Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: kill649 » 20 wrz 2010, 11:49

Szukam i szukam miejsca na antenę na stałe. Jedno jest pewne, dach odpada z racji, że za bardzo podsufitka by odstawała. A niestety moja lybra nie ma żadnej anteny fabrycznej na dachu. Wybór padł na środek klapy bagażnika lub lewy/prawy błotnik. Tylko całkowicie nie mogę sobie tego wyobrazić, szczególnie na środku bagażnika...nie wiem jakoś tak nie estetycznie. Może ktoś już na forum był na tyle odważny i podzieli się zdjęciem :-)

Chce wrzucić SIRIO T3 27 na stałe.
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: Taz » 20 wrz 2010, 17:28

A może tak? :link:
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: bassman » 20 wrz 2010, 20:21

Te uchwyty mają jedną wadę - z czasem obłamują/nadginają rant - blacha zaczyna pracować, ocynk pęka ruda się wdaje...
Myślałem o antenie na stałe u siebie w Dedrze, nie wiem jak jest w Lybrze, ale wymyśliłem tak by podsufitka nie odstawała, że umieszczę na stałe antenę nad lampką sufitową dla pasażerów siedzących z tyłu. Plus taki, że jak jesteś cierpliwy w prowadzeniu przewodu to nie trzeba podsufitki demontować, nie idzie przewód w mieszkach gumowych między elementami, i masz najmniejszą rezystancję masy w całym aucie. Pamiętać jedynie trzeba, aby antenę zamontować po przez większy kawałek blachy też dwustronnie ocynkowanej, by wzmocnić otwór i by nie powstawało ogniwo galwaniczne. Nie należy używać sylikonu opartego na octanach do uszczelniania.
Jednak z uwagi na zrobienie uchwytu własnego autorstwa, montowanego do oryginalnego "relingu" (zaczepu bagażnika dachowego) na dachu Lucyny, do wiercenia nigdy nie doszło.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FajeK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 441
Rejestracja: 28 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Głuchów

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: FajeK » 20 wrz 2010, 20:43

ja u siebie w kappie mam w błotniku z tyłu po prawej stronie i wygląda to nawet fajnie a antenka jaka posiadam to president indiana bardzo ciekawa antenka dająca małe szumy i fajnie wygląda, zdjęcia możne jakieś jutro zrobię to podrzucę
pozdro
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 20:56 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: polskie znaki
była prisma i delta I a teraz jest Kappa :D

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: marceli » 20 wrz 2010, 21:59

Uchwyt który podał Taz mam zamontowany w Kappie, z lewej strony na klapie.
Jak wygląda zapraszam do działu gdzie oglądamy nasze auta.

Miałem go w poprzednim aucie na środku klapy,od strony szyby, było ładnie.
Tutaj jest troszkę bardziej"widoczny" , ale przyzwyczaiłem sie i nie jest źle.

Co do
bassman pisze:Te uchwyty mają jedną wadę - z czasem obłamują/nadginają rant - blacha zaczyna pracować, ocynk pęka ruda się wdaje..
Nie wiem, na jakiej podstawie tak sądzisz ale miałem go 5lat i było ok.
Jeśli boisz się naprężeń z uchwytów to powiem Ci masz ograniczone pole manewru bo SF-40 jest bodajże jedynym sensownym uchwytem za rant.
Może rozważ antenę na magnes odkręcaną,jak coś odkręcisz antenę.
Będzie może mniej widoczne mocowanie.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: bassman » 20 wrz 2010, 23:06

Moja opinia o tego typu uchwycie wynika z jednego faktu, miałem na nim Presidenta Colorado 1200 (coś koło 2m długości). Przy prędkości większej niż 60 km/h opór powietrza przez taką dźwignię, wyrwie płytę nagrobkową z ziemi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: kill649 » 20 wrz 2010, 23:08

bassman pisze:Te uchwyty mają jedną wadę - z czasem obłamują/nadginają rant - blacha zaczyna pracować, ocynk pęka ruda się wdaje...
Miałem taki uchwyt kiedyś, nie było tak źle ale i tak drugi raz bym go nie założył.
bassman pisze: Myślałem o antenie na stałe u siebie w Dedrze, nie wiem jak jest w Lybrze, ale wymyśliłem tak by podsufitka nie odstawała, że umieszczę na stałe antenę nad lampką sufitową dla pasażerów siedzących z tyłu. Plus taki, że jak jesteś cierpliwy w prowadzeniu przewodu to nie trzeba podsufitki demontować, nie idzie przewód w mieszkach gumowych między elementami, i masz najmniejszą rezystancję masy w całym aucie. Pamiętać jedynie trzeba, aby antenę zamontować po przez większy kawałek blachy też dwustronnie ocynkowanej, by wzmocnić otwór i by nie powstawało ogniwo galwaniczne.

