Dedra - Skrzynka bezpieczników silnik turbo

Awatar użytkownika
kruger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Dedra - Skrzynka bezpieczników silnik turbo

Post autor: kruger » 29 wrz 2009, 11:26

Witam, mam mały problem, otóż, auto robi mi takiego zonka, że gdy jest odpalone to potrafi zgasnąć, albo jest problem z odpaleniem.

Objaw jest taki jakby przestawało dostawać paliwo. Gdy poruszam skrzynkę z bezpiecznikami albo ją puknę, to wszystko wraca do normy, także problem tkwi w skrzynce z bezpiecznikami. Albo któryś przekaźnik, albo jakiś kabelek się poluzował i od czasu do czasu nie kontaktuje.

Stąd moja prośba, abyście pomogli w zlokalizowaniu, gdzie jest przekaźnik oraz która wtyczka jest odpowiedzialna za dostarczanie paliwa (pompa,wtrysk itd).

pozdrawiam

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Odp: Dedra - Skrzynka bezpieczników silnik turbo

Post autor: lancia1969 » 29 wrz 2009, 17:45

Przekaźnik pommpy i ecu masz na podszybiu pod plastikiem z napisem Lancia , zasilanie idzie od skrzynki z głównego bezpiecznika 20A po stacyjce ( może stacyjka robi przerwę ?) wieczorem zaglądne do schematu to napisze dokładnie - możesz też znależć zapalając silnik i wyciągasz poszczególne bezpieczniki ( tam są piktogramy) a nuż to tylko usterka samego bezpiecznika co prawda mało prawdopodobne ale.....
Grzegorz

GG 13364997

Awatar użytkownika
kruger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Dedra - Skrzynka bezpieczników silnik turbo

Post autor: kruger » 29 wrz 2009, 18:21

Dzięki Grziesiu, Wydaje mi się, że jest to tylko usterka bezpiecznika, ewentualnie kabelek się któryś wysuną, gdyż przez ostatni czas skrzynka po prostu wisi na kablach i któryś mógł się pod obciążeniem wysunąć.

Objaw jest taki :

-przy odpalaniu auto tak jakby nie dostawało paliwa. Jak potrząsnę skrzynką to czasami od razu pomaga, a czasami trzeba trząść, stukać kilka razy.

-podczas jazdy również się to zdarza, więc znowu parę ruchów skrzynką pomaga, także problem siedzi na 99% w skrzynce.

A mój temat jest w sumie z lenistwa, ale widzę, że nie uniknie mnie sprawdzanie każdego bezpiecznika, ale także każdego kabelka. Pytanie moje w sumie dotyczyło w którym rejonie mam szukać bezpiecznika, przekaźnika, albo wtyczki która jest za to odpowiedzialna, bo problem chyba siedzi w tym miejscu. Póki co Lancia stoi sobie w garażu i wyskakuję nią od czasu do czasu na wieczorne przejażdżki :)

Dziękuję i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”