Lybra vs Alfa 166

Moderator: stabraf

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra vs Alfa 166

Post autor: srekal34 » 04 lut 2009, 20:41

Witajcie ponownie. Kiedyś założyłem tu temat o kupnie Kappy do 10 tysięcy, ostatecznie kupiłem wtedy Leganzę(zły wybór to był, oj zły). Od tego czasu moje finanse uległy znaczącej poprawie i znowu zapragnąłem mieć włoszkę :) Mam właściwie kupca na Legię, więc muszę działać szybko. Na kupno chciałbym przeznaczyć do 20 tysięcy, razem z rejestracjami i przeglądami i jakimiś wymianami max 25.
W kręgu moich zainteresowań są Alfa 166 i Lancia Lybra. Alfa ładniejsza, lepiej wyposażona, lepiej wykonana(?). Pewnie także komfort jazdy lepszy. Za Lybrą(sedan) przemawia znaczek na masce, łatwiejsze parkowanie w mieście i częściej występująca alcantara(wolałbym nią zamiast skóry). Jak jest z nagłośnieniem i wyciszeniem w alfie? Jechałem Lybrą z Bose i tam było fajnie - nie chciałbym by było gorzej. Rozumiem że GPS w obu autach nie ma polskiej mapy?
Biorę pod uwagę tylko 2.4JTD. Niestety Lyberek w takiej konfiguracji(2.4 + sedan) jest chbya jeszcze mniej niż 166.

Jak myślicie, które auto wybrać?

Marc_B
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Marc_B » 04 lut 2009, 22:13

Mam nadzieje że takie samo pytanie zadałeś na forum alfy...ciekaw jestem gdzie ilość odpowiedzi będzie większa.
Co do autek..to dwie różne klasy auta.Odpowiednikiem Lybry w alfie jest 156(ta sama płyta podłogowa).
Koszty serwisowania do tanich nie należą(silnik 2.4 to świetna jednostka, jednak jeśli coś sie popsuje...tanio nie jest).
Alfa nie jeździłem, Lybrę mam właśnie w takiej konfiguracji w jakiej Ty chcesz(sedan+2.4).
Lybra to takie fajne autko do miasta.Nie jest wielkie(małe też nie) i całkiem sprawnie da się tym poruszać.
Pamiętaj tylko żeby naprawdę kupić zadbany egzemplarz.
Po późniejsze naprawy tylko będą Cię zniechęcały do auta.
Nie spiesz się,10xrazy się zastanów...a na koniec kup egzemplarz w lepszym stanie :)

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra vs Alfa 166

Post autor: srekal34 » 04 lut 2009, 22:32

a jaki jest adres najpopularniejszego forum Alfy? Interesowałem sie też 156 po liftingu wnętrza(2003) ale trochę zbytnio plastikowo tam...
1.9JTD tańsza przy naprawie? Ale wtedy odpada 166:(
Ale cóż, nie po to kupuję włocha żeby potem biadolić ze drogi serwis ;) każde auto w utrzymaniu kosztuje. Grunt żeby nie psuło się ZBYT często. A podobno 156 własnie psuje się częściej od 2 modeli z tematu . Prawda to?

Boorek

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Boorek » 04 lut 2009, 22:35

"srekal34" pisze:a jaki jest adres najpopularniejszego forum Alfy? Interesowałem sie też 156 po liftingu wnętrza(2003) ale trochę zbytnio plastikowo tam...
1.9JTD tańsza przy naprawie? Ale wtedy odpada 166:(
Ale cóż, nie po to kupuję włocha żeby potem biadolić ze drogi serwis ;) każde auto w utrzymaniu kosztuje. Grunt żeby nie psuło się ZBYT często. A podobno 156 własnie psuje się częściej od 2 modeli z tematu . Prawda to?
forum alfy to np. alfaholicy.net albo curesportivo.pl ale to drugie chyba jest płatne- musisz sprawdzić. Moim zdaniem w Alfie 166 też jest... plastikowo, na pewno bardziej plastikowo jak w Kappie z którą mam porównanie... Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach : yesyes :

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Pablo » 05 lut 2009, 0:20

A 166 miałem i mogę szczerze polecić. Do Lybry nigdy nie robiłem poważnych przymiarek choćby z uwagi na jej gabaryty. A 166 to udany model, silnik 2,4 JTD jak najbardziej przydatny, awaryjność osobiście nie odczułem, a jej obecny właściciel też nie narzeka :lol: Któryś z kolegów napisał o plastikowym wnętrzu. Hmmm...chyba nie siedział w A 166. Mimo wszystko design Alfy bije Kappę na plecy. Ja osobiście polecam Alfę, Lybra (szczególnie w sedanie) jest dla mnie zbyt klaustrofobiczna :wink:
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra vs Alfa 166