Pozdrawiam.
Lampi pasażerów na tyle są po bokach w Lybrze a więc taka dobra miejscówka odpada.
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: kill649 » 20 wrz 2010, 23:12

FajeK pisze:ja u siebie w kappie mam w błotniku z tyłu po prawej stronie i wygląda to nawet fajnie a antenka jaka posiadam to president indiana bardzo ciekawa antenka dająca małe szumy i fajnie wygląda, zdjęcia możne jakieś jutro zrobię to podrzucę
pozdro
Kappa jest stworzona by mieć z dwie anteny z tyłu. Właśnie dziś oglądałem jedną do kupna :-) Ale nie wiem czy Lybra będzie tak pięknie wyglądać. Tak się przymierzam...czaje hihi i jakoś ikry mi brakuje by zrobić dziurkę.
A uparłem się na 5/8 antenę helikalną. Mam ML-145 ale to pomyłka w Warszawie i okolicach pod względem zbierania śmieci.
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

Awatar użytkownika
FajeK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 441
Rejestracja: 28 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Głuchów

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: FajeK » 21 wrz 2010, 0:02

Jak będziesz rozdziewiczał pojazd to weź sobie kawałek w miarę twardego drewna i przewierć go najpierw cienkim wiertłem (fi około 5 mm) potem możesz użyć tego drewienka jako prowadnika do wiertła żeby się czasem nie ześlizgnęło na lakierze a potem już sobie do konkretnej średnicy rozwiercasz większym wiertłem
tylko uważaj bo jak się wierci blachę to czasem wiertło lubi pociągnąć mocno w dół i jak będziesz miał coś pod spodem to możesz uszkodzić dlatego samą końcówkę rozwiercania polecam na lewych obrotach i broń boże opiłków nie ścierać żadna szmatką bądź ręką tylko ściągnąć jakimś magnesem lub zdmuchnąć
aa i wiercimy na niskich obrotach bo przy wysokich metal pod wpływem tarcia się rozgrzewa i możemy spalić lakier
pozdro
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, 0:05 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawna pisownia
była prisma i delta I a teraz jest Kappa :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: Sebastian » 21 wrz 2010, 8:56

kill649 pisze:Tak się przymierzam...czaje hihi i jakoś ikry mi brakuje by zrobić dziurkę.
A uparłem się na 5/8 antenę helikalną. Mam ML-145 ale to pomyłka w Warszawie i okolicach pod względem zbierania śmieci.
No dajże spokój - toć montaż anteny CB w "dziurze" jest najmniej inwazyjnym sposobem umocowania anteny na aucie. Każdy jeden uchwyt czy magnes w sposób zdecydowanie większy demoluje blachę i lakier auta.
Zobacz jak ja miałem zamontowaną instalację w Lybrze (tyle, że w SW) - link.

Pozdrawiam,
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: kill649 » 21 wrz 2010, 9:20

FajeK pisze:Jak będziesz rozdziewiczał pojazd to weź sobie kawałek w miarę twardego drewna i przewierć go najpierw cienkim wiertłem (fi około 5 mm) ......
Bardzo dziękuje za wskazówki :-) przydadzą się.
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: kill649 » 21 wrz 2010, 9:22

Sebastian pisze: Zobacz jak ja miałem zamontowaną instalację w Lybrze (tyle, że w SW) - link.

Pozdrawiam,
Twoja Lybra była wzorem :-) by się zdecydować na montaż anteny na stałe. U ciebie to wygląda jak fabrycznie. Ale miałeś ułatwioną sprawę bo miejsce po fabrycznej antenie jest. Ale i tak, efekt na serio bardzo a to bardzo ładny....cały samochód pięknie się prezentuje.
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: marceli » 21 wrz 2010, 13:51

bassman pisze:Moja opinia o tego typu uchwycie wynika z jednego faktu, miałem na nim Presidenta Colorado 1200 (coś koło 2m długości).
Nie trawię takich anten.
No moja jest krótsza, a kolega który pytał zdaje sie też nie ma 2m.
Takie długie to widziałem tylko na wielkich magnesach lub dziurze.

Nigdy nie zdecydował bym się prać dziury w dachu czy gdziekolwiek.
Prędzej ruda Ci tam złapie niż na jakimkolwiek uchwycie.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: Sebastian » 21 wrz 2010, 14:00

marceli pisze:Nigdy nie zdecydował bym się prać dziury w dachu czy gdziekolwiek.
Prędzej ruda Ci tam złapie niż na jakimkolwiek uchwycie.
Wybacz, ale piszesz kompletną nieprawdę.

Co anteny zgoda. IMO na aucie antena o długości ~120 cm będzie pracowała już całkowicie optymalnie.
Na dzisiaj po własnoręcznym przetestowaniu kilku sztuk moją faworytką jest Indiana Presidenta - fajna i nad wyraz skuteczna antena. Jedyna jej wada (i zaleta zarazem - patrz złodzieje) to taka, że nie rzuca się w oczy wielką cewką, więc na drodze mało kto widzi, że się ma zamontowane CB w aucie.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Poszukiwana Lybra sedan z anteną CB na stałe

Post autor: marceli » 21 wrz 2010, 14:11

Sebastian pisze:Wybacz, ale piszesz kompletną nieprawdę.
Nie,będę się spierał.

Dla mnie sama ingerencja w blachę,tj. prucie dziur mi nie pasuje.Choćby z samej kwestii np późniejszej sprzedaży auta.
Cb mi potrzebne to zabieram i nie ma śladu.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”