Dywaniki do Pheedry

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Dywaniki do Pheedry

Post autor: MobiDoktorGSM » 02 cze 2023, 1:50

Cześć,
chciałbym Was zapytać jakie masz dywaniki pod nogami w swoich Phedrach? Po solidnym sprzątaniu, myciu, chciałbym coś praktycznego i miłego dla oka kupić do auta. Wstępnie myślałem o welurowych dywanikach. Warto kupić np. gumowe na wymianę przez zimę, czy lepiej od razu zainwestować w gumowe - rynienki?

Pozdrawiam
Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: mikee72 » 02 cze 2023, 7:48

Mam beżową tapicerkę i welurowe sprawiały na niej bardzo dobre wrażenie. Ale praktyczne nie były.
Zakupiłem dedykowany zestaw Rezaw Plast, który w 99% zabezpiecza podłogę. Po prawie 7 latach wiem, że praktyczność gumowych jest nie pobicia. Ranty zatrzymują wodę i piasek, a sprzątanie auta (nawet w okresie jesienno-zimowym sprowadza) się do umiejętnego wyjęcia i wymycia gumy, pod spodem jest zwykle czysto. Dywaniki są duże i ich wyjęcie nie jest najłatwiejsze (zwłaszcza jednego wspólnego z przodu). Mój zestaw to przód + tył + bagażnik (do użycia tylko przy wyjętych fotelach 3 rzędu).
Co do wyglądu.. Jak mają wyglądać ciemne, gumowe dywaniki?
Podłoga w Phedrze jest płaska, więc leżą idealnie. Zasłaniają beżową podłogę - no ale po to właśnie są ;)
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
GLen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 183
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:14
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Poznań

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: GLen » 02 cze 2023, 19:06

Jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie.
Ja z końcem wiosny postanowiłem coś zmienić bo rzygam już tymi gumiakami rezawplast. Nie umniejszam ich praktyczności, ale są szpetne no i jęzora jak nie przykleisz to będzie Cię wk@rwiał.

Kupiłem takie coś. Świetnie wyglądają i są bdb dopasowane. https://allegro.pl/oferta/dywaniki-welu ... 2393011375
Jest też wersja rozbudowana z dywanikami do bagażnika/trzeci rząd.
Aktualne:
Delta III 1.4
Phedra 2.0 Multijet

Byłe:
Lybra SW 2.0
Dedra SW 1.9 TD
Y 1.2

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: MobiDoktorGSM » 03 cze 2023, 10:13

Mikee72,
możesz wrzucić jakiś link, dla porównania? :)
Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: mikee72 » 05 cze 2023, 7:31

Wrzucam zdjęcia gdy w aucie były jakieś uniwersalne dywaniki welurowe. Kontrastowały z jasną wykładziną i to robiło całkiem przyjemne wrażenie dywanu w salonie :) Co do praktyczności to się nie wypowiadam, bo szybko wjechały gumy. One zaciemniły podłogę, ale coś za coś.

Odnośnie jęzora (części dywanika pod lewą stopę) to faktycznie lata luźno i wkurza. Zastanawiałem się co z nim zrobić - po jakimś miesiącu go wyciąłem i po problemie. Ale to jest częsty 'problem' w różnych autach.
dyw A.jpg
dyw B.jpg
Tutaj masz te gumowe (REZAW-PLAST: 201220)
Jakbyś się decydował, to moimi zdaniem lepsze są takie właśnie, całościowe.
Z wyjmowaniem przodu do sprzątania jest trochę gimnastyki, ale szybko się nauczysz.
dyw C.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
GLen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 183
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:14
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Poznań

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: GLen » 05 cze 2023, 19:37

Offtop. Może zrobimy mini zlot razem z digital gdzies w Poznaniu i uwiecznimy 3 autobusy na 1 zdjęciu? ;)
Mobidoktor jak podjedziesz z Tychów to będą rekordowe 4.
Aktualne:
Delta III 1.4
Phedra 2.0 Multijet

Byłe:
Lybra SW 2.0
Dedra SW 1.9 TD
Y 1.2

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: Tomzik » 05 cze 2023, 20:28

Ja kupiłem komplet z alledrogo, ale sprzedawcy już nie ma hehe.

180 ziko, wszystkie 3 rzędy, welurowe plus napis na życzenie. Zrobiłem podobnie jak mam w Delcie, tyle, że tam były oryginały z linii akcesoriów.
DSC_9977.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: ktoś ŁDZ » 06 cze 2023, 23:28

Hej,

Ja mam oryginalne welurowe i w sumie nie narzekam na nie. Jak coś to odkurzaczem porządnie odkurzam i tyle. W tym roku (po 4 latach) zamierzam dać je do prania, żeby je odświeżyć. Nie są utytłane brudem/błotem/jedzeniem itd. Ale u mnie wiedzą, że buciki trzepiemy nie tylko gdy śnieg.

Irytuje mnie dywanik w drugim rzędzie siedzeń. Zsuwa się w przednie fotele i wygina w nienaturalny sposób.

Pzd.

Wysłane z mojego telefonA

Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: mikee72 » 07 cze 2023, 0:16

Phedra, czy nie Phedra - umycie gumowych dywaników zajmuje góra kilka minut, czyli jakieś 10 razy mniej czasu niż trzepanie i odkurzanie welurów. W Phedrze (czy Voyagererze) gumy zakrywają - jak wspomniałem - większość podłogi. Gdybym jeździł sam, to 'dywany' pewnie by się sprawdziły. Jeśli auto jest użytkowe: rodzinny wypad na plażę, w góry, spacer po lesie (czasem z psem!) - to trochę inaczej się na to patrzy. Relaks przy sprzątaniu auta jest ok - czemu nie. Jednak, jeśli chce się mieć porządek małym nakładem pracy - to wystarczy raz po raz wysypać piasek z gumowych dywaników, a raz na kwartał je umyć.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: Tomzik » 07 cze 2023, 8:07

Masz rację, ale dla mnie to trochę tak jak stalówki z kołpakami - Lancii po prostu nie przystoją ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Re: Dywaniki do Pheedry

Post autor: MobiDoktorGSM » 08 cze 2023, 18:42

Glen,
do Poznania to mnie ciągnie syn. W tych okolicach coś fajnego, wojskowego jest do zobaczenia :)
Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”