Kappa 2,4 JTD jakie turbo?

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
dermaner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2017, 23:36
Imię: Marek

Re: Kappa 2,4 JTD jakie turbo?

Post autor: dermaner » 16 kwie 2023, 21:19

W końcu przyszedł czas by w sterowniku silnika EDC15C7 co nieco w wartościach pozmieniać, i takie z tego wyszły efekty


Oryginał Soft




Soft Po przejściu przez moje łapy



Warunki testu:

Start to toczenie się na wolnych obrotach z zapiętym 3 biegiem i w tym samym miejscu +/- 2metry wciśnięty gaz w podłogę

dermaner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2017, 23:36
Imię: Marek

Re: Kappa 2,4 JTD jakie turbo?

Post autor: dermaner » 16 kwie 2023, 22:07

Mam pytanie bo chęci mam na dużo więcej mocy ale zderzyłem się z czujnikiem doładowania turbiny (Map sensor) który w Kappie jest przystosowany do 2,5 Bar ciśnienia absolutnego 1,5 Bar ciśnienia doładowania, i takie na chwile obecną turbo mi dmucha.

Chciał bym by mi turbo dmuchało 3 Bary doładowania więc szukam czujnika który obsłuży moją zachciankę szukam w rozsądnych pieniądzach czujnika Map sensor 4 Bar absolutnego ciśnienia 3 Bar doładowania kształt i wygląd czujnika nie ma znaczenia będzie trzeba przerobić to zaadoptuje.
Jak ktoś coś wie to niech piszę

dermaner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2017, 23:36
Imię: Marek

Re: Kappa 2,4 JTD jakie turbo?

Post autor: dermaner » 12 lip 2023, 12:32

Na wyżej postawione pytanie znów odpowiem sobie sam więc zakupiłem wkładkę MPXHZ6400A czujnika 4 Bar ciśnienia absolutnego. Zrobiłem napaść wiertarką na oryginalny czujnik wlutowałem wkładeczke wszystko ładnie klejem załatałem dodatkowo musiałem Winolsem w pliku bin sterownika silnika zrobić Lineralizację Map Sensora i działa.

A teraz jestem na etapie pisania finalnych map dla sterownika silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”