Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Post autor: ACME » 09 sty 2010, 22:53

Witam.

W wersji EXECUTIVE zamiast tego panela (sterowania klima dla pasazerow z tylu) znajduje sie schowek.
Po wysunieciu schowka okazalo sie, ze jest "luzna" kostka z kablami.
Po podlaczeniu oryginalnego panelu, lampki na panelu migna i cisza - nic nie dziala.
Sprawdzielm w Thesis z tym panelem seryjnie i potwierdzielm sprawnosc mojego panela.
Moje pytanie, jak uruchomic taki dolozony panel? Moze jakis dodatkowy bezpiecznik, ustawienie CONNECT?
Prosze o pomoc.

PS. Dla zainteresowanych zakupem: odkrylem, ze wstepuja 2 wersje panela, ktore roznia sie podswietleniem LCD - zielone lub biale.
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

argenta67

Odp: Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Post autor: argenta67 » 17 sty 2010, 13:08

Tylny panel działa dopiero po włączeniu przycisku "REAR" na przednim panelu
REAR.jpg
masz taki przycisk?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Post autor: Michael G » 21 sty 2010, 21:30

Do tego cała procedura zabawy z klimą opisana jest dokładnie w instrukcji obsługi. Jak nie masz to daj cynk. Podeślę na PRV
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Odp: Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Post autor: ACME » 23 sty 2010, 8:58

Podczas wizyty w ASO FIAT/ALFA-ROMEO/LANCIA w Bielsko-Biała (Katowicka 24) - polecam. Pracuje tam pan Dulemba, ktory ma elektronike Thesis i nie tylko w "jednym placu" (i cierpliwie tlumaczyl mi wszelkie "zawilosci"), poinformowal mnie, ze aby dzialal guzik REAR i tym samym dodatkowy panel, nalezy wymienic takze centralke klimatyzacji - takie pudeleczko 5x5x2xm schowane za popielniczka. Procz tego sterownik ma okolo 6 wersji dlatego dobrze jest uzyc sterownika z rocznika, z ktorego pochodzi panel. Probowalismy na najnowszym sterowniku z 2009 i system go nie widzial. Znalazlem wlasciwy sterownik wymienilem go i guzik REAR zaczal reagowac.
Koszt tego sterownika (elementu, bez wymiany) wg. cen ASO - ok. 1900 (stara cena czesci w dniu przyjecia jej na magazyn), a obecna to 2400. Nie wiem z czym zwiazana jest podyzka, ale widzialem te zmiane ceny na wlasne oczy.
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Odp: Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Post autor: ACME » 24 sty 2010, 17:50

Fotka sterownika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Post autor: Michael G » 26 sty 2010, 19:35

ACME pisze: Procz tego sterownik ma okolo 6 wersji dlatego dobrze jest uzyc sterownika z rocznika, z ktorego pochodzi panel.
ACME ! Sam roczni nie gwarantuje widzenia przez system. Konieczne jest poszukanie na bazie numeru VIN twojej Thesiski. Koleś powinien podac Ci numer tej części (Uwaga !!! Może ich być więcej, tzn : Więcej niż 1 numer na pudełku centralki i więcej niż jeden numer centralki pasujący do Twojego auta !
ACME pisze: Koszt tego sterownika (elementu, bez wymiany) wg. cen ASO - ok. 1900 (stara cena czesci w dniu przyjecia jej na magazyn), a obecna to 2400. Nie wiem z czym zwiazana jest podyzka, ale widzialem te zmiane ceny na wlasne oczy.
Na Allegro około 200-600 zł.

Podwyżka związana jest z roczą premia dla Prezesów FAP :-) : czerwona :
A tak serio. Dane o które prosiłes wysłalem Ci na podany mail. Sorry że z takim opóźnieniem : gafa :
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - tylny panel sterowania klimatyzacji

Post autor: flyshark » 05 gru 2011, 19:00

Co prawda od tego poprzedniego postu do dzisiaj minęło prawie dwa lata, ale temat jest aktualny.
Czyli w mojej Thesis nie zaświeca się "REAR". I mam rozumieć że jest to wina sterownika a nie np. przycisku lub po prostu elektryki. Kto, gdzie i jak może to sprawdzić ??????????
Gdyby ktoś coś wiedział to wielkie dzięki za odpowiedź.

acek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”