Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Awatar użytkownika
cooley
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: cooley » 27 lis 2009, 8:44

Witam

Mam problem. Otóż jak w temacie świeci się kontrolka ABS oraz ręcznego oraz dodatkowo nie działa prędkościomierz. W instrukcji jest napisane, że to objaw błędu EBD. Ale czy to ma wpływ na prędkościomierz? Wyczytałem na tym forum, że sygnał do prędkościomierza brany jest właśnie z ABS (nadmienię, że posiadam Lancie Lybra 2.0 automat rok 2000). Proszę o radę jak ugryźć temat.
Lancia Lybra-pierwsze doświadczenie pozytywnie wpływa na mój stan psychiczno-duchowy
Lancia Lybra Kombi automat-po pierwszym doświadczeniu kolejne. Też wpływa... pozytywnie
Następne doświadczenia też będą wpływać... na mój stan psychiczno-duchowy-Lancia

Gość

Odp: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: Gość » 27 lis 2009, 21:47

Dobrze przeczytałeś.Jak to ugryżć :podłączyć tester i sprawdzić usterkę,nastepnie wyelimnować ją wymazać błąd i cieszyć się z jazdy :D

Awatar użytkownika
cooley
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Odp: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: cooley » 29 lis 2009, 20:59

Ok. To w takim razie czy ma ktoś schemat elektryczny do Lybry. Z góry dziękuję
Lancia Lybra-pierwsze doświadczenie pozytywnie wpływa na mój stan psychiczno-duchowy
Lancia Lybra Kombi automat-po pierwszym doświadczeniu kolejne. Też wpływa... pozytywnie
Następne doświadczenia też będą wpływać... na mój stan psychiczno-duchowy-Lancia

Gość

Odp: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: Gość » 30 lis 2009, 17:26

cooley pisze:Ok. To w takim razie czy ma ktoś schemat elektryczny do Lybry. Z góry dziękuję

Ok ,to jakbyś zechciał powiedzieć co oprócz abs ma Twoja lybra i z którego roku?Bo ja wróżką nie jestem i raczej nikt "chyba nikt"gotowego schematu nie zapoda/obym się mylił/A tak poważnie użuj przycisku search-szukaj

Awatar użytkownika
cooley
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Odp: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: cooley » 09 gru 2009, 14:30

Ok. Z góry przepraszam że tak późno ale nie mam samochodu przy sobie (robi się poza Warszawą)

Ok. Z tego co mi wiadomo, to wskazanie od EBD spowodowane jest uszkodzeniem czujnika prędkości. Podłączenie do kompa spowodowało pokazanie tylko tego jednego błędu (na szczęście ABS nie jest uwalony). Ale chciałbym skonsultować jedną rzecz. Podobno prędkość brana jest z sześciu różnych miejsc i troszku mie się nie chce w to wierzyć bo prędkościomierz jest jeden (no chyba że sterownik ma tyle pomiarów - nie wiem). Więc gdzie szukać? Proszę o komentarze i pomoc.

P.S.: A moja Lybra jest z 2000 roku 2.0 20 V + kombi automat + navi.
Lancia Lybra-pierwsze doświadczenie pozytywnie wpływa na mój stan psychiczno-duchowy
Lancia Lybra Kombi automat-po pierwszym doświadczeniu kolejne. Też wpływa... pozytywnie
Następne doświadczenia też będą wpływać... na mój stan psychiczno-duchowy-Lancia

Gość

Odp: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: Gość » 09 gru 2009, 21:07

Nie interesuje mnie czy masz nawi,tylko czy jest asr esp?skoro mechanik powiedział ,że prędkość jest czytana z 6/sześciu /czujników to domniemywam,że nie posiadsz esp?Przy esp jest jeszcze czujnik prędkości w osi X,Y,Z.Prędkościomierz bierze sygnł prędkości z ecu abs.Teraz w zleżności czy na pokładzie jest esp i ,lub asr- tu wystepuje różnica w ecu abs.Teraz zadam pytanie który czujnik prędkości ma błąd - czujnik abs?czy czujnik prędkości automatycznej skrzyni biegów?
P.S.teraz w zależności ,który czujnik ma błąd potrzebujesz schemtu abs z esp lub automatycznej skrzyni biegów/jęsli tak nie jest ,to ja Ci już nie umiem pomóc/

Awatar użytkownika
cooley
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Odp: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: cooley » 28 gru 2009, 9:47

Witam ponownie po długjej nieobecności.

Diagnoza jest taka. Nie można połączyć się ze sterownikiem ABS (podobno przepalona masa). Więc nie wiem który czujnik padł (prawdobodobnie problem leży po stronie ABS). Została zamówiona nowa pompa ABS ze sterownikiem (jest zintegrowana). Rozwiązanie mi zapodane to takie iż wymieniamy sterownik ABS, łączymy się z nim, patrzymy co jest nie tak z czujnikiem prędkości. W najlepszym wypadku wymiana sterownika leczy wszystkie objawy.

