KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Mariusz Soblik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2023, 10:43
Imię: mars64

KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Mariusz Soblik » 14 maja 2023, 10:53

Uwaga !
FIAT 500L: demontaż-montaż sprzęgła w skrzyni tct oraz korekcja wybieraka (z wymianą elektrozaworu):
1) samochód "naprawiany" trzy tygodnie
2) wydany niesprawny (biegi szarpią i włącza się tryb awaryjny)
3) wnętrze pojazdu zdewastowane (wybrudzona i poplamiona tapicerka / wypalcowana podsufitka / głębokie rysy na elementach plastikowych wnętrza)

Główną intencją napisania tej negatywnej opinii jest
1) ostrzeżenie potencjalnych klientów
2) być może zdopinguje ona, nota bene, sympatycznego właściciela warsztatu do dokonania niezbędnych zmian w kosmicznym nieporządku, który panuje w warsztacie i przywróci jego funkcjonalność.

Pozdrawiam, Mariusz Soblik
+ 48 668 273 464

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: michalkrk » 14 maja 2023, 17:37

Przykre współczuję. Ja do niego nic bym nie oddał do naprawy

Dlaczego nie żądasz usunięcia usterek? Ew. Zgłosić na policję ...dać do naprawy do innego warszatu ...kosztorys i przez prawnika egzekwowanie kwoty naprawy
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Mariusz Soblik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2023, 10:43
Imię: mars64

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Mariusz Soblik » 14 maja 2023, 18:46

Witam,
- póki co grzecznie poprosiłem o zwrot pieniędzy
- otrzymałem wymijającą odpowiedź, bez słowa "przepraszam"
- czuję, że będzie potrzebna droga prawna.
Pozdrawiam, ms.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Gros » 17 maja 2023, 15:46

Dziwi mnie fakt że zapłaciłeś męczennikowi za spartoloną usługę
:lol: : gafa : :bitwa:

Mariusz Soblik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2023, 10:43
Imię: mars64

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Mariusz Soblik » 17 maja 2023, 20:19

Kłopoty zaczęły się po wyjechaniu z warsztatu...jeśli mechanik zapewnia, że wszystko jest naprawione i zaprasza po odbiór to raczej płacimy
- rozumiem, że Pan płaci za naprawy po wyjechaniu z warsztatu
- proszę podać adres., też będę tam naprawiał...
Pozdrawiam, ms.

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: MobiDoktorGSM » 18 maja 2023, 20:15

Żadna złośliwość z mojej strony, bo najczęściej jest tak jak piszesz, ale są wyjątki. Np w serwisie DucKcaR - gdzie naprawiają automatyczne skrzynie biegów i bez większych problemów, przywrócono moją do życia. Przed zapłatą za usługę odbyła się jazda próbna a przed nią zaprezentowano to, co zostało wymienione, łącznie ze stanem w jakim był olej ze skrzyni. Polecam ten warsztat :)) Łazisk Górne, zaraz obok Mikołowa :)
Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

Mariusz Soblik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2023, 10:43
Imię: mars64

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Mariusz Soblik » 20 maja 2023, 9:44

Super odpowiedź :)
- są namiary w necie, więc będę do nich dzwonił...
- wiem, że są solidne warsztaty...takie chwalić trzeba...
- przed "wariatami" ostrzegać należy...dla naszego i "ich" dobra...
Pozdrawiam, ms.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Marcin_D » 20 maja 2023, 14:27

Mariusz unosisz się - a napisałeś że auto zdewastowane w środku - to nie widziałeś tego jak oglądałeś przed płatnością.
Jakbym zobaczył taki stan - to pierwsze co bym zrobił to "pie...ał" mechanika w łeb, grosza by nie dostał.
Strasznie mało asertywni jesteście.

Mariusz Soblik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2023, 10:43
Imię: mars64

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Mariusz Soblik » 20 maja 2023, 19:01

Witam,
- najpierw były dinozaury...
- później, podczas standardowej wymiany płynów w ASO FIAT, w Opolu (autotim-janeczko) komputer wykazał, że do wymiany jest sprzęgło...
- zleciłem wymianę w owym ASO
- trwała 3 tygodnie (sic!), po czym zakomunikowano mi, że po wymianie sprzęgła są tylko biegi parzyste i konieczna jest wymiana tkz wybieraka
- koszt 11 000 PLN (samego wybieraka)...