Post autor: Dudi » 05 lut 2009, 8:21

"srekal34" pisze:Lancia Lybra. Alfa ładniejsza, lepiej wyposażona, lepiej wykonana(?)
Jak myślicie, które auto wybrać?
Które ładniejsze to oczywiście kwestia gustu. Mi osobiście 166-tka bardzo się podoba (i to szczególnie wersja sprzed liftingu) i ogólnie myślę, że jest ładniejsza...na zewnątrz. W środku moim zdaniem o wiele ładniejsza jest za to Lybra (tyle, że Alfa ma wygodniejsze tzn. bardziej sportowe fotele - które zawsze lepiej mi odpowiadały).
Co do wyposażenia to nie może być dwóch zdań - jest bardzo porównywalne i jeśli mierzysz w wersję 2.4, to w przypadku Lybry nie występowały raczej golasy (np. bez skóry na kierownicy czy sprzętu audio "Bose") i myśle, że akurat tutaj bój między tymi autami jest najbardziej wyrównany.
Co do wykonania - też bym się kłócił. Uważam, że Lybra jest dużo lepiej zrobiona (tu z kolei lepsza jest zapewne 166-tka po liftingu, ale wykonanie wcześniejszych wersji jak na auto tej klasy dla mnie woła o pomste do nieba).
A tak poza tym to dwie zupełnie różne klasy samochodów i w zasadzie nie ma co bezpośrednio porównywać. Wydaje mi się, że koszty utrzymania Alfy będą jednak trochę wyższe. Moje wrażenia z jazdy 166 mogę opisać jednym słowem - to taki mniejszy "czołg" :roll: :wink:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra vs Alfa 166

Post autor: kaeres » 05 lut 2009, 8:53

Witaj lakers z purepc :)
Faktycznie wybierasz samochody z innych półek przeznaczenia.
Niby włochy, niby silnik podobny - samochody jedna całkiem inne.
Alfa to Alfa, nastawiona na sport, młodość.
Lancia raczej na prestiż, wygodę, klasę.
Odpowiedz najpierw sobie na pytanie czego od samochodu chcesz.
Po drugie miejsce i wielkość samochodów.
A166 jet po prostu większa i oferuje więcej miejsca od Lybry.
Jeżeli zatem wymagasz dużo miejsca w środku to A166 dostarczy Ci go więcej.
W Lybrze 2,4JTD oferuje maks 150KM, a jeżeli mnie pamięć nie myli to Alfa 166 daje nawet 175KM tylko nie wiem od którego rocznika i chyba za tą kwotę takiej nie dostaniesz (to tak w kwestii informacyjnej).

Boorek

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Boorek » 05 lut 2009, 17:45

"Pablo" pisze:A 166 miałem i mogę szczerze polecić. Do Lybry nigdy nie robiłem poważnych przymiarek choćby z uwagi na jej gabaryty. A 166 to udany model, silnik 2,4 JTD jak najbardziej przydatny, awaryjność osobiście nie odczułem, a jej obecny właściciel też nie narzeka :lol: Któryś z kolegów napisał o plastikowym wnętrzu. Hmmm...chyba nie siedział w A 166. Mimo wszystko design Alfy bije Kappę na plecy. Ja osobiście polecam Alfę, Lybra (szczególnie w sedanie) jest dla mnie zbyt klaustrofobiczna :wink:
siedział siedział, nawet parę kilometrów zrobił wersja 2.5 z początków produkcji... plastik z którego jest zrobiona deska rozdzielcza i górna część boczków drzwi dla mnie jest tragedią :evil: moje delikatne paluszki wolą tworzywo w Kappie. Ok design w porównaniu z Kappą nie ma porównania 8)

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra vs Alfa 166

Post autor: srekal34 » 05 lut 2009, 23:40

"kaeres" pisze:Witaj lakers z purepc :)
Faktycznie wybierasz samochody z innych półek przeznaczenia.
Niby włochy, niby silnik podobny - samochody jedna całkiem inne.
Alfa to Alfa, nastawiona na sport, młodość.
Lancia raczej na prestiż, wygodę, klasę.
Odpowiedz najpierw sobie na pytanie czego od samochodu chcesz.
Po drugie miejsce i wielkość samochodów.
A166 jet po prostu większa i oferuje więcej miejsca od Lybry.
Jeżeli zatem wymagasz dużo miejsca w środku to A166 dostarczy Ci go więcej.
W Lybrze 2,4JTD oferuje maks 150KM, a jeżeli mnie pamięć nie myli to Alfa 166 daje nawet 175KM tylko nie wiem od którego rocznika i chyba za tą kwotę takiej nie dostaniesz (to tak w kwestii informacyjnej).
a witaj ;)

