11
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa brak pradu pompy paliwa

Post autor: piterjas » 14 mar 2012, 13:41

Jeszcze jedna ważna uwaga przekaźnik od pompy jest załączany tylko na chwile po włączeniu zapłonu więc dobrze jak by ci ktoś pomógł w poszukiwaniach czytaj siedział i kręcił kluczykiem. A jeszcze jedno szybkie wył i wł zapłonu nie zawsze powoduje prace pompy najlepiej po wył. odczekać 10 sek i ponownie próbować, ale tak jak kolega zaznaczył zacznij od przekaźnika czyli ma zasilanie i czy przychodzi sterowanie z ecu.
Powodzenia
Niema rzeczy nie do zrobienia czasami brakuje tylko czasu i pieniędzy.

Jest: Kappa SW 2.0 VIS
Była: Kappa SW 3.0 V6 vs Viking V40 1:1 nokaut obydwóch

Awatar użytkownika
Johnny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1602
Rejestracja: 11 cze 2009, 14:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wrocław / Mirków

Re: Kappa brak pradu pompy paliwa

Post autor: Johnny » 14 mar 2012, 20:38

wystarczy, że poczekasz aż wskazówki typu wskaźnik poziomu paliwa opadną na swoje miejsce i juz wtedy pompa powinna znowu załapać, aha i proponuje nie sprawdzać obecnego przekaźnika tylko zwyczajnie go podmienić na stu procentowo dobry przekaźnik pozdrawiam
Lancia Dedra 1.6 8V 30 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.4 20V 67 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.0 20V TURBO

Awatar użytkownika
yorass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: yorass » 15 mar 2012, 14:00

sprawdzal mi to elektro mechanik stwierdzil ze jest dobry. ponadto mam na podworku druga kappe ktora byla w samej benzynie i wzialem od niej i tez jest bez zmian. nie mam czasu na kopanie ale chyba trzeba bedzie poszukac przyczyny gdzies pomiedzy przekaznikiem a skrzynka bezpiecznikow. nie moge wydobyc schematow elektrycznych do kappy ma ktos?

Awatar użytkownika
yorass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: yorass » 15 mar 2012, 21:20

sprawa rozwiazana. po wyciagnieciu podstawka na aku nad skrzynia leci wiazka kabli tam dzxis mi sie zaczelo palic. po zaizolowaniu kabli prad juz wrocil do normy i teraz pali na benzynie. chyba w zyciu bym do tego nie doszedl gdyby nie ten pozar:))

Mienki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 12 lis 2011, 18:21
Lokalizacja: Zamość

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: Mienki » 16 sie 2021, 19:29

Odświeżam temat, żeby nie zakładać nowego.
Lancia Kappa 2.0 16 Turbo, benzyna plus gaz, zrobiła 1000 km w jedną stronę było okej, dwa tygodnie jeżdżona sporadycznie i przestała odpalać z benzyny, awaryjnie z gazu odpala. W drodze powrotnej 1000km, najpierw jechała awaryjnie na gazie, później odpaliła na benzynie i przejechała sporą część trasy. Później raz odpalała na benzynie raz na gazie aż w końcu totalnie zarzuciła palenie na benzynie
Wymieniony filtr paliwa, i sprawdzona pompa- brak napięcia na pompie, jeśli dobrze sprawdzałem to na drugim bezpieczniku i przekaźniku na podszybiu jest napięcie, natomiast do pompy już nie dociera. przekładałem przekaźniki ( mam drugi komplet ze sprawnego auta) Pytanie gdzie szukać usterki, bo nie chce rozebrać pół auta od przodu do tyłu żeby znaleźć przyczynę. Może ktoś z was przerabiał taki problem?
Lancia Kappa 2.0 16 V TURBO
Lancia Nuova Delta 1.6 M-jet
Moto Guzzi Breva 750 IE

Awatar użytkownika
Johnny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1602
Rejestracja: 11 cze 2009, 14:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wrocław / Mirków

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: Johnny » 16 sie 2021, 19:32

Ja jak miałem taki problem to winny okazał się przekaźnik pompy na podszybiu ale skoro u Ciebie nie pomogło ...
Lancia Dedra 1.6 8V 30 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.4 20V 67 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.0 20V TURBO

Mienki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 12 lis 2011, 18:21
Lokalizacja: Zamość

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: Mienki » 16 sie 2021, 20:07

Pamiętasz który to przekaźnik? bo może zły wymieniałem.
Lancia Kappa 2.0 16 V TURBO
Lancia Nuova Delta 1.6 M-jet
Moto Guzzi Breva 750 IE

Awatar użytkownika
Johnny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1602
Rejestracja: 11 cze 2009, 14:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wrocław / Mirków

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: Johnny » 16 sie 2021, 20:18

