Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji ?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Tenenberg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin/Nałęczów

Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji ?

Post autor: Tenenberg » 30 kwie 2010, 15:43

Pod uwagę biorę sedany z silnikami: 1.8, 2.0, 1.9 JTD, 2.4 JTD. Plusy i minusy tych silników znam. Sporo czytałem, rozmawiałem z użytkownikami. Silniki benzynowe byłyby użytkowane wraz z sekwencyjną instalacją gazową.

Pragnę zebrać jak najwięcej opinii na temat jazdy i eksploatacji różnych wersji tego auta. Jak kształtuje się u Was poziom spalania w zależności od wersji auta ? Liczę koszty przejechania stu kilometrów, co jest akurat łatwe znając średni poziom ich spalania, choćby na podstawie danych z autocentrum.pl. Podpowiedzcie mi proszę, jak się kształtują realne pozostałe koszty eksploatacji ? :?:

Czy można gdzieś zerknąć na czasy "elastyczności" różnych wersji silnikowych - chodzi mi o dane, niekiedy w testach prezentowane :?:

Silniki pięciocylindrowe kuszą. Tak samo JTD i możliwość ich tuningu :-P

Mam dylemat którą jednostkę silnikową wybrać :roll: Pomijam fakt, że ważny jest ogólny stan auta, lecz mam czym jeździć więc wole poświęcić więcej czasu na szukanie i później być zadowolonym z zakupu :)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 17:37 przez Tenenberg, łącznie zmieniany 1 raz.
Fotografia z Pasją - http://www.wojcikmichal.pl
Obrazek
A world without music
is like a world without oxygen ...

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: brygadzista1 » 30 kwie 2010, 16:05

Na wiekszosc pytan znajdziesz odpowiedzi na tym forum skorzystaj z opcji szukaj. Co do kosztow eksploatacji to ostatnio tez sie nad tym rozpisywalem. kliknij tutaj
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Tenenberg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin/Nałęczów

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Tenenberg » 30 kwie 2010, 17:11

Zobacz ile lat już zaglądam na to forum. Opcja szukaj nie jest mi obca. Napiszesz coś w temacie od siebie ? Dzięki za link - to już też jakiś czas temu czytałem.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 17:38 przez Tenenberg, łącznie zmieniany 1 raz.
Fotografia z Pasją - http://www.wojcikmichal.pl
Obrazek
A world without music
is like a world without oxygen ...

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: brygadzista1 » 30 kwie 2010, 17:29

Nigdy innej wersji jak 1.9 nie uzytkowalem wiec nie bede pisal czegos o czym nie mam pojecia. Co do mojej Lybry jestem super zadowolony tak jak juz pisalem.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Dudi » 30 kwie 2010, 23:49

Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tenenberg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin/Nałęczów

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Tenenberg » 01 maja 2010, 0:00

A może obliczałeś albo możesz podać średnie spalanie w różnych warunkach ?

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Dudi » 01 maja 2010, 0:10

Tenenberg pisze:
A może obliczałeś albo możesz podać średnie spalanie w różnych warunkach ?
Pokonuję około 3500 km miesięcznie. Głównie trasa (jakieś 80%). Średnia prędkość około 80-82 km/h. Spalanie 6-6,2l/100km.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: KGB » 01 maja 2010, 0:36

a ile km chcesz robic rocznie ? zdecyduj sie ,czy chcesz duzo mocy ,czy niskie spalanie ,bo razem sie wykluczaja ,
jak masz jezdzic duzo ispokojnie to po co ci nadmiar mocy ,ktorego nie uzyjesz ? ,
nie wiem jak ceny diesli ,ale zazwyczaj albo sa wyzsze ,albo przebieg ogromny ,albo cos do wymiany na szybko ,
w benzyniakach za to przy 1.8 masz tansza instalacje gazową i nizsze spalanie ,przy 2.0 masz drozsza instalacje ,troche wyzsze spalanie ,w razie awarii moze drozsze czesci ,ale to pomijalne ,
w kazdym razie przy 2.0 inwestujesz wzgledem 1.8 glownie w to ,ze nie musisz przekraczac 5000rpm ,zeby miec takie same osiagi ,a zywotnosc silnika wieksza

a tak wogole ,to znajdz dobra bude - nie wiem skad wy bierzecie tyle tych aut do wyboru ,jak mozecie jeszcze w silnikach przebierac :P

Awatar użytkownika
Tenenberg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin/Nałęczów

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Tenenberg » 02 maja 2010, 22:43

KGB pisze:a ile km chcesz robic rocznie ?
To nie jest proste pytanie w moim przypadku. Mimo ze bywalo i 50 tys km pare lat temu, to obecnie co raz mniej i w tym roku chyba bedzie to okolo 20 tys km. Tyle musze przyjac, bo zycie plata figle i nie wiem czy bede dalej mieszkal w Lublinie i Naleczowie czy tylko w Naleczowie.

