Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Moderator: stabraf

andrzejm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: andrzejm » 23 gru 2008, 14:36

Gdy zacząłem przeglądać oferty sprzedaży Lybry, zwróciłem uwagę na wersje ze skórzaną tapicerką w brązowym kolorze. Np. na stronie LT jest ładna Lybra z brązową skórą. Ale po namyśle sądzę, że lepsza (dla mnie) byłaby alcantara w kolorze blue. Problem w tym, że jakoś się nie natknąłem na takie. Nadmieniam, że przymierzam się do kupna w przyszłym roku Lybry SW, z silnikiem 1.9 JTD 115 KM, rocznik 2003-2004.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Nat » 23 gru 2008, 14:41

ALcantara niebieska jest bardzo praktyczna. Polecam.
"Favo" pisze:No i teraz mam dylemat. W Lybrze właściwie wszystko mi się podoba oprócz siedzeń a zwłaszcza oparcia. Wydaje mi się jakieś takie wąskie, czuję po bokach pleców wybrzuszenia na oparciu. Może dało by się przyzwyczaić do tych siedzeń, ale jednak wolałbym kupić samochód w którym się czuję od razu jakby był do mnie dopasowany.
Jest na to sposób.

1. Wyprostowujesz palec serdeczny lewej ręki.

2. Sięgasz nim za oparcie siedzenia po lewej stronie na wysokosci ud jakies 15 cm za nimi.

3. Macasz, az wyczujesz guzik

4. Naciskasz go... i czujesz że regulacja elektryczna fotela zwiększa/zmniejsza wybrzuszenie fotela na oparciu.

Enjoy! :D
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Favo » 24 gru 2008, 15:35

"Nat" pisze: 4. Naciskasz go... i czujesz że regulacja elektryczna fotela zwiększa/zmniejsza wybrzuszenie fotela na oparciu.
Rozumiem że ta regulacja zmienia wybrzuszenia po bokach oparcia a nie wyprofilowanie pleców w okolicach krzyża ?

No to widzę że muszę przeprowadzić kolejny test :D

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: bufi » 24 gru 2008, 19:38

Regulacja nie zmienia wybrzuszeń :D części bocznych foteli , jedynie w okolicach krzyża wybrzusza :)

Awatar użytkownika
Lanciakrak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 312
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Lanciakrak » 26 gru 2008, 22:06

"Pablo" pisze:
"Nat" pisze:welury trudno znaleźć, bo były tylko w najtańszej wersji.
Nie do końca. Tapicerka welurowa była opcją, alcantara była standardem. Opcja ta była dostępna od 2002 roku.
Nie do końca mam w tej chwili do sprzedania 2 lancie lybra w welurach obydwie sw pierwsza 2002 a druga 2003. obydwie 1.9jtd.
polecam jest to naprawde niezniszczalny materiał...

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: mike_d » 27 gru 2008, 10:50

O ile pamiętam wersja Intensa ma fotel ze skórą po bokach a alcantarą pod zadem. W kolorach czarno szarych. Moze się jakiś posiadacz wypowie bo wydaje się to najlepszym kompromisem letnio/zimowym ;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Sebastian » 28 gru 2008, 7:16

"mike_d" pisze:O ile pamiętam wersja Intensa ma fotel ze skórą po bokach a alcantarą pod zadem. W kolorach czarno szarych. Moze się jakiś posiadacz wypowie bo wydaje się to najlepszym kompromisem letnio/zimowym ;)

Ja jestem b.zadowolony z takiej kompilacji (jest taka, jak mówisz/piszesz).
Jest i wygodnie i praktycznie, komfortowo - zarówno latem jak i w okresie zimowym. Czyści/odkurza się szybko, w tyłek ciepło/nie gorąco - po prostu wygodnie.
Nigdy nie przepadałem przesadnie za skórzaną tapicerką w aucie - a to rozwiązanie, które mam teraz jest dla mnie wręcz idealne - po prostu połączenie materiału ze skórą jest optymalne w codziennym użytkowaniu.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: jenks » 28 gru 2008, 13:20

