Lancia Ypsilon 2005

Wojtek74
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2022, 3:24
Imię: Wojtek

Lancia Ypsilon 2005

Post autor: Wojtek74 » 22 wrz 2022, 3:44

Witajcie Klubowicze
Temat stary jak ta moja Lancia lecz kilku mechaników poległo, więc postanowiłem poprosić o pomoc was.
Dramat trwa już jakiś rok na początku nierówno pracował silnik - spoko cewki, przewody, świece i dzida!
Hola hola na trasie zerwał się pasek rozrządu holowanie z pod Wrocławia - spoko wymieniamy pasek i dzida!
Nie tak szybko silnik dalej nie pracuje poprawnie - komputer ciach podmiana i dzida? Nie dalej bez zmian więc lecą po kolei czujniki
położenia wału, przepustnice, silniczek krokowy i nie wiem co jeszcze a obroty na biegu jałowym jak pływały tak pływają !!!
Na ssaniu jest ok ale jak silnik się rozgrzeje to zaczyna się czkawka i czasem jak długo pracuje na wolnych obrotach to nawet zgaśnie ( nie zawsze, ale lubi)
Świece mają czarny nalot co świadczy o zbyt bogatej mieszance