31.12.2009

Wymiana sterownika ABS uleczyła wszelkie objawy. :)
Lancia Lybra-pierwsze doświadczenie pozytywnie wpływa na mój stan psychiczno-duchowy
Lancia Lybra Kombi automat-po pierwszym doświadczeniu kolejne. Też wpływa... pozytywnie
Następne doświadczenia też będą wpływać... na mój stan psychiczno-duchowy-Lancia

agatoronto
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2010, 10:45
Lokalizacja: toruń

Odp: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: agatoronto » 31 mar 2010, 10:19

Witam.
Podłączam się do tematu, ponieważ właśnie to samo stało sie w moim aucie Lybra 1,6 2000 r
Trzeci mechanik w Toruniu nie wie co począć... :roll:
Pytanie moje jaki jest orientacyjny koszt wymiany w/w sterownika ABS?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: glad » 06 maja 2010, 20:41

To samo jak kolega wyzej cena ???

banan
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2009, 23:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: banan » 15 cze 2010, 16:07

No niestety i moja Lucyne dopadła taka przypadłość i również prosiłbym o podanie orientacyjnej ceny za taką usługę i gdzie ewentualnie można by to zrobić w Lublinie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: glad » 19 cze 2010, 14:06

Cisza jeżeli chodzi o ceny i namiary heh

Damian19732LGE1N
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2010, 12:59
Imię: Damian
Lokalizacja: Łaziska

Re: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: Damian19732LGE1N » 19 cze 2010, 21:34

Glad.Po niedzieli będę coś wiedział,bo moją lybrę oddaję kumplowi na serwis,też mi się robi choinka z zegarów>Damian- Łaziska.

banan
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2009, 23:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: banan » 20 cze 2010, 22:53

Widać, że to dość częsta przypadłość naszej lyberki. Z tym większą ciekawością czekam na cennik :)

szmulek8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:18
Skype: szmulek8
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: szmulek8 » 10 paź 2010, 8:50

Witam!
A co powiecie na to?? W mojej Lyberce nie wyświetlił się żaden błąd a licznik prędkościomierza nie działa. Jaka może być przyczyna? Proszę o podpowiedź.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 105 KM. 2000r.

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - ABS + ręczny + prędkościomierz

Post autor: Pawcio78 » 21 sty 2011, 15:00

Witam!
Jestem właśnie po wymianie sterownika abs. Objawy jakie miałem to jak w tytule: świecące kontrolki abs, ręcznego i prędkościomierz nie działał. Zasada była taka: po nocy spędzonej w ogrzewanym garażu wszystko grało jednak po (tak mi się wydaje) rozgrzaniu się sterownika abs objawy się powtarzały, regularnie codziennie przez ostatnie dwa tygodnie. Agregat kupiłem na allegro za 110zł, oczywiście używany:) Mój moduł to bosch 5.3 (0273004421) Sterownik jest niby zintegrowany z agregatem ale my go rozkręcamy, nic się nie wysypie ze środka:) Wymianę da się zrobić bez wyciągania agregatu ale dojście jest tak fatalne, szczególnie do ostatnich dwóch śrub od strony grodzi mocujących sterownik do agregatu że niech to cholera weźmie! Czas jaki poświęciłem to trzy godziny. Aby się dobrać do śrubek mocujących sterwonik do agregatu należy zdjąć osłonę górną silnika (piszę o silniku 1.8), odkręcić rurę od filtra powietrza do przepustnicy (uważać na tłumik koło akumulatora), osłonę przekaźników nad agregatem abs, zbiorniczek płynu hamulcowego - przewodów elastycznych gumowych nie zaczepiamy! (najlepiej jest także odłączyć wtyczkę od korka zbiorniczka płynu hamulcowego), zdjąć wtyczkę główną od góry przez przesunięcie zabezpieczenia w kierunku do przodu samochodu wtyczka sama wyjdzie do góry (na youtube jest instrukcja naprawy sterownika abs w audi a6, to jest taki sam agregat konstrukcyjnie tylko sterownik ma troszkę inne parametry jak ten od lybry, można tam podpatrzeć sposób zdjęcia wtyczki głównej) . Od spodu jest jeszcze jedna wtyczka od silnika abs, zapadka jest od strony przewodów hamulcowych. Do odkręcenia i zakręcenia śrubek torx (bodajże T16 lub 18, nie pamiętam :)) użyłem przedłużki elastycznej, inaczej ni chuchu. Można próbować jeszcze poluzować cały agregat aby go trochę odgiąć. ABS się trzyma na dwóch nakrętkach na klucz 13 ale u mnie to nic nie pomogło. Powodzenia!
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”