Delta III - naprawa tylnych lamp

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta III - naprawa tylnych lamp

Post autor: topcio » 23 sty 2024, 21:41

GLen pisze: A niereformowalne januszexy na alledrogo z używkami za 600-700 - powodzenia w handlu!
Jak swego czasu z "wężem śmierci" z silnika 20v , używka 150 a nowy w ASO 49 pln.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Viking
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2024, 19:42
Imię: Eryk

Re: Delta III - naprawa tylnych lamp

Post autor: Viking » 12 mar 2024, 21:11

Dzień dobry wszystkim.
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość ;) . Lalkę kupiłem rok temu. Rocznik 2012 silnik 1,4 16V multi air.
Ostatnio padł mi kierunkowskaz w tylnej prawej lampie. Kupiłem używkę oryginał z allegro. Idealnie dopasowana stan wizualny bardzo dobry.
Niestety po 2 tygodniach użytkowania padły 3 ledy. Dostałem na szczęście na nią miesiąc gwarancji więc wysłałem na reklamację z prośbą o zwrot kosztów.

W zamian kupiłem lampę z tej aukcji
https://allegro.pl/oferta/lancia-delta- ... 0687194282

Dziś dostałem paczkę.
jest to lampa OLSA w oryginalnym pudełku z naklejką. Generalnie lampa jest nie do odróżnienia z fabrycznie zamontowaną.
Świeci bardzo dobrze. Niestety mam problem z dopasowaniem. Lampa nie dochodzi do blachy karoserii, szczelina jest na jakiś milimetr może pół po całym obwodzie.
W lampie lewej oryginalnej ( i tej prawej używanej co się zepsuła ) pasuje idealnie, szczelnie przylega.
Spotkał się ktoś z takim problemem ? Może jest jakiś nieinwazyjny sposób żeby do przylegało ?
Bardziej jej dokręcić się boję żeby nie pękła. Z resztą bardziej już się chyba nie da . A może jakiś silikon transparentny ?
A może to olać i cieszyć się sprawną lampą ?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta III - naprawa tylnych lamp

Post autor: topcio » 13 mar 2024, 11:17

Szczelina pół milimetra? Przy moim wzroku nawet bym nie zauważył :) .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Viking
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2024, 19:42
Imię: Eryk

Re: Delta III - naprawa tylnych lamp

Post autor: Viking » 13 mar 2024, 11:52

topcio pisze: 13 mar 2024, 11:17 Szczelina pół milimetra? Przy moim wzroku nawet bym nie zauważył :) .
Paznokieć wchodzi między obudowę a karoserię ;) Jest to o tyle problem że będzie się tam zbierać woda i brud co wpłynie na estetykę.
Tylko tyle i aż tyle. W drugiej fabrycznie zamontowanej lampie tego problemu nie ma. Przylega idealnie

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Delta III - naprawa tylnych lamp

Post autor: Marcin_D » 13 mar 2024, 14:27

Zobacz czy nie da się gdzieś czegoś podgiąć albo daj podkładkę na śrubę między nadwozie a nakrętke.

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III - naprawa tylnych lamp

Post autor: Valdi » 13 mar 2024, 23:34

Lampa nie ma przylegać szczelnie do karoserii. Tam ma być zachowana szczelina. Taka właśnie na paznokieć. Woda będzie się dostawać górą pod lampę i wypłynie w dolnej części. Uszczelka na wewnętrznej obudowie natomiast zapobiega dostaniu się wody i wilgoci do wnętrza karoserii. Aby ta szczelina była zachowana , na obwodzie czarnej obudowy co jakiś kawałek przyklejony jest taki kawałek czarnej gumy o grubości hmmm, powiedzmy około 1,5mm. Na moim drugim zdjęciu te gumki są widoczne po prawej stronie obudowy - jedna na górze a druga na dole. Na obudowie są nawet wyznaczone miejsca gdzie mają być przyklejone - takie wyznaczone kreskami w plastiku. Te gumki właśnie wyznaczają wielkość tej szczeliny miedzy lampą i karoserią. Tak jest to zrobione fabrycznie. Jeżeli nie ma tej szczeliny i tych gumek na obudowie, zadać sobie należy pytanie dlaczego.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta III - naprawa tylnych lamp

Post autor: topcio » 14 mar 2024, 9:11

Dokładnie, brud zawsze wejdzie. A jeśli będzie szczelina to wejdzie a na myjce go wymyjesz. Ważna jest ta uszczelka wokół gniazda w nadwoziu.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”