"Sebastian" pisze:
"mike_d" pisze:O ile pamiętam wersja Intensa ma fotel ze skórą po bokach a alcantarą pod zadem. W kolorach czarno szarych. Moze się jakiś posiadacz wypowie bo wydaje się to najlepszym kompromisem letnio/zimowym ;)

Ja jestem b.zadowolony z takiej kompilacji (jest taka, jak mówisz/piszesz).
Jest i wygodnie i praktycznie, komfortowo - zarówno latem jak i w okresie zimowym. Czyści/odkurza się szybko, w tyłek ciepło/nie gorąco - po prostu wygodnie.
Nigdy nie przepadałem przesadnie za skórzaną tapicerką w aucie - a to rozwiązanie, które mam teraz jest dla mnie wręcz idealne - po prostu połączenie materiału ze skórą jest optymalne w codziennym użytkowaniu.

Pozdrawiam.
witam,potwierdzam to co napisał sebastian-idealne rozwiązanie
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Favo » 16 maja 2009, 17:25

Oglądałem dziś Lybrę z jasną kremową skórą i muszę powiedzieć że to wreszcie jest to czego szukałem :) Siedziało mi się dużo wygodniej niż na siedzeniach z Alcantarą , wydaje mi się, że te ze skórą są bardziej "nadmuchane", takie jakby miększe, nie czuć tak boków siedzenia. Niestety był to sedan, a jednak jestem bardziej przekonany do kombi. Teraz pozostaje szukać kombi z dieslem z nowszych roczników, ze skórą najbardziej podoba mi się jasna, albo brązowa, bo wtedy deska jest w dwóch kolorach. Niestety modele ze skórą rzadko występują więc będzie ciężko, ale przynajmniej już dokładnie wiem co mi się podoba, a z zakupem mi się aż tak nie spieszy :)

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Odp: Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: bufi » 17 maja 2009, 14:07

Favo pisze:Oglądałem dziś Lybrę z jasną kremową skórą i muszę powiedzieć że to wreszcie jest to czego szukałem :) Siedziało mi się dużo wygodniej niż na siedzeniach z Alcantarą , wydaje mi się, że te ze skórą są bardziej "nadmuchane", takie jakby miększe, nie czuć tak boków siedzenia. Niestety był to sedan, a jednak jestem bardziej przekonany do kombi. Teraz pozostaje szukać kombi z dieslem z nowszych roczników, ze skórą najbardziej podoba mi się jasna, albo brązowa, bo wtedy deska jest w dwóch kolorach. Niestety modele ze skórą rzadko występują więc będzie ciężko, ale przynajmniej już dokładnie wiem co mi się podoba, a z zakupem mi się aż tak nie spieszy :)
Ależ Ty jesteś opanowany Favo , Ja bym tak nie potrafił. Czekać i szukać :)

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Favo » 17 maja 2009, 14:48

Mam czym jeździć więc nie muszę szybko kupować, a z drugiej strony jak już mam wydać sporo pieniędzy to chcę mieć pewność że to dokładnie to co chciałem mieć. Poza tym prawdopodobnie znów wyjadę na kilka miesięcy za granicę i auto i tak by tu musiało zostać bo to za daleko żeby nim jechać. Oglądałem ten samochód : _ :link: _
Wrażenie w środku super, jasna skóra bardzo elegancka, od razu się człowiek czuje jakby co najmniej został prezesem firmy :D Żonie też się bardzo podobało.