KGB pisze:zdecyduj sie ,czy chcesz duzo mocy ,czy niskie spalanie ,bo razem sie wykluczaja , jak masz jezdzic duzo ispokojnie to po co ci nadmiar mocy ,ktorego nie uzyjesz ? ,
Nie patrze na moc a raczej na moment obrotowy i jego dostepnosc od niskich obrotow. Cenie sobie elastycznosc auta. Jezdzilem roznymi autami: od primery 150 konnej, przez TDi, CDTi, hondowskie wysokoobrotowce, po 2.4 jtd w alfie i wiele innych.

KGB pisze:nie wiem jak ceny diesli ,ale zazwyczaj albo sa wyzsze ,albo przebieg ogromny ,albo cos do wymiany na szybko , w benzyniakach za to przy 1.8 masz tansza instalacje gazową i nizsze spalanie ,przy 2.0 masz drozsza instalacje ,troche wyzsze spalanie ,w razie awarii moze drozsze czesci ,ale to pomijalne ,
w kazdym razie przy 2.0 inwestujesz wzgledem 1.8 glownie w to ,ze nie musisz przekraczac 5000rpm ,zeby miec takie same osiagi ,a zywotnosc silnika wieksza
Boje sie wariatorów w tych silnikach - ale wiadomo ze kazdy ma jakies bolaczki, jak chocby wtryski, turbo czy dwumas w JTD.
KGB pisze:a tak wogole ,to znajdz dobra bude - nie wiem skad wy bierzecie tyle tych aut do wyboru ,jak mozecie jeszcze w silnikach przebierac :P
Co rozumiesz przez "dobra bude" ? To ze jest wiele po przejsciach ?

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Krzysiek82 » 03 maja 2010, 0:36

Tenenberg pisze:Pragnę zebrać jak najwięcej opinii na temat jazdy i eksploatacji różnych wersji tego auta. Jak kształtuje się u Was poziom spalania w zależności od wersji auta ? Liczę koszty przejechania stu kilometrów, co jest akurat łatwe znając średni poziom ich spalania, choćby na podstawie danych z autocentrum.pl. Podpowiedzcie mi proszę, jak się kształtują realne pozostałe koszty eksploatacji ? :?:
Opowiem ci z mojego punktu widzenia. Też wcześniej czytałem zarówno autocentrum jak i to forum. Czytałem ile palą te Lybry i cieszyłem się, że 2.4 JTD pali w takim dużym i zakorkowanym mieście jak Wrocław tylko 8,5 litra / 100 km. Ja mieszkam bowiem kolo Wrocławia w małym mieście i wiesz co się okazuje? Że mi po samym mieście 100 km wychodzi zawsze około 10 litrów... Jak jadę naprawdę spokojnie, to komputer pokazuje 8 z hakiem, ale nich trochę pocisnę jak się wkurzę na skrzyżowaniu (u mnie w Brzegu ludzie się lubują jeździć 30-40 km/h) to zaraz rośnie do około 10 litrów. Jadę na stacje i wychodzi te 10 litrów. Także to czytanie i słuchanie innych nie zawsze się sprawdza ;)

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Heathen » 03 maja 2010, 8:33

Tenenberg pisze: Boje sie wariatorów w tych silnikach - ale wiadomo ze kazdy ma jakies bolaczki, jak chocby wtryski, turbo czy dwumas w JTD.
Wariator to tylko 400zł, wymieniony z rozrzadem...sprawdz ceny dwumasy, turbiny, pompy.....:)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: Nat » 04 maja 2010, 16:06