Szukając w necie używanego lub po regereracji (wybieraka) natrafiłem na anons Pana Andrzeja Kubika z Lancia Konsolidero ("naprawa, regeneracja, itd")
- przesłalem Panu Andrzejowi wydruki błędów, które otrzymałem z ASO Opole
- na ich podstawie, podczas sympatycznej rozmowy, przekonał mnie, że usunie je w ciągu kilku godzin (że wybierak jest sprawny)
- zabrałem samochód z ASO i zawiozłem do Pana Andrzeja Kubika (160 km)
- znowu czekałem 3 (trzy) tygodnie...
- w końcu Pan zadzwonił, że mogę odebrać samochód, że jest w pełni sprawny i wszystko jest super...
; co było dalej opisałem wyżej...

Dlatego, proszę się nie dziwić, że po tylu tygodniach oczekiwania na naprawę interesowało mnie tylko to czy samochód jest sprawny mechanicznie
- zabłocona, z plamami oleju podłoga, bagażnik, tapicerka / palce odbite na podsufitce i boczkach...dałbym do czyszczenia i zapomniał o sprawie
- bałagan w warsztacie, wogół niego...nie moja sprawa...
; gdyby naprawa rzeczywiście była wykonana i samochód sprawny...

Teraz nadal korzystam z samochodu zastępczego (120 PLN/dobę)
- do Pana Kubika wysłałem "Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty" / w oparciu o Art. 638. KC - Rękojmia za wady dzieła
- Kancelaria Prawna, która zajmie się sprawą, wątpliwości dotyczące warsztatu zgłosi do Inspekcji Pracy
- skorzystamy również z pomocy organu nadzorczego (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - UOKiK

Główną intencją napisania tej negatywnej opinii jest jedynie (i aż)
1) ostrzeżenie potencjalnych klientów
2) być może zdopinguje ona, nota bene, sympatycznego właściciela warsztatu do dokonania niezbędnych zmian w kosmicznym nieporządku, który panuje w warsztacie i przywróci jego funkcjonalność.

- do warsztatu z podobną opinią nie zawiózł bym samochodu nigdy...

Pozdrawiam, Mariusz Soblik
+ 48 668 273 464

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Marcin_D » 21 maja 2023, 13:48

Mariusz ale nikt nie ma Ci za złe że dałeś tą opinie - wielkie dzięki Ci za nią.
Może uchroni kogoś od wtopienia kasy w "błoto".

Tylko chodzi o to, że widząc taki syf w aucie odebrałeś je i zapłaciłeś przed dokładnym sprawdzeniem efektów pracy.
Sam osobiście też dałem się tak raz naciąć - tylko to było pierwsze poważne auto i byłem "młody i głupi" - od tamtej pory najpierw sprawdzenie co i jak jest zrobione, wytknięcie każdego niedociągnięcia (głównie właśnie jakieś upaprania auta - ja q.a nie wiem co ci mechanicy maja w głowach, że brudnymi łapami wszędzie macają) i dopiero potem pytanie "ile".
A tak naprawdę to od 2017 (odkąd kupiłem 300C) to mechaników nie widuję - robię sobie sam i mam na nich wyj...e. A że to auto co się nie psuje, a ewentualne wymiany (bo robiłem hamulce, 2 wahacze i łączniki stabilizatora z przodu) jest proste w naprawach to mam "odskocznię do siedzenia przy kompie". Dlatego cały czas poluję na następne auto (dodatkowe bo 300C zostaje) z USA - i też z koncernu Chryslera tylko z logo muflona.