Awatar użytkownika
Afamia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Afamia » 19 maja 2009, 15:21

Favo pisze:Mam czym jeździć więc nie muszę szybko kupować, a z drugiej strony jak już mam wydać sporo pieniędzy to chcę mieć pewność że to dokładnie to co chciałem mieć. Poza tym prawdopodobnie znów wyjadę na kilka miesięcy za granicę i auto i tak by tu musiało zostać bo to za daleko żeby nim jechać. Oglądałem ten samochód : _ :link: _
Wrażenie w środku super, jasna skóra bardzo elegancka, od razu się człowiek czuje jakby co najmniej został prezesem firmy :D Żonie też się bardzo podobało.
Taka sama skórka jak u mnie :) Historie o zamarzaniu zimą i grzaniu latem są mocno przesadzone w przypadku beżowej skóry. Czyści się szybciutko, zero plam itp. Jednak jest tu jeden minus - przy beżowej skórce masz beżową wykładzinę w samochodzie, a to już jest masakra jeśli chodzi o utrzymanie w czystoąści. Ale i tak polecam.

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Favo » 19 maja 2009, 19:25

Wykładziną się zupełnie nie przejmuję, pod nogi można kupić czarne dywaniki, myślę że się będą dobrze prezentowały, a oprócz jasnych siedzeń bardzo mi się podoba deska w dwóch kolorach.

Awatar użytkownika
baacho
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2009, 1:57
Lokalizacja: Wawa

Odp: Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: baacho » 21 maja 2009, 22:43

Favo opisz coś więcej o tym samochodzie.... faktycznie wygląda nieźle a mi akurat sedan nie przeszkadza...
!!Szukam Lybry po 2001!!

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra- co lepsze skóra czy Alcantara?

Post autor: Favo » 22 maja 2009, 7:42

Nie oglądałem go jakoś bardzo szczegółowo, bo nie jechałem w celu zakupu tylko żeby zobaczyć skórę. Nie zauważyłem żadnych uszkodzeń. Miał jakiś delikatne otarcia chyba na zderzaku, ale mało widoczne, w sumie to żona mi mówiła że coś tam zauważyła, bo ja głównie oglądałem wnętrze. Czy faktycznie bezwypadkowy to nie wiem nie analizowałem szpar między blachami, numerów szyb ani odcieni lakieru. Silnik nie był myty i są plastikowe osłony, czego zwykle brakuje na zdjęciach które oglądałem. Dywanik kierowcy przetarty (na zdjęciach nie ma dywaników), radio zakodowane, facet twierdzi że auto jechało na lawecie i odłączyli akumulator a nie mają kodu a w ASO odblokują za 120 zł. Ale skoro to jest takie tanie to nie wiem czemu nie odblokuje, tak to jednak może zniechęcać że radio uszkodzone itp.
Powiedział też że do wymiany wahacz bo jest zużyty sworzeń. Spalona jedna żarówka w przednich światłach. Klima działa, przynajmniej strona kierowcy, elektryczne szyby działają, więcej się nie bawiłem. W bagażniku czysto i nie zauważyłem uszkodzeń, koło zapasowe chyba nie było używane bo opona wygląda jak jeż z wystającymi wypustkami.. Gość wciska kit że to najlepsza wersja bo ma drewno :lol: i trzeba się szybko decydować bo już dzwonili z Warszawy i ktoś tam chce kupić z Krakowa tylko nie wziął bo radio zakodowane. Jazdy testowej nie robiłem, wjechałem nią tylko do garażu, silnik chodzi cicho na wolnych obrotach, a hamulce myślę że dobre, bo chwytają bardzo mocno przynajmniej w porównaniu do mojego starego auta, gdzie robiłem kompletny remont hamulców ale nigdy nie były tak mocne jak w nowych autach. Ręczny też trzyma, bo zapomniałem wyłączyć i próbowałem ruszyć.
Jest tam kilkaset metrów dalej stacja kontroli pojazdów więc nawet nie trzeba daleko jechać testować, choć pewnie lepiej do ASO i podpiąć komputer, to już nie wiem gdzie ale facet powiedział że nie ma sprawy można podjechać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”