Dedra - zablokowane tylne drzwi

Awatar użytkownika
kruger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Dedra - zablokowane tylne drzwi

Post autor: kruger » 16 lip 2010, 19:37

Czytałem tematy na forum, ale rady nie znalazłem, a w dedrze widać nic nie opisywał.

Zablokowały mi się tylne drzwi (za kierowcą). Po prostu nie chcą się otworzyć.

Klamka chodzi normalnie (jak zwykle z lekkim oporem, nie lata luźno), centralny chodzi też tak jak chodził (otwiera i zamyka). Wyciągnąłem kanapę zdjąłem boczek i dostałem się do wnętrza drzwi.
Cięgna chodzą prawidłowo zarówno od klamki jak i od rygla.

Jak ruszam klamką od zewnątrz to widać, że pcha ona taki "wichajster", taką blaszkę metalową która pewnie dalej otwiera zamek, z tym że ni chusteczki nie mogę dostać się do zamka.

Drzwi są już zablokowane od zimy, ale że są za kierowcą to mi to nie przeszkadzało więc dopiero teraz się za to wziąłem. Zimą myślałem, że przymarzły. I wtedy myjąc auto kiedyś tak odruchowo złapałem za klamkę, drzwi się otworzyły. Raz, drugi i koniec, do tej pory są zamknięte.

Od zawsze (tzn od 3 lat od kiedy mam Lancię) centralny mi świruje w ten sposób, że zazwyczaj jak otwieram auto z pilota, to za pierwszym razem centralny otworzy i zamknie. Dopiero za drugim razem otwiera normalnie. Tak jest od 3 lat, a drzwi się zablokowały dopiero teraz, więc wydaje mi się, że większego związku to nie ma.

Pomożecie?? :-? Czy mam od razu ciąć drzwi?? :-P

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - zablokowane tylne drzwi

Post autor: bassman » 16 lip 2010, 23:07

Jest to stały problem Dedry, te rygle lubią mieć humory. Spróbuj odpiąć kostkę od kasety (ma dwa przewody) sprawdź czy odblokuje rygiel jak na krótko podasz 12V. Jeśli to nie pomoże to napisz, muszę sobie uprzytomnić jak wyglądają rygle i mechanizmy w tylnych drzwiach, bo piwa się opiłem i nie wiem czy dobrze kminię.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - zablokowane tylne drzwi

Post autor: jerzy » 18 lip 2010, 19:25

Witaj ja miałem to samo ale aż trzy lata.....?
Nie wiem czy dobrze rozumuję jest tam w drzwiach na tylnej ścianie tam gdzie jest zatrzask taka przesuwka,która jak jest źle ułożona to będą się blokować .Teraz nie wiem czy ma być na dół czy do góry lub w bok itd...sam to musisz ustalić.Ale drzwi powinny się otworzyć od zewnątrz - natomiast od wewnątrz będzie działać blokada.
Jeśli masz inny problem to...nie wieem?...

pozdro
dedra 19td

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”