Lybra - problem ze zmieniarką

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

Lybra - problem ze zmieniarką

Post autor: Pablo55 » 04 paź 2009, 21:41

Witam
Kupiłem zmieniarkę Grundig MCD30 do mojej Lybry bez nawigacji. W bagażniku mam kabel od zmieniarki więc podłączyłem ją, ale nic się nie działo. Wyjąłem radio by sprawdzić czy w ogóle kabel jest wpięty i okazało się, że jest. Następnym krokiem było zdjęcie dolnej osłony spod nóg kierowcy. Gdzieś czytałem na forum, że może być tam odłączony kabel, a i sam go widziałem przy okazji rozbierania części deski rozdzielczej. Znalazłem ten wtyk 8-pinowy. Myślałem, że jest to końcówka kabla tego z bagażnika, ale dla pewności podłączyłem do niego zmieniarkę. I nagle zmieniarka coś zaburczała i zaczęła coś przestawiać. Co jakiś czas sama "tak robi". Na przycisk "eject" nie reaguje (magazynek chyba powinien wyskoczyć?). Po przełączeniu w radiu na zmieniarkę przyciskiem "mode" pisze AUX. Tak powinno być?
I teraz moje pytania. Czemu kabel w bagażniku nie jest pociągnięty prosto do radia? Czy ten kabel pod nogami kierowcy to aby na pewno kabel od zmieniarki? Gdzie jest w takim razie końcówka kabla od bagażnika? W razie czego będe musiał przecież te dwa kable złączyć. Czemu zmieniarka nie reaguje na "eject" i co zmieniarka "zmienia" po podłączeniu? Może próbuje wyjąć magazynek, ale jest zepsuta? Do czego służy mały biały przycisk na zmieniarce "1-2 CD"?

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Odp: Problem ze zmieniarką

Post autor: maxglow » 05 paź 2009, 7:44

Jeżeli pisze AUX to kabel nie pod zmieniarkę. Coś pokręciłeś.
Na bocznej ściance zmieniarki jest możliwość przekręcania (śrubokrętem). Położenie rowka musi być zawsze pionowe, niezalażnie od ustawienia zmieniarki (pion, poziom, inny kąt)
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

Odp: Problem ze zmieniarką

Post autor: Pablo55 » 05 paź 2009, 15:45

Kabel chyba musi być od zmieniarki. Innego takiego samego w tym samym miejscu chyba nie ma. Może kupiłem zepsutą zmieniarkę? A co do tego rowka to do czego służy? Miałem pionowo ustawiony. Jakieś inne pomysły co może być nie tak?

Z tego co wyczytałem na forum to pod kierownica powinny być męska i żeńska końcówka od radia. Spróbuje dziś znaleźć drugą i połączyć. Wtedy puszcze zmieniarkę przez kabel z bagażnika. Może zadziała :|

P.S. Co powinno pisać po podłączeniu zmieniarki? Bo rozumiem, że nie AUX.

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Odp: Problem ze zmieniarką

Post autor: maxglow » 06 paź 2009, 7:31

U mnie pisze CD.
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

Odp: Problem ze zmieniarką

Post autor: Pablo55 » 08 paź 2009, 11:03

Poświęciłem trochę czasu na rozebranie, a raczej odchylenie części podłogi i znalazłem drugą wtyczkę. Podłączyłem obie i już widzi zmieniarkę. Teraz mam takie pytanie. Czemu cały czas pisze "surface"? Wkładam plyty odwrotnie (stroną nagrywaną do góry). I w jakiej pozycji zmieniarka może działać? Schowek mam pusty, bez niczego, bez stelaża, a kabel od zmieniarki jest troche przykrótki więc narazie leży na ukos.

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Odp: Problem ze zmieniarką

Post autor: maxglow » 09 paź 2009, 7:41

U mnie lepiej (szybciej) chodzi w pozycji pionowej.


Na bocznej ściance zmieniarki jest możliwość przekręcania (śrubokrętem). Położenie rowka musi być zawsze pionowe, niezalażnie od ustawienia zmieniarki (pion, poziom, inny kąt)

Ogólnie zmieniarka działa wolno, czasami nie zaskoczy, czasem pisze surface ale jak się rozkręci to hula.
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

Odp: Problem ze zmieniarką

Post autor: Pablo55 » 09 paź 2009, 10:03

To dziwne bo właśnie wyczytałem, że ustawienie H jest do pozycji poziomej zmieniarki, pomiędzy H a V to kąt 45 stopni, a V to pion.

Zmieniarka już działa w miare jak trzeba. Musi koniecznie stać pionowo (wejściem 8-pin do dołu). Inaczej płyt nie czyta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”