Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: Luckyy » 12 mar 2007, 18:32

Jedna sprawa zalatwione to pojawila sie nastepna
Przy predkosciach 30 - 50 cos z tylu stuka i jest to cos zwiazane z czescia ktora sie kreci bo czestotliwosc rosnie ze wzrostem predkosci.
Nie jest to slyszalne zawsze przy tych predkosciach - ale bardzo czesto slychac.
Jadac szybciej niz 50 lub wolniej niz 30 to nie slychac tego, jak sie odsunie szybe to juz calkiem nic nie slychac

kolo jest dobrze dokrecone, niczego nie widac co mogloby sie urwac.

wiem ze w taki sposob to nie ma wielkich szans na naprawe - ale moze ktos juz mial taki problem i udalo sie to rozwiazac, tak jak inne typowe bolaczki tylu centraly zamek, linka od recznego stukajaca o wahacz itp.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: Luckyy » 17 mar 2007, 10:56

tym razem nikt sie nie wypowie ??
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: volf » 17 mar 2007, 23:10

Witam. Piszesz, że stuki związane są z prędkością więc trzeba by sprawdzić łożyska lub hamulce. Sprobuj zaciągnąć ręczny w czasie jazdy, wtedy wyeliminujesz lużne klocki czy jakieś luzy na zacisku. Osobiście, na razie w swoim aucie w tylnym zawieszeniu wymieniałem jedynie silentbloki w zwrotnicach, bo stukało na dziurach.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: wujek » 18 mar 2007, 14:32

Witam,
Przytrafiło mi się kiedyś takie stukanie - nie mogłem (ze dwa dni) znaleźć, jaka przyczyna. Okazała się prozaiczna - w oponie utkwiła spora śruba i ... postukiwała sobie o jezdnię. A odgłos był taki, jakby łożysko miało "kwadratową" kulkę.
Pozdrawiam

ziomal

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: ziomal » 19 mar 2007, 20:31

mi też coś tak czasami stuka , choć już przestało - zobacz sobie plastikowe nadkola bo u mnie jest jedno pęknięte i od czasu sobie czasem pyknie :?

maniana
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Zamość

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: maniana » 21 mar 2007, 18:28

Witam. U mnie stukal pancerzyk linki hamulcowej o metalowe ucho ktore go "pozycjonuje". Przetarla sie izolacja i niemilosiernie to halasowalo. Pozdrawiam

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: geowik » 22 mar 2007, 11:03

Witam. U mnie przyczyną była wyząbkowana opona. Zmiana opon na zimowe wyeliminowała stukanie.

dabar2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 11 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraśnik

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: dabar2 » 23 mar 2007, 16:52

U mnie przyczyną stukania na tyle i to zależnie od prędkości był wgnieciony lekko wewnetrzny brzeg alufelgi,widocznie gdzieś na dziurze sie tak przejechałem.Wgniecenie było tak małe że dopiero na wyważarce było lekko widac że jest krzywa w jednym miejscu... a stukało porzadnie.
Lancia Kappa 2,4JTD, 609101027

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: Luckyy » 25 mar 2007, 17:30

"maniana" pisze:Witam. U mnie stukal pancerzyk linki hamulcowej o metalowe ucho ktore go "pozycjonuje". Przetarla sie izolacja i niemilosiernie to halasowalo. Pozdrawiam
znam ten odglos - ale to nie to.

nadkola sa OK

z tym hamulcem recznym juz probowalem ale nie jestem pewny czy to pomaga czy nie, bo to stukanie jest dosc ciche i nie wystepuje caly czas.

A lozyska to chyba nie powinny stukac lecz szumiec jak sie koncza?!

opony niedlugo zmienie sie okaze, a w tej chwili nie widac zeby bylo cos w nia w bite.

Wiec teraz zawsze jezdze z wlaczona muzyka i nie denerwuje mnie to stukanie, ale trzeba bedzie sie temu jeszcze przygladnac ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - stukanie z tyłu zależne od prędkości

Post autor: mikaeltdi » 27 mar 2007, 16:10

Hi! U mnie też stuka ...ale wiem co! tzn. juz nie stuka...w związku z zajefajną pogodą trochę posiedziałem :) nad furką i znalazłem zaklejony tasmą izolacyjną 8O bolec od zamka klapy ,tył ofcours,tasma była lekko zużyta to ją ściągnąłem i zamknąłem klapę trochę pózniej pojezdziłem ....z koszmarnym stukaniem z tyłu na większych wybojach ale nie tylko ..no nie jet to moze stukanie typowe dla obracających się czesci ,bo i niby co się ma obracac :lol: ...ale nawinąłem znów odpowiednią ilośc taśmy i jest OK stukanie ustało...na sucho nic nie było słychać,ruszanie klapą naciskanie itp...cisza, ale w trakcie jazdy tak ..zajrzyjcie moze tez są luzy na zamku(bolec w nadwoziu! nie zamek)i daje znac osobie :wink: .
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”