Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

hakus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Pieszyce

Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: hakus » 06 lut 2011, 18:10

Witam! Potrzebuje porady apropo zwiększenia mocy w lybrze 1.9jtd 105km BEZ CHIP TUNINGU. Domyślam się że wypadało by zmienić filtr powietrza, może dolot. Problem tkwi w tym, że nie wiem co konkretnie mam kupić czy w ogóle coś dopasuje. Był bym wdzięczny jak by ktoś obeznany doradził co konkretnie było by potrzebne ( firma, rozmiar, może coś jeszcze). Chciałbym dostarczyć 10-15 km do mojej stadniny. Z góry dziękuje za wszelkie porady. Pozdrawiam Lanciowicze:-)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2011, 18:14 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem tytuł

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: LybraSW » 06 lut 2011, 18:22

A ile zamierzasz przeznaczyć na ten cel i dla czego rezygnujesz z chiptuningu ??

Powyższe pytania są kluczowe do udzielenia ci konkretnej informacji z zakresu potencjalnych możliwości modyfikacji.
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: Sharuga » 06 lut 2011, 18:44

Założyć PowerBox Novitec, który można kupić ode mnie :D
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: LybraSW » 06 lut 2011, 18:48

Czytać uważnie : Bez chiptuningu !! ;)
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: Sharuga » 06 lut 2011, 19:00

LybraSW pisze:Czytać uważnie : Bez chiptuningu !! ;)
Czytam uważnie. PowerBox to IMO nie jest chiptuning. Nie dotykasz kompa, nie zmieniasz map, nic z tych rzeczy... Montujesz PowerBox i tyle... Potem można go bezinwazyjnie zdemontować.
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: LybraSW » 06 lut 2011, 19:24

Box to rodzaj modyfikacji elektronicznej tylko nie przeprowadzanej w ECU tylko dostarczanej w postaci elementu zewnętrznego. Ma to samo zadanie co chiptuning tylko w innej formie.

Tuning mechaniczny diesla jest nieopłacalny. Dla czego ?? Już odpowiadam.

Modyfikacja dolotu wraz z Intercoolerem ( seryjny filtr, większy IC, dorabiane aluminiowe lub stalowe rury, łączniki z silikonu ) koszt orientacyjny - od 1500 zł w górę

Układ wydechowy ze stali nierdzewnej + kolektor wydechowy rurowy - od 3000 w górę.

Koszt orientacyjny - 4 500 zł. Przyrost mocy - max 15 KM

Plusy - Fajnie się tym chwalić przy piwie gościom z klubu VW Golfa III.

Minusy - Pogorszenie dynamiki na niskich obrotach, auto staje się głośniejsze, brak części do napraw po za zakładami tuningowymi.

Chiptuning w profesjonalnej firmie - 1200- 1500 zł wraz z hamownią i testami drogowymi - Przyrost mocy od 25 KM do oporu....


Każda modyfikacja mechaniczna silnika musi być zakończona dostrojeniem parametrów silnia w ECU. Ustawienia komputera są programowane pod warunki seryjne a każda ich zmiana
( dolot, wydech, turbo ) jest nieefektywna bez dopasowania elektroniki ( właściwe dawki paliwa, działanie turbo ). Tak czy inaczej będziesz musiał zaingerować w ECU co po prostu stanie się chiptuningiem.

Kolego, zakładając filtr stożkowy z allegro i rury z PCV załatwisz silnik w ciągu miesiąca. Wydech z BMW też tu nic nie da.

No i najważniejsze !!!! Każde podnoszenie mocy zaczyna się od doprowadzenia auta do stanu bdb ( sprzęgło, 2masa, rozrząd), oraz sprawdzeniem ogólnego stanu auta. Jeśli masz wycieki, słaby silnik w wyciekami, ślizgające się sprzęgło to NIKT nie zrobi ci chiptuningu nawet jak byś zapłacił extra.

Jeśli jednak masz auto w stanie super oraz dysponujesz kasą - pytaj o co chcesz. Na pewno doradzę.

Pozdro
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

hakus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: hakus » 06 lut 2011, 22:27

Nie chciał bym być źle zrozumiany, nie miałem na myśli aby dodać coś pod maskę żeby było ładnie ślicznie i nieprzydatnie. Moim celem jest zwiększenie bezpieczeństwa np. pod czas wyprzedzania. Z chiptuningu nie chce korzystać bo prostu obawiam się że jakiś komputerowy "fachowiec" coś spiepszy jak to u nas w kraju często bywa. Moja dedukcja była taka że zainwestuje w dobry filtr powietrza który troszke pogoni samochód. W samochodzie mam nowy rozrząd (miesięczny) sprzęgło łapie tak jak powinno, auto nie jest w super stanie ale na pewno bd. LybraSW dzięki za wyczerpującą odp. pzdr.

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: LybraSW » 07 lut 2011, 7:11

Co do chip tuningu to znajdź dobrą firmę i nie bedzie problemu. Co do Filtra powietrza to na pewno zauważyłeś że w Lybrze jest on zamknięty w obudowie. Zmiana filtra może jest wskazana w dychawicznych silnikach 1.2 8v ale nie w zamkniętych układach takich jak w Lybrze. Zmieniając filtr pogorszysz tylko osiągi auta.
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: Heathen » 07 lut 2011, 7:46

hakus pisze:Nie chciał bym być źle zrozumiany, nie miałem na myśli aby dodać coś pod maskę żeby było ładnie ślicznie i nieprzydatnie. Moim celem jest zwiększenie bezpieczeństwa np. pod czas wyprzedzania. Z chiptuningu nie chce korzystać bo prostu obawiam się że jakiś komputerowy "fachowiec" coś spiepszy jak to u nas w kraju często bywa. Moja dedukcja była taka że zainwestuje w dobry filtr powietrza który troszke pogoni samochód. W samochodzie mam nowy rozrząd (miesięczny) sprzęgło łapie tak jak powinno, auto nie jest w super stanie ale na pewno bd. LybraSW dzięki za wyczerpującą odp. pzdr.
Tylko chip tunning, sam filtr gowno ci da...
Wybieraj albo drogo i fajnie (LybraSW opisal co i jak) albo sprawdzony chiptuning
QV...soon:)

hakus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: hakus » 07 lut 2011, 17:39

Dzięki za wszystkie odpowiedzi "Chip" wygrał

Awatar użytkownika
CC
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2007, 0:00
Skype: cezary.czajczynski3
Imię: Czarek
Lokalizacja: KALISZ-BERLIN
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: CC » 08 lut 2011, 11:08

: witaj : albo 2,4 150km : ok2 :

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: kaeres » 08 lut 2011, 14:31

1. Nie jesteśmy Lanciowicze :)
2. Swap jeszcze pozostał ;)
3. Faktycznie chip jest najtańszy i najprostszy.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 105KM - jak zwiększyć moc?

Post autor: kartonik » 08 lut 2011, 15:40

CC pisze:: witaj : albo 2,4 150km : ok2 :
Miałem to samo napisać....

pozdro,
mp

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

JTD - sportowy filtr

Post autor: redy19 » 13 lut 2011, 12:10

witam mam pytanie czy zamontowanie sportowego filtra powietrza do silnika jtd coś da ?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, 13:34 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem tamat

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: JTD - sportowy filtr

Post autor: markiz » 13 lut 2011, 13:27

redy19 pisze:witam mam pytanie czy zamontowanie sportowego filtra powietrza do silnika jtd coś da ?
Tu coś masz :D :link:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”