Lybra - awaryjnosc

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Lybra - awaryjnosc

Post autor: fragless » 19 wrz 2007, 10:53

Ja nie chciałbym mówić nic złego na lancie. Więc uznam że to co mi się przytrafiło to poprostu należne zużycie materiału a nie fuszerka. 2x światło postojowe, 1x światło mijania, 1 x żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej, 1x styki napinacza pasów pasażera, 1x sprzęgło przy przebiegu blisko 180 tys. km . Wymiany rozrządu nie licze bo to standard w każdej marce przy zakupie używanego samochodu z większym przebiegiem. Ach, jeszcze 1x podświetlenie podnośnika szyby pasażera w sterowaniu po stronie kierowcy i podświetlenie pod popierlniczką. No i jest jeszcze ta cholerna nieszczelność odpływu wody ze skraplacza.

p.s. Zapomniałem dodać że 3 z 4 świec żarowych były przepalone, ale przed zimą wymieniłem wszystkie.
LYBRA 1,9jtd LX OLSZTYN

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: Dudi » 19 wrz 2007, 13:09

"fragless" pisze:Ja nie chciałbym mówić nic złego na lancie. Więc uznam że to co mi się przytrafiło to poprostu należne zużycie materiału a nie fuszerka. 2x światło postojowe, 1x światło mijania, 1 x żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej, 1x styki napinacza pasów pasażera, 1x sprzęgło przy przebiegu blisko 180 tys. km . Wymiany rozrządu nie licze bo to standard w każdej marce przy zakupie używanego samochodu z większym przebiegiem. Ach, jeszcze 1x podświetlenie podnośnika szyby pasażera w sterowaniu po stronie kierowcy i podświetlenie pod popierlniczką. No i jest jeszcze ta cholerna nieszczelność odpływu wody ze skraplacza.

p.s. Zapomniałem dodać że 3 z 4 świec żarowych były przepalone, ale przed zimą wymieniłem wszystkie.
Fragless małe pytanko do Ciebie.
Mam to samo z podświetleniem podnośnika szyby tyle że w drzwiach kierowcy (przycisk podnoszący szybę kierowcy) i z popielniczką to samo. Możesz napisać jak sobie z tym poradziłeś, czy są z tym jakieś większe problemy, domyślam się że pod popielniczką jest jakaś żarówka, ale z tym przyciskiem do szyb to jak jest?? I jeszcze jedno pytanie: czy gniazdko 12V w tunelu środkowym powinno być podświetlone??Bo jest tam jakaś zielona obwódka, ale u mnie nie świeci.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Lybra - awaryjnosc

Post autor: fragless » 19 wrz 2007, 14:57

Poradziłem sobie tak, że na serwisie przy naprawie klimy zdejmowali mi całą deskę, to powiedziałem żeby zrobili. Była przepalona żarówka. Co do podświetlenia przycisku podnoszenia szyb, to elektryk nie zrobił, nie wiem czy nie miał czasu czy nie zaglądał, tam odkręca się tylko dwie śrubki w otworze i można zajrzeć pod przyciski. Zapalniczka chyba powinna się podświetlać, ale jeszcze nie sprawdzałem.
LYBRA 1,9jtd LX OLSZTYN

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: Dudi » 19 wrz 2007, 15:31

"fragless" pisze:Poradziłem sobie tak, że na serwisie przy naprawie klimy zdejmowali mi całą deskę, to powiedziałem żeby zrobili. Była przepalona żarówka. Co do podświetlenia przycisku podnoszenia szyb, to elektryk nie zrobił, nie wiem czy nie miał czasu czy nie zaglądał, tam odkręca się tylko dwie śrubki w otworze i można zajrzeć pod przyciski. Zapalniczka chyba powinna się podświetlać, ale jeszcze nie sprawdzałem.
No właśnie z tymi przyciskami to jest chyba tak że tam są jakieś diody i nie wiem czy to da się wymienić jakoś czy nie trzeba całego przycisku wymienić. A z tą popielniczką to mam nadzieje że nie będe musiał dechy rozbierać :evil: :?
Jak obczaisz to gniazdu na tunelu środkowym pod podłokietnikiem to daj znać czy świeci.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
owieczka_m
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: owieczka_m » 20 wrz 2007, 21:42

u mnie z tyłu w tym gnieździe nie świeci się. ale guziczki świecą:) może da się wyjąc sam fragment z tymi guzikami i wtedy da się coś zdziałać:)
owieczka_m
Lancia Lybra Intensa SW 2002r