Miejsca mi duzo nie potrzeba, stanowimy dwu osobowa rodzinę i dzieci narazie nie planujemy :)
Na pierwszym miejscu stawiałbym komfort podróżowania- tu chyba alfa?
Rozumiem że Lybra wielowachacz ma tylko z tyłu?
Kurcze, myślałem, że w środku materiały lepsze w Alfie, a Wy tu mówicie że odwrotnie :/ Po Leganzie mam uraz niestety, tam skrzypi wiele rzeczy.

Nikt mi jeszcze nie napisał jak z wyciszeniem w Alfie. Najlepiej jakby ktoś odniósł się do Lybry lub któregoś z Mercedesów: W140 lub W210.
A może lepiej(wiem ze pytanie nie na miejscu trochę) Volvo S80? W tej kwocie będzie cieżko, ale dla chcącego nic trudnego ;]

Czy podgrzewanie foteli się często psuje? Bo w mojej Legii nie działa od lat ;]

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Dudi » 06 lut 2009, 8:14

"srekal34" pisze:
Czy podgrzewanie foteli się często psuje? Bo w mojej Legii nie działa od lat ;]
To jest akurat też stała przypadłość w Lybrach. Kto ma to wie :wink: Zazwyczaj nigdy nie działa. W każdym razie jeśli będziesz miał alcantare, a nie zwykłą skórę to podgrzewanie nie jest do niczego potrzebne.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra vs Alfa 166

Post autor: kaeres » 07 lut 2009, 18:53

"srekal34" pisze: Na pierwszym miejscu stawiałbym komfort podróżowania- tu chyba alfa?
Kurcze, myślałem, że w środku materiały lepsze w Alfie, a Wy tu mówicie że odwrotnie :/
W Alfie 156 czy 166 nie jest niestety wygodniej niż w Lybrze.
Alfy są z reguły usportowionymi samochodami z lepszym układem kierowniczym niż w Fiatach czy Lanciach i z twardszymi nastawami zawieszenia.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Nat » 07 lut 2009, 19:34

"srekal34" pisze: Rozumiem że Lybra wielowachacz ma tylko z tyłu?
Nie ma.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

Re: Lybra vs Alfa 166

Post autor: larry123 » 07 lut 2009, 22:22

"srekal34" pisze: Leganzę(zły wybór to był, oj zły). Od tego czasu moje finanse uległy znaczącej poprawie i znowu zapragnąłem mieć włoszkę :) Mam właściwie kupca na Legię,
cos było nie tak słyszałem że to dobre fury

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra vs Alfa 166

Post autor: srekal34 » 07 lut 2009, 23:55

"kaeres" pisze:
"srekal34" pisze: Na pierwszym miejscu stawiałbym komfort podróżowania- tu chyba alfa?
Kurcze, myślałem, że w środku materiały lepsze w Alfie, a Wy tu mówicie że odwrotnie :/
W Alfie 156 czy 166 nie jest niestety wygodniej niż w Lybrze.
Alfy są z reguły usportowionymi samochodami z lepszym układem kierowniczym niż w Fiatach czy Lanciach i z twardszymi nastawami zawieszenia.
Kolega wyżej pisze, że Lybra wcale nie ma wielowachacza, a więc nie ma chyba fizycznej mozliwości być wygodniejsza od 166...
Jeśli info sie potwierdzi, to chyba szala na rzecz 166 przechylona...

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Lybra vs Alfa 166

Post autor: jenks » 08 lut 2009, 12:31

"srekal34" pisze:
"kaeres" pisze:
"srekal34" pisze: Na pierwszym miejscu stawiałbym komfort podróżowania- tu chyba alfa?
Kurcze, myślałem, że w środku materiały lepsze w Alfie, a Wy tu mówicie że odwrotnie :/
W Alfie 156 czy 166 nie jest niestety wygodniej niż w Lybrze.
Alfy są z reguły usportowionymi samochodami z lepszym układem kierowniczym niż w Fiatach czy Lanciach i z twardszymi nastawami zawieszenia.
Kolega wyżej pisze, że Lybra wcale nie ma wielowachacza, a więc nie ma chyba fizycznej mozliwości być wygodniejsza od 166...
Jeśli info sie potwierdzi, to chyba szala na rzecz 166 przechylona...
witam.lybra z ty~łu ma zawieszenie wielowachaczowe
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”