Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
dawidson

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: dawidson » 02 maja 2008, 13:50

"mariusz76" pisze:Wszyscy już do tego doszliśmy że to jest nielegalne ale odnośnie tego oślepiania to już teoryzujemy. Mijałem w nocy wiele aut z HID'ami i poza tym że od razu widać mocniejszy strumień światła to oślepianie jest minimalne, na pewno mniejsze niż źle ustawionego reflektora ze zwykłą żarówką.
tak, do czasu az sie szkla zabrudza bo wtedy swiatzlo jest tak rozproszone, ze jadacy z przeciwka nie widzi kompletnie nic :roll:

Najfajniej jerst jak ktos zaklada takie lampy i ma gaz w aucie. Jadac na regulacje oczywiscie nie mysli aby zatankowac bak i butle do plena. Potem po pierwszym tankowaniu wali wszystkim w oczy... ale przeciez lampy sa ustawione i to nizej niz orginalne :roll:

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: aro » 02 maja 2008, 15:52

"dawidson" pisze:
"mariusz76" pisze:Wszyscy już do tego doszliśmy że to jest nielegalne ale odnośnie tego oślepiania to już teoryzujemy. Mijałem w nocy wiele aut z HID'ami i poza tym że od razu widać mocniejszy strumień światła to oślepianie jest minimalne, na pewno mniejsze niż źle ustawionego reflektora ze zwykłą żarówką.
tak, do czasu az sie szkla zabrudza bo wtedy swiatzlo jest tak rozproszone, ze jadacy z przeciwka nie widzi kompletnie nic :roll:

Najfajniej jerst jak ktos zaklada takie lampy i ma gaz w aucie. Jadac na regulacje oczywiscie nie mysli aby zatankowac bak i butle do plena. Potem po pierwszym tankowaniu wali wszystkim w oczy... ale przeciez lampy sa ustawione i to nizej niz orginalne :roll:
A co jak ktoś wozi niepotrzebne klamoty w bagażniku? Efekt taki sam....

dawidson

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: dawidson » 02 maja 2008, 17:16

znaczy ile tych gratow? bo akurat jakos nie chce mim sie wierzyc, ze ktos wozi +7- 50kg smieci.

Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Wolek » 07 maja 2008, 18:43

Tak się składa, że dedra ma pneumatyczne samopoziomowanie reflektorów... A co do lamp to jakie auto by nie było to powinno mieć czyste. Spryskiwacze też nie włączają się same tylko trzeba ich użyć... Z resztą niedługo będzie zderzak ze spryskiwaczami. A z tym gazem ciekawa teoria :lol: . Pewnie prawdziwa, jeśli ktoś ma butlę 150 L 8) Ja mam akurat taką, do której wchodzi 28 L więc pewnie nie będę nikjogo oślepiał :D
Były: Fiat 125p 2.0 DOHC x3, Alfa Romeo Giulietta 1.8, Honda CRX 1.6 16v, Lancia Dedra 2000 Turbo, Lancia Dedra Integrale x2, Lancia Kappa 20vT
Lancia Kappa 20vT, Lancia Y 1.2

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: aro » 08 maja 2008, 11:35

Tylko, to samopoziomowanie reflektorów w dedrze mało kiedy działa.

Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Wolek » 08 maja 2008, 15:18

Zapewniam Cię, że moje działa :). Jest założony nowy siłownik na tylnej belce, nowe wężyki z przodu (stare były pozałamywane) i w pełni sprawne siłowniki. Zakończmy już te dywagacje. Może niechc lepiej ktoś popatrzy na znaczną poprawę bezpieczeństwa i nieporównywalnie mniej męczącą jazdę w nocy na długich trasach. Z doświadczenia wiem, że połowa z tych, którzy negują zestawy xenonowe, gdyby miała możliwość założenia chociaż na chwilę to by już przy tym została :wink:
Były: Fiat 125p 2.0 DOHC x3, Alfa Romeo Giulietta 1.8, Honda CRX 1.6 16v, Lancia Dedra 2000 Turbo, Lancia Dedra Integrale x2, Lancia Kappa 20vT
Lancia Kappa 20vT, Lancia Y 1.2