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: Nat » 21 wrz 2007, 15:35

"fragless" pisze:Ja nie chciałbym mówić nic złego na lancie. Więc uznam że to co mi się przytrafiło to poprostu należne zużycie materiału a nie fuszerka. 2x światło postojowe, 1x światło mijania, 1 x żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej, 1x styki napinacza pasów pasażera, 1x sprzęgło przy przebiegu blisko 180 tys. km . Wymiany rozrządu nie licze bo to standard w każdej marce przy zakupie używanego samochodu z większym przebiegiem. Ach, jeszcze 1x podświetlenie podnośnika szyby pasażera w sterowaniu po stronie kierowcy i podświetlenie pod popierlniczką. No i jest jeszcze ta cholerna nieszczelność odpływu wody ze skraplacza.

p.s. Zapomniałem dodać że 3 z 4 świec żarowych były przepalone, ale przed zimą wymieniłem wszystkie.
Żaróweczki i sprzęgło przy 180 000 km to mozna uznać za naturalną wymianę eksploatacyjną, ale te styki napinacza pasów nie powinny sie zepsuć...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
owieczka_m
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: owieczka_m » 24 wrz 2007, 0:35

ja tylko to oświetlenie naprawiałam no i poduszke amortyzatora. a tylne gniazdo 12V jest podswietlane :D
owieczka_m
Lancia Lybra Intensa SW 2002r

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Lybra - awaryjnosc

Post autor: fragless » 24 wrz 2007, 10:08

"Nat" pisze:
Żaróweczki i sprzęgło przy 180 000 km to mozna uznać za naturalną wymianę eksploatacyjną, ale te styki napinacza pasów nie powinny sie zepsuć...
Styki napinacza pasów nie popsuły się tylko zaśniedziały trochę i dawały sygnał do kompa że coś jest nie tak, trochę chemi i wszystko OK.
LYBRA 1,9jtd LX OLSZTYN

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: Dudi » 24 wrz 2007, 21:55

O dzisiaj byłem w Olszytnie w Michelin na delegacji>>>pozdrowionka, a w gniazdu chyba będe musiał pogrzebać i przywrócić to światełko w tunelu...:)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
owieczka_m
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: owieczka_m » 24 wrz 2007, 23:45

może po prostu zaróweczka :P u mnei tak było z zielonym wiatełkiem w schowku pod komputerem
owieczka_m
Lancia Lybra Intensa SW 2002r

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: Dudi » 25 wrz 2007, 8:13

"owieczka_m" pisze:może po prostu zaróweczka :P u mnei tak było z zielonym wiatełkiem w schowku pod komputerem
W jakim schowku pod komputerem jest światełko???Chyba że masz na myśli popielniczke??
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
owieczka_m
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: owieczka_m » 25 wrz 2007, 9:22

no na samym dole pod komputerem od klimatyzacji ten otwarty
owieczka_m
Lancia Lybra Intensa SW 2002r

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: Dudi » 25 wrz 2007, 11:08

AAAAAAAAAAa teraz to już czaje:) no ten mi świeci:):)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
owieczka_m
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - awaryjnosc

Post autor: owieczka_m » 25 wrz 2007, 11:39

źle się wyraziłam i dlatego sie nie dogadaliśmy :) mi tam na przyklad nie świeciło i nawet nie wiedziałam że jest tam światełko gdyby nie mój chłopak :)
owieczka_m
Lancia Lybra Intensa SW 2002r

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Re: Lybra - awaryjnosc

Post autor: DZIDA » 25 wrz 2007, 13:40

"chris" pisze:chciałem sie zapytac posiadaczy Lybry w Dieslu jak wyglada awaryjnosc tego autka

Pozdro.
może nie diesel ale od stycznia tego roku kiedy to lybrę kupiłem miałem następujące rzeczy zrobione:

1 rozrząd kompletny
2 łapa silnika górna
3 filtry wszystkie
4 wachacz prawy przedni
5 2 x łącznik stabilizatora przód
6 wszystkie płyny ustrojowe
7 przyciski od klimy (zniszczone u poprzedniego właściciela)
8 żarówki przednie obydwie od postojówek i mijania
9 żarówka tylna od kierunku i od postojówki
10 poklejona osłona dolna silnika
11 wymieniona plecionka wydechu

i to wszystko...
w zasadzie większość rzeczy to takich które się normalnie po kupnie wymienia lub się zużyło ale jeszcze u poprzedniego własciciela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”