Delta III – przeciekająca klapa bagaznika

crazz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2014, 14:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III – przeciekająca klapa bagaznika

Post autor: crazz » 09 maja 2023, 10:18

Witajcie,

w mojej 14-letniej Delcie zaczęła przeciekać klapa bagażnika. Woda ścieka pod pokrywę bagażnika, a koło zapasowe jest całe w wodzie.

Macie może jakieś tipy, co lubi się psuć w uszczelkach albo gdzie się mogą zapychać kanaliki odprowadzające?

Po dużym deszczu jak podnoszę klapę, to słychać przelewanie wody. Miałem to od 8 lat, ale dopiero teraz pojawił się problem z przelewaniem wody do środka.

Z góry dzięki za podpowiedź,
Michał

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III – przeciekająca klapa bagaznika

Post autor: Valdi » 25 cze 2023, 22:16

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny ,ale napiszę co wiem i co myślę. Miałem podobną sytuację. Woda podczas deszczu zebrała się wewnątrz klapy i nie
odpłynęła. W nocy był mróz i rano miałem w środku lodowisko. Teoretycznie są trzy odpływy wody z klapy, ale faktycznie jest tylko jeden. Wszystkie w wytłoczonych zagłębieniach w dnie pokrywy, wykończone elementami z czarnego plastiku. Środkowy i lewy jak pamiętam nie są przelotowe. Tylko prawy ma dziurę i tylko przez niego odprowadzana jest woda. Jak się zapcha, to wewnątrz robi się basen. Ja usunąłem na stałe ten lewy i środkowy, prawy oczyściłem. Usunąłem je, bo niewielka ilość wody i tak się gromadzi w tych wytłoczeniach do wysokości tych plastikowych elementów - nawet po wykonaniu w nich otworów. Bez nich wszystko spływa co do kropli i problem nie wraca.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”