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: PAHO » 09 maja 2008, 15:39

"Wolek" pisze:Zapewniam Cię, że moje działa :). Jest założony nowy siłownik na tylnej belce, nowe wężyki z przodu (stare były pozałamywane) i w pełni sprawne siłowniki. Zakończmy już te dywagacje. Może niechc lepiej ktoś popatrzy na znaczną poprawę bezpieczeństwa i nieporównywalnie mniej męczącą jazdę w nocy na długich trasach. Z doświadczenia wiem, że połowa z tych, którzy negują zestawy xenonowe, gdyby miała możliwość założenia chociaż na chwilę to by już przy tym została :wink:
w sumie popieram, nie napinajcie się aż tak panowie, często mijam samochody z HID-ami i większość wcale nie oślepia i nie powoduje że wjeżdżam w rów....
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: sloneczna » 26 paź 2008, 20:11

Też mam dylemat kupić zestaw czy nie . Orginalne lampy soczewki sa lipne i naprawdę w nocy nic nie widać . Jazda z prędkością 70km /h, to już ryzyko.I co tu wybrać ,aby nie ustrzelić jakiego rowerzystę czy toczącego się pijaka?
Kupno żarowek pilipsa +, nic nie dało .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Zarowki pseudo ksenonowe

Post autor: kaeres » 17 lis 2008, 8:36

Czesc, czy uzywacie w swoich Lanciach zarowek jak w temacie ?
Jezeli tak to jakiej firmy i jak sie spisuja ?

Zmienilem tytul bo faktycznie ultrafioletowe to mylace pojecie.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, 9:21 przez kaeres, łącznie zmieniany 1 raz.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: wega » 17 lis 2008, 8:47

A są ultrafioletowe???
Obrazek

Awatar użytkownika
Pepto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Pepto » 17 lis 2008, 9:05

Chyba Koledze chodziło raczej o pseudo-ksenony, ja używam kompletu Chińskich H1 ( Xenon Blue czy jakoś tak) i jedyne co je wyróżnia to inna barwa, jaśniejsza (przechodząca w biel) za to ilość emitowanego światła jak by mniejsza, dlatego jeśli jeździ się duże ilości na "trasie" to nie polecam. Ja śmigam blisko 99% w mieście wiec jestem zadowolony.
Obrazek Delta (836) HPE 2.0 16v 96r. Dedra Integrale x2

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: kaeres » 17 lis 2008, 9:23

Generalnie chodziloby mi o bialutkie swiatlo albo delikatnie przechodzace w niebieski.
Widzialem rozne samochody i nawet Lanos potrafi miec rozne odcienie.
W jednych wyglada to wiesniacko bo swiatlo jest jak z odpustu - typowo niebieskie i bardzo matowe.
Dzisiaj widzialem Lanosa z baardzo krystaliczym bialym swiatlem i sie mienily na niebiesko jak prawdziwe ksenony.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: vincenzo » 17 lis 2008, 9:34

może po prostu miał ksenony? ;) a jak chcesz mieć białe światło ze zwykłych żarówek to zwróć uwagę czy żarówki mają niebieskie szkło.. połączenie żółtego żarnika z niebieskim szkłem daje białe światło.
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Marcin_D » 17 lis 2008, 15:22

Kup se chińskie H.I.D. żarówki np. Botari i po krótkim okresie użytkowania masz lampy do wymiany, bo ta niebieska farba spala się i pozostaje na odbłyśniku.
Pomijając fakt, że widzisz mnej niz w Maluchu na standardowej R2.

Te żarówki to jest lipa jakich mało.
Jak chcesz mieć białe światło to musisz kupić żarowki Osram, Philips, Bosch - coś w stylu BlueVision albo Nightbreaker. One rzeczywiście dają bielsze światło.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: aro » 17 lis 2008, 15:39

Na allegro widziałem pseudo ksenony, w których sprzedawca zaznaczył, że nie mają homologacji : yesyes : Ciekawie jakie naiwniaki to kupują.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, 15:41 przez aro, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”