Kappa - ładowanie

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - ładowanie

Post autor: Luckyy » 19 lip 2005, 22:20

czy wskazowka ladowania powinna byc caly czas w jednym polozeniu przy zapalonym silniku ?
u mnie czasami na wolnych obrotach spada o kilka ktesek ponizej polowy ale po kilku sec wraca o taka sama ilosc (chyba 3) kresek powyzej polowy - to jakis zly obiaw ?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Re: Kappa - ładowanie

Post autor: PeGaZ » 20 lip 2005, 8:09

"Luckyy" pisze:czy wskazowka ladowania powinna byc caly czas w jednym polozeniu przy zapalonym silniku ?
u mnie czasami na wolnych obrotach spada o kilka ktesek ponizej polowy ale po kilku sec wraca o taka sama ilosc (chyba 3) kresek powyzej polowy - to jakis zly obiaw ?
To wskazówka napięcia na akumulatorze, anie ładowania. Standardowo powinna być w okolicach połowy, ale jak się włączy większy odbiornik energii - np. wentylator, to napięcie może spaść poniżej - mi spada przy drugim biegu wentylatora nawet do 1/4 skali. Czasami trochę się wychyli poza połowę. To raczej normalny objaw.
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
slawsur
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - ładowanie

Post autor: slawsur » 20 lip 2005, 8:38

U mnie napięcie stoi tak mniej wiecej na 3/4 skali ale jak mu załącze ogrzewanie tylnej szyby, nawiewy, światła łącznie z halogenami i radio to spada do 1/4 Ale to chyba normalne Podczas normalnego użytkowania nigdy nie spada poniżej połowy :D
Lancia K 2.4 20V 98r. 180kkm

Awatar użytkownika
domin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 15 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Kappa - ładowanie

Post autor: domin » 20 lip 2005, 11:02

U mnie też wskazuje w okolicach połowy,na wlaczonych swiatlach i przy chodzacym wentylatorze spada ale zawsze jest powyzej 1/4 :)
Kappa Turbo 16V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”