Kappa - CB Radio - gdzie zamontować???

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Wujek_2000 » 19 gru 2006, 12:16

skoro tak to pewnie zdecyduje się na któreś z tych małych radyjek i może faktycznie uda się je założyć w miejsce popielniczki :)
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: tomek » 20 gru 2006, 10:33

Tak wisial sobie Intek:
http://lanciapolska.org/pliki/naszelanc ... /intek.jpg[/img]
teraz mam Alana 28 ale wisi w tym samum miejscu!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
adasik12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Pajęczno

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: adasik12 » 20 gru 2006, 11:19

troche z gruszą chyba nieporęcznie.
Lancia Dedra sw 1.9 tds ls

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: tomek » 20 gru 2006, 11:33

"adasik12" pisze:troche z gruszą chyba nieporęcznie.
Uchwytu generalnie nie uzywam, gruszka lezy sobie badz na siedzeniu pasazera, badz na hamulcu recznym ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Wujek_2000 » 20 gru 2006, 20:25

a pasażer sobie kopyt nie obija? Ja uznałem, że jesdnak mały model w miejscu popielniczki a grucha tam gdzie ty masz wtedy moja kobieta też może się bawić podczas jazdy na trasie :)
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Arek » 21 gru 2006, 11:36

Tomek dał już link na mego posta - radio w popielnicy.
Z zamonto waniem było troche certolenia ale chodzi miodek. Ponownie wszystko roizkręciłem pobabrałem się z rurą z plastiku prowadzącą ciepłe/ zimne powietrze na tył - nie ma bata trzeba ja wyprofilowac na ciepło lub odpowiednio poprzecinac i na nowo skleić ponieważ bez tej modyfikacji CB (ja mam "zakazanego" UNIDENA 520) nie może wejśc w otwór popielnicy na odpowiednia głebokość). Co do zapalniczki to nie ma kłopotu bo moje CB ma odpowiednią szerokość i zapalniczka ocalała. Ztreszta zasilanie do CB własnie idzie na wtyk w zapalnicę. Musze teraz kupić rozgałeźnik zapalniczki bo zaczynam korzystać z PDA do GPSu.
Generalny problemik z CB w popielicy to widoczność pokręteł. Zostawiłem sobie oświetlenie od popielnicy ale mam tam słabiutką niebieska żarówkę.
Zaleta radia w popielnicy jest prosta: demontuję tylko gruchę i wtyk zasilania do zapalniczki zamykam klapke i po robocie :-)
Ogólnie w montazu CB w popienicy jest pracochłonny ale do wykonania przez mało doświadczonego operatora: śrubokręta, noża, piłki do plastiku, taśmy klejącej i lutownicy. : yesyes :
Myslę że każdy forumowicz LKP jak sie uprze to zrobi a korzyśc z tego zata że bedziecie mieli wprawę w rozkręcaniu i skręcaniu INFOCENTER w tempie serwisu FORMEL 1!
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Nowy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Łódź

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Nowy » 23 gru 2006, 19:19

Witam !!!!
Przeczytalem caly temat, warz z podanym II watkiem i mam jedno pytanie: cz po instalacij CB w popiolce ni ma potrzeby "wyciagania" dodatkowego glosnika do odsluchu ?? Bo chyba na tym z CB odsluch w zwiazku z wsunieciem radyjka do popiolki jest do D, czy sie myle ???
Jesli tak, to poprosze o jakies sugestie, bo tez sie nosze z zamiarem zapakowania radyjka do popiolki, jednak zastanawiam sie nad dodatkowym (dopinanym) glosnikiem...
pozdrawiam, Nowy

Lancia Zeta 2.o JTD

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: sloneczna » 23 gru 2006, 19:54

Ostatnio używam TTi 880 lepsze od 520 którego się pozbyłem zarz po zakazie sprzedaży. Na TTi mam przyzwoity zasięg 10km max około 20km.
Ma kilka bajerów przydatnych jak lokal ,anl.
Jedyny mankamen to niebieski wyświetlacz ,narazie nie zmieniam podświetlenia ,bo gwarancja i dosyć duże wymiary . 319zł to dobra cena /jakosć .

Obrazek
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Wujek_2000 » 24 gru 2006, 12:07

Naprawde ten TTi jest lepszy od unidena 520 :roll: ?
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: dellti » 25 gru 2006, 0:16

"sloneczna" pisze:Ostatnio używam TTi 880 lepsze od 520 którego się pozbyłem zarz po zakazie sprzedaży. Na TTi mam przyzwoity zasięg 10km max około 20km.
W czym dokładnie TTI jest lepsze? I na ile obiektywna jest ta ocena?