Mariusz Soblik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2023, 10:43
Imię: mars64

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Mariusz Soblik » 21 maja 2023, 16:45

...gratuluję autka i zaradności...
...mój, od lat sprawdzony, mechanik mnie uśpił swoją solidnością...
...naprawia wszystko prócz automatycznych skrzyń...niestety...
Pozdrawiam, ms.

awizo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 26 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Górki Wielkie

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: awizo » 21 maja 2023, 17:43

Witam
Jako właściciel firmy Lancia Konsolidero górki wielkie odpowiadam na bezpodstawne zarzuty :chronologicznie
na przełomie marzec/kwiecien paro krotnie dzwonił do mojej firmy Pan M. Soblik proszac o doradzenie/podpowiedz/sprzedaz czesci , wtedy dopiero dowiedzielismy sie ze klient nabył Fiata 500 gdzies pod warszawa i po zakupie przywiózł go jezdzacego do serwisu ASO TIM Fiata w OPOLU na wymiane olejów i filtrów oraz podstawowemu serwisowi po zakupie. W/w klient został poinformowano w ASO TIM ze konczą sie w samochodzie sprzegła i nalezy je wymienic wraz z dwoma wysprzeglikami oraz olejami i uszczelniaczami, Pan S. przystal na tą naprawę za niespełna 8000zł. Cała ta operacja trwała 3 tygodnie , a miedzy czasie klient nas znalazł na internecie gdzie informowałem go ze jezeli chce przywiezc auto do naprawy to musi przynajmniej dwa tygodnie wczesniej umówic sie na termin, prawdopodobnie sadził ze ASO podoła temu zadaniu i nie umówił zadnego terminu. 19 kwietnia otrzymalismy telefon ze klient chce przyjechac na naprawe ale powiedzialem mu telefonicznie ze nie zabukował sobie wczesniej terminu wiec stwierdził ze nam dopłaci do naprawy aby wbic sie w kolejke, niestety na to sie zgodziłem i to był nasz najwiekszy błąd. Fiat 500 dotarł do naszego warsztatu w trybie awaryjnym skrzyni biegów tylko z mozliwoscia wyboru manulanie biegu D2 oraz N i P , wstecznego i pozostałych biegow brak. Pare minut było ustalen co i jak . Klient został odwieziony na stacje PKP w skoczowie naszym samochodem.
odrazu w nowym tygodniu w trybie pilnym zajelismy sie w/w pojazdem podczas demontazu skrzyni i wczesniejszej diagnostyce (na szczescie od paru lat z powodu takich własnie klientow z automatu robimy zdjecia oraz scanraporty błedów) przed naprawą. Doszło do nas ze niema elementu przy skrzyni tct w tym ze fiacie gdzie ktos nie grzebał , uszkodzony zawór ev0 rozbierana skrzynia, rozbierany robot, rozbierany sterownik skrzyni , wymieniano tam czesci na inne uzywane z innej skrzyni nie pasujace po numerach, przerobione zasilanie oleju do robota na niefabryczne. Po dwóch tygodniach walki problem został rozwiazany. W samochodzie wszystkie biegi wrociły włącznie z biegiem wsteczny. Informuje telefonicznie klienta ze auto dopiero w nastepnym tygodniu bede wydawac poniewaz znam bardzo dobrze skrzynie tct i wiem ze nieraz bywają figlarne. Zrobilem tym autem ponad 100 km na testach i adaptacjach. W Koncu przyszla wyczekiwana sobota i klient zjawil sie w skoczowie na dworcu PKP przyjechałem po niego 7 km w jedna strone a z powrotem sam wracał swoim autem , pod mój warsztat , podczas rozmowy w aucie pytałem na jego spostrzezenia podczas jazdy - mówi ze te biegi jeszcze tak dobrze skrzynia nie zmieniała od momentu zakupu auta. Jestem bardzo zniesmaczony powyzszymi komentarzami ze ludzie wydaja opinie odgórnie gdzie nikt nie zna prawdy. Co do samego własciciela fiata 500 po trzech dniach od odbioru auta dostalismy wiadomosc ze skrzynia szarpie i klient dostał odpowiedz ze mamy na wzgledzie dobro kazdego klienta i zapraszamy go bezpłatnie na korekte tego problemu niestety klient niema checi dojechania do nas, .

Mariusz Soblik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2023, 10:43
Imię: mars64

Re: KUBIK ANDRZEJ LANCIA KONSOLIDERO / ul.Zofii Kossak106, 43-436 Górki Wielkie

Post autor: Mariusz Soblik » 22 maja 2023, 20:23

...amen...

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”