x1/9

Dział dla ludzi kochających klasyki czyli... o nieco starszych Lanciach i nie tylko

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

X 1/9

Post autor: Tofik » 18 gru 2006, 0:47

W Kielcach jest ładny X1/9 odrestaurowany ze 2 lata temu w pieknym malinowym kolorze w metaliku rzecz jasna. Prawdopodobnie właściciela albo kogoś mu bliskiego firmy ANMOT zajmującej się sprzedażą części do FIAT'a LANCI i ALFY ROMEO, także miał łatwiej w szukaniu części przy restaurowaniu. A z drugiej strony takie auto to dla takiego sklepu jak jeżdżąca reklama...

Anonymous

X 1/9

Post autor: Anonymous » 24 gru 2006, 2:05

Witam, To moj pierwszy poscik na Waszym forum. Przeglądając lancie przypadkowo trafilem na ten bolid ze stajni fiata. Sam mam Fiata Uno 1,3T i z tego co sie kiedys orientowalem to wsadzali do nich takie silniki. 105 koni w serii na turbinie i 8,6 do paki to nie najgorszy wynik.

Anonymous

x1/9

Post autor: Anonymous » 24 gru 2006, 14:19

Tak w Kielcach jest X , a Romek Dobrowolski prowadzi sklep z częściami do włochów ( ma dobre ceny) na ul Jesionowej. Drugiego X ( kolor żółty)w woj. świetokrzyskim posiadam ja. Jestem pod wrażeniem możliwości tech. silnika 1,5 który kręci 10000 obr/min. Może dlatego udało mi się zwyciężyć podczas ostatniego zlotu na Miedzianej Górze i w przyszłym roku organizuję ogólnopolski zlot X-ów w ostatnią sobotę i niedzielę kwietnia.

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp: x1/9

Post autor: bryś » 23 maja 2009, 17:51

koniec prac auto wraca do właściciela na malowanie i uzbrajanie teraz pora na wakacje a po wakacjach coś nowego :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Odp: x1/9

Post autor: mikaeltdi » 23 maja 2009, 22:41

Anonymous pisze:Tak w Kielcach jest X , a Romek Dobrowolski prowadzi sklep z częściami do włochów ( ma dobre ceny) na ul Jesionowej. Drugiego X ( kolor żółty)w woj. świetokrzyskim posiadam ja. Jestem pod wrażeniem możliwości tech. silnika 1,5 który kręci 10000 obr/min. Może dlatego udało mi się zwyciężyć podczas ostatniego zlotu na Miedzianej Górze i w przyszłym roku organizuję ogólnopolski zlot X-ów w ostatnią sobotę i niedzielę kwietnia.

Zgadza sie co do joty (stojący przy Jesionowej X1/9...może te ceny nie do końca są dobre ale jedne z lepszych...pewnie dla tego p. Romek nazwał sklep X-CAR ...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp: x1/9

Post autor: bryś » 24 maja 2009, 8:28


Awatar użytkownika
Ara
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 14 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: x1/9

Post autor: Ara » 29 maja 2009, 23:19

Widzę że fajne prototipo się szykuje. Jestem pełen poparcia dla tego projektu (choć bardziej podoba mi się wyścigowa Dallara). Brawo! Może będzie kiedyś okazja złapać się na jakimś spocie :-P
Muszę w końcu namówić ojca aby zaczął remontować swojego, bo naprawdę tych samochodów jest z każdym rokiem coraz mniej, a egzemplarzy unikatowych prawie wogóle. Powodzenia rzyczę w dalszej części projektu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Oldtimery, youngtimery :::”