Kappa - jaka ?

Moderator: stabraf

zbbig

Kappa - jaka ?

Post autor: zbbig » 14 paź 2004, 10:40

Witam
Miałem możliwość pojeździć Kappą, pojeździłem i od tego czasu
przeglądam ogłoszenia z ofertami sprzedaży.
Nie mam jeszcze sprecyzowanego poglądu - z jakim motorem wybrać?
Ze względu na ograniczoną kasę obserwuję wyłącznie roczniki 95, 96.
Baardzo proszę o poradę: jak wybierać, na co zwracać szczególną uwagę przy Kappach, jaki motor przy tych rocznikach i z jakim przebiegiem, gaz-czy warto, a jeśli-to jaki? Jakie są doświadczenia z dieslami?
Wybierać z pochodzeniem niemieckim, francuskim, szwajcarskim, włoskim, a może polskim?
Tak w skrócie - to czy można za 20tys. pln kupić Kappę do jazdy?
Jeśli tak - to może jakieś optimum w tych warunkach?
Pozdrawiam
Zbych

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka Kappa?

Post autor: sanchez » 14 paź 2004, 10:49

"zbbig" pisze:Witam
Tak w skrócie - to czy można za 20tys. pln kupić Kappę do jazdy?
Zbych
Mozna, trzeba tylko poszukac. Co do reszty pytan to poczytaj nasze forum. Na wiekszosc znajdziesz odpowiedz. Bo temat byl juz wielokrotnie walkowany.
Pozdrawiam
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Jaka Kappa?

Post autor: tomek » 14 paź 2004, 11:14

"zbbig" pisze: Tak w skrócie - to czy można za 20tys. pln kupić Kappę do jazdy?
Jeśli tak - to może jakieś optimum w tych warunkach?
Pozdrawiam
Zbych
Tak w skrocie:
Jezeli auto ma ksiazke serwisowa to pochodze nie ma znaczenia, chociaz wolalbym swierzo kupiona na zachodzie ;)
Slniki- jezeli nie potrzebujesz super rakiety to kazdy silnik bedzie dobry (jedynie 2.0 20V z automatem podobno jest nie bardzo ;).
Gaz: albo zainstalowany dobry wtrysk gazu (inaczej mozrzesz miec kopoty i bedziesz je zrzucal na instalacje, a winny bedzie partacz, ktory to instalowal, jednakze mozesz trafic tez poprawnie zainstalowana instalacje). , albo najlepiej samemu gazowac - warunek: intalator musi sie znac na rzeczy.
Za 20 tys. niestety :lol: mozna juz kupic Kappe. Pisze niestety o moja w ciagu 2 lat stracila >30% wartosci i mimo ochoty na nowszy model, z wiekszym silnikiem iutmatyczna skrzynia, pewnie bede przez kolejne 2-3 lata jezdzil moja Kappunia ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - jaka ?

Post autor: Arek » 15 paź 2004, 9:05

Gaz? tyl;ko wtrysk :lol: Przy straszych instalka duże ryzyko złego zamontowania.
Silnik? hmm ja mam 2.4 benz. i uważam ten motorek za tzw. złoty srodek :lol:
Subiektywnie to wolałbym 2.0 turbo z 220 kobyłami podn machą, ale ustrzelenie takiego modelu w dobrej kondycji z małym przebiegiem (no rozsadnym) jest b. trudne.
Rzeczywiście kappiszonów pojawiło sie sporo co oznacza zjazd na cenach .
Jest jednak i druga strona tego medalu - bedzie może więcej klubowiczów ( :lol: kosztowna pociecha :lol: )
Na co zwracać uwagę? wsio juz było na formum w innych postach. Popatrz na nasze najwieksze problemy z kappiszonami (głównie elektryka i zawieszenie, spżarka klimy :roll: , popatrz tez np. na stabilizator ok 1100 zł nowy!!!!!!) Więc to głównie trza sprawdzić. Naturalnie poza tym standardzik ja przy innych autkach: ocena autentyczności przebiegu, papierów, "niebitnośc" autka, ewentualne naprawy silnika itp. Generalnie przy zakupie zabrac trzeba fachmana trzeźwą głowę (sceptyka) który oceni wstepnie autko. NIE NAPALAJ SIE, bo później słono za to zapłacisz :roll:
A tera coś na dobry humor: nie było jeszcze osoby która wsiadła do mej kappiszonki zeby nie spodobała się ta bryka. NIE MA TAKIEJ MOZLIWOŚCI :lol:
Aha ceny części eksploatacyjnych (np. klocki, paski, tarcze ham - mieszczą się w normie.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

zbbig

"Jaka Kappa ?"

Post autor: zbbig » 15 paź 2004, 10:23

Witam
Wielkie dzięki za podpowiedzi.
Szukam ciągle i jeśli trafię na sprzęt godny uwagi - pewnie będę jeszcze
pytał.
Drugi z powodów - że poszukuję Kappy, poza odczuciami z przejażdżki, to lektura forum Klubu Lanci.
Narazie czytam forum i szukam fury...
Pozdrawiam
Zbych

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: "Jaka Kappa ?"

Post autor: tomek » 15 paź 2004, 10:36

"zbbig" pisze: Drugi z powodów - że poszukuję Kappy, poza odczuciami z przejażdżki, to lektura forum Klubu Lanci.
Zbych
To sa zawsze odczucia subiektywne ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - jaka ?

Post autor: Arek » 15 paź 2004, 12:17

A nawet najczęściej odczucia bardzo emocjonalne :lol: :twisted: :shock: :( :cry: :lol: :P
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”