Tenenberg pisze:
KGB pisze:nie wiem jak ceny diesli ,ale zazwyczaj albo sa wyzsze ,albo przebieg ogromny ,albo cos do wymiany na szybko , w benzyniakach za to przy 1.8 masz tansza instalacje gazową i nizsze spalanie ,przy 2.0 masz drozsza instalacje ,troche wyzsze spalanie ,w razie awarii moze drozsze czesci ,ale to pomijalne ,
w kazdym razie przy 2.0 inwestujesz wzgledem 1.8 glownie w to ,ze nie musisz przekraczac 5000rpm ,zeby miec takie same osiagi ,a zywotnosc silnika wieksza
Boje się wariatorów w tych silnikach - ale wiadomo ze każdy ma jakieś bolączki, jak chocby wtryski, turbo czy dwumas w JTD.
W 2,0 20V w Lybrze nie ma problemu z wariatorem.
W ogóle to w Lybrze bardzo bezawaryjny silnik.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: KGB » 04 maja 2010, 17:38

Nat pisze:
Tenenberg pisze:
KGB pisze:nie wiem jak ceny diesli ,ale zazwyczaj albo sa wyzsze ,albo przebieg ogromny ,albo cos do wymiany na szybko , w benzyniakach za to przy 1.8 masz tansza instalacje gazową i nizsze spalanie ,przy 2.0 masz drozsza instalacje ,troche wyzsze spalanie ,w razie awarii moze drozsze czesci ,ale to pomijalne ,
w kazdym razie przy 2.0 inwestujesz wzgledem 1.8 glownie w to ,ze nie musisz przekraczac 5000rpm ,zeby miec takie same osiagi ,a zywotnosc silnika wieksza
Boje się wariatorów w tych silnikach - ale wiadomo ze każdy ma jakieś bolączki, jak chocby wtryski, turbo czy dwumas w JTD.
W 2,0 20V w Lybrze nie ma problemu z wariatorem.
W ogóle to w Lybrze bardzo bezawaryjny silnik.
:lol:
a ty jezdzisz nia wogole ,ze takie bajki opowiadasz ?

Tenenberg
wariator mozna naprawic za 15-20pln w razie czego ,
silnik nie krecony powyzej 6krpm ma szanse jezdzic ,po za tym nie wyroznia sie niczym ...pozytywnym ,choc niektorym podoba sie bardzo dzwiek 5cyl ,
sam osobiscie nie zwracam na to uwagi,
jezeli obawiasz sie kosztow napraw, to zdecydowanie bardziej balbym sie na twoim miejscu diesla

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: brygadzista1 » 04 maja 2010, 21:34

KGB pisze: jezeli obawiasz sie kosztow napraw, to zdecydowanie bardziej balbym sie na twoim miejscu diesla
Szczegolnie przy cenach benzyny z dnia 4.05.2010 :D 1.9JTD zeby spalil 6l to trzeba na prawde wstawiac w piz**... (mowie o wersji 115KM) Gdybys jezdzil 1.9JTD i 2.0 za nim to roznica w spalaniu na bank wynosi min 2l (paliwa tanszego o 40gr)
10000km: 100x6lx4,3zl=2580zl dla Diesla
100x8lx4,7zl=3760zl dla benz
3760-2580zl=1180zl roznicy na 10000km

Jesli pomnozymy to x10 to mamy blisko 12tys zl. Nie sadze zeby na dystansie 100000km roznica w kosztach eksploatacji wynosila 12tys zl. 2 tys to pewnie roznica w zakupie Diesla(wiadomo drozsze) ale 10 tys nie wydasz na turbine wtryski i dwumas a reszta moze sie zepsuc tak samo w Dieslu jak i w benzynowce.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Jaka wersja silnikowa Lybry ? Jakie koszty eksploatacji

Post autor: KGB » 05 maja 2010, 0:19

chyba po trasie liczysz to spalanie ,ale niech ci bedzie po trasie,
jak bylo napisane przez autora ,benzyniaki beda z gazem ,wiec 10l po 2.20pln ,czyli 2200pln za 10kpln ,
wiec roznica 4000pln na korzysc benzyniaka :P
regeneracja wtryskiwaczy w CR to ~500pln /szt,
nie mowie ,ze koszty napraw to jakas ogromna roznica ,ale w dieslu sa takie skompensowane w jednym rzucie i jezeli ktos boi sie wariatora za 400pln ,to w dieslu musi sie bac wielu elementow powyzej 400pln

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”