linki podnoszenia oparcia

elbarto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:25
Imię: Bartek
Lokalizacja: Gliwice

linki podnoszenia oparcia

Post autor: elbarto » 20 lip 2022, 0:10

cześć,
czy ktoś ma doświadczenie z linkami podnoszenia oparcia przednich foteli - Y > 2003?
w mamy aucie jeden fotel przestał się podnosić :) no i patrzę ci ja tam na szybko dzisiaj, a tam linka na dole do zaczepu jest przynitowana?!?! :)
ktoś coś w temacie? :)
jutro będę bardziej grzebał, dzisiaj tylko tam łapy wepchnąłem pod tapicerkę.
pozdrawiam, Bartek
Lancia Kappa Coupe 2.0 16VT
Lancia Y 1.4 '2008
Fiat 125 - w remoncie:)
była Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa
Była Lancia Y 1.2 '2002

Osy4
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2022, 17:14

Re: linki podnoszenia oparcia

Post autor: Osy4 » 15 sie 2022, 14:24

Mam podobny problem. Linki używki nie dostępne tylko nowe w aso lub na portalach z częściami (na Allegro niestety nie ma wiec za przesyłkę trzeba płacić). Koszy jednej szt. 130zl brutto. Właśnie to przerabiam. Uchwyty od linek przy podstawie fotela trzeba poprostu rozwiercony/przeciąć i według mnie zanotować nowe lub użyć śruby z dystansem i nakrętki wspomagając się klejem. Powinno działać ;)

elbarto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:25
Imię: Bartek
Lokalizacja: Gliwice

Re: linki podnoszenia oparcia

Post autor: elbarto » 17 sie 2022, 13:03

cześć,
linki ogarnąłem. delikatne druciarstwo, ale to w końcu linki z drutu więc pasuje :)
połączyłem je takim skręcanym zaciskiem w kształcie litery U, chyba nawet wymyślone do łączenia linek :)
kiedyś łączyłem tym linki stalowe które robiły jako nośnik pod kable ethernet, i latami działało, więc i tu działa.
nie chciało mi się rozwiercać i kombinować.

dodatkowo zregenerowałem linkę która odpowiada za przesuwanie fotela pasażera podczas podnoszenia oparcia - tam też linka się wyciąga lub sprężyna. więc dorobiłem tulejkę i skróciłem nieco linkę.

jak by ktoś coś potrzebował to piszcie. zdjęć nie mam bo robiłem na szybko, ale sprawa prosta.
pozdrawiam, Bartek
Lancia Kappa Coupe 2.0 16VT
Lancia Y 1.4 '2008
Fiat 125 - w remoncie:)
była Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa
Była Lancia Y 1.2 '2002

Osy4
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2022, 17:14

Re: linki podnoszenia oparcia

Post autor: Osy4 » 29 lis 2022, 18:29

Ja wymieniłem na nowe i siedzenia składają się ….. jak nowe :) . Trzeba tylko uważać. Elementy metalowe siedzenia nie są przeszlifowanie i są ostre jak brzytwa. Skaleczyły się dość mocno nie używając specjalnego nacisku na taki element

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”