Nie pamiętam, musisz sprawdzić, powinieneś mieć tam dwa przekaźniki bodajże żółte? Na pewno nie te szare boschowskie, sprawdzisz to w ten sposób że jak któryś wyciągniesz to rozrusznik nie powinien kręcić wtedy ten drugi będzie od pompy
Lancia Dedra 1.6 8V 30 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.4 20V 67 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.0 20V TURBO

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: Bichoń » 16 sie 2021, 22:24

Co do napięcia na pompie - pamiętaj, że pojawia się ono tylko na kilka sekund po przekręceniu kluczyka. Sprawdzałeś też wyłącznik bezwładnościowy i jego styki - może tam coś zaśniedziało? Jak wymieniasz przekaźniki to zwróć też uwagę na stan styków w kostkach, warto psiknąć jakimś "kontaktem", mogły tak zaśniedzieć że straciły kontakt. Problem z połączeniami elektrycznymi pasuje do objawów (czasem pali, a czasem nie i się pogarsza).

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: Jam_Belfegor » 18 sie 2021, 17:04

Przekaźnik od pompy powinien być duży szary z rozrysowanych schematem na obudowie, lokalizacja jak koledzy piszą. Nie wiem czy kappa miała imobilajzer ale mogiła mieć tak jak połowa włoszczyzny z przełomu lat 90'tych czyli do mniej więcej 94-95-96r. mogła nie mieć potem ładowali już aż do końca produkcji. Wersję z imo mają na desce kontrolkę. Do sprawdzenia na pewno działanie przekaźnika, wiązka elektryczna być może już coś nie styka(w szczególności wtyczki wszelakie), jeśli jest imo to transmiter imo przy kierownicy. Jak nie chcesz rozbierać to trzeba mieć dobre testery elektryczne jak nie masz pozostaje organoleptyczne szukanie uszkodzeń. W którym miejscu "na pompie" nie ma napięcia? Na wytyczne zewnętrznej na wytyczne wewnętrznej - może uszkodzony jest odcinek w koszu? Jak nie chcesz rozbierać osłon progów i kawałka wykładziny to połóż sobie kawałek "+ i "- na nowych kablach, rzuć kable gdzieś bokiem, podłącz sprawdź czy wszystko ok. Jak będzie ok. omiń oryginalną wiązkę i schowaj nowe kabelki.

ioffshem
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 95
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:35
Imię: PIOTR
Lokalizacja: Krasnobród///Steyr

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: ioffshem » 18 sie 2021, 18:14

Kappa co prawda jest mojego syna-Mienki- ale awaria mi się przytrafiła
imo... odpada---pali na gazie dioda na desce ok
kostki sprawdzone
przekaźnik jest żółty ze schematem-pozamieniany,centralka bezpieczników zamieniona i nic
mamy napięcie na przekaźniku podaje--prztyka dalej a dalej du-pa
brak napięcia na wtyczce do pompy
Daniel podłącz moją pompę bez wkładania w zbiornik, przy zapłonie -kilka sekund--ale może się odezwie to wtedy wiadomo co jest z twoją ,ten *dinks*pod siedzeniem do sprawdzenia, alarm nie wiem czy jest ale myślę że on odcina zapłon nie pompę jak coś wymyślę to dam znać
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 23:05 przez ioffshem, łącznie zmieniany 1 raz.
AR 75 2,5 v6 MILANO była
Kappa 2,0 20v 95r była
jest Kappa 2,0 20v 98r. Alfa 166 2,5

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: Jam_Belfegor » 18 sie 2021, 21:11

Wyłącznik bezwładnościowy odłącza pompę w zbiorniku. Jak nie ma prądu na wytyczę pompy poroplastu połóż dwa nowe kabelki jak nie chcesz kopać pod dywanem.

Awatar użytkownika
pietrek125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2850
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Kappa - brak prądu pompy paliwa

Post autor: pietrek125 » 18 sie 2021, 21:43

Dokładnie to odcina masę na pompę, plus będzie, taka zmyłka, na której wykładają się nawet starzy wyjadacze...
Lancia Thesis może nie jest zbyt szybka, ale za to dużo pali...

Były:
Fiat 1300 (116A) 1962r (1.3 OHV R4)
Fiat 125S (125B) 1969r (1.6 DOHC R4)
FSO 125p (115D) 1990r (2.0ie DOHC R4)
Fiat Marea Weekend ELX ST.Moritz (185) 2002r (1.9JTD)

Są:
Lancia Thesis EMBLEMA ACC (841) 2002r (3.0 V6)
Fiat Marea Weekend HLX Tour de France (185) 2001r (2.4 R5)
Fiat 125S (125B) 1971r (1.6 DOHC R4)
Lada 1500s (21061) 1981r (1.6 DOHC R4)
Skoda Octavia II Tour (1Z5) 2012r (2.5 R5)
Suzuki Grand Vitara (TE) 2014r. (2.4 R4)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”