IMHO przy tej klasie radyjek i paśmie ~27MHz to na zasięg wpływ ma raczej instalacja antenowa, a nie transceiver.
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: sloneczna » 25 gru 2006, 11:27

Najważniejsze to ma troszkę czulszy odbiornik.Używałem 520 w dostawczaku na tej samej antenie co teraz TTi .Nie wymaga kręcenia podczas jazdy ,jedynie to w miastach na tryb local jest przełącznik.
Szumy jakby mniejsze . Znajomy ma je(520) teraz w T4 z jedną z anten magnum .Staliśmy na parkingu i okazało się ,że ja słyszałem dobrze tych co on już słabo słyszał. Lecz to nie ma tak wielkiego znaczenia bo i odległość była duża . Dla mnie jest fajne ,ma wyświetlacz na którym jest wszystko pokazane (czytelny). Bardzo dobrze podświetlony każdy przycisk ,pokrętło lubie jak jest czym kręcić(jedynie to niebieskie podświetlenie jest denerwujące ,można jasność regulować).I teraz do Lanci kupiłem 770 zamontowana pod siedzeniem kierowcy . Nie potrzeba mi je widzieć dlatego troszkę słabszy model . 520 nie jest zła tylko taka całkowicie prosta obsługa i przeciętny wygląd .A co najważniejsze nie spełnia wymogów UE i Polski co może być kłopotliwe i skończyć się mandatem . A wrazie kontroli w Niemczech konsekwencje o wiele poważniejsze. TTI ma dopuszczenia w UE ,Polsce i bardzo łatwy przełącznik na dany kraj . Wniosek taki po co wozić kłopot w samochodzie skoro mam to samo legalne
Jurek odszedł od nas na zawsze...

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: dellti » 25 gru 2006, 13:18

"sloneczna" pisze:A co najważniejsze nie spełnia wymogów UE i Polski co może być kłopotliwe i skończyć się mandatem . A wrazie kontroli w Niemczech konsekwencje o wiele poważniejsze. TTI ma dopuszczenia w UE ,Polsce i bardzo łatwy przełącznik na dany kraj . Wniosek taki po co wozić kłopot w samochodzie skoro mam to samo legalne
Żebyś się nie zdziwił :/ - Lista urządzeń niezgodnych, polecam obejrzenie pozycji z 20 listopada 2006. Powiedzmy sobie szczerze, lista jest tworzona mocno "politycznie" :)

Przy okazji - gdzie znajduje sie lista urządzeń niedopuszczonych na terenie całej UE?
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: sloneczna » 25 gru 2006, 14:12

TTi napewno nie wejdzie w popielniczke w Kappie ,520 niewiem ale możliwe . Ja zamontowałem pod siedzeniem aby nie było widać ,bo wszędzie szpeci nie ma gdzie go zamontoać . A co lepsze co gorsze nie ma znaczenia i tak wszystko o czym mowa to Chińska tandeta.Raczej trzeba przyjąć zalety posiadania CB . Jakie by nie było radyjko to zdaje egzmin .
Masz radio to tak jak byś sam nie podróżował czujesz się inaczej i droga szybciej leci.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Wujek_2000 » 26 gru 2006, 13:11

Słoneczna, nie rozumiem tu czegoś najpierw piszesz, ze ma świetny, czytelny wyświetlacz na, którym wszystko dobrze widać po czym stwierdzasz, ze zamontowałeś radio pod fotelem kierowcy bo nie potrzebujesz na nie patrzyć i szpeci całość :roll:
Dla mnie ważne jest to, że jest wygodnie założone, ma dobry zasięg i łatwo się obsługuje a w kappie jedyne miejsce to miejsce na popielniczke bo reszta zapchana :roll:
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: sloneczna » 26 gru 2006, 22:07

No tak nie czytasz dokładnie . TTi 880 używam w dostawczaku i praktycznie przez cały dzień robie nim około 8-10tyś miesięcznie .
Dlatego mam je na widoku i tak w Ducato jest problem z miejscem na zamontowanie .Dlatego piszę że wyświetlacz jest czytelny tylko kolor niebieski, jak dla mnie mógł by być zielony .

Natomiast w Kappie prawie nie korzystam z wyjątkiem dłuższych wyjazdów antene daję na klapę .Lokalnie w Kappie antena magnesówka zostaje w bagarzniku i tak jeszcze ściąga z 1km co wystarcza . A pod siedzeniem jest świetne miejsce gdyż radio nie wymaga specjalnie kręcenia mówię o TTi 770 a i 520 też nie trzeba zbytnio kręcić .

Tomek jak ten twój Alan 28 podobno to super radyjko .Chciałem kupić ,ale jakoś bałem się używki z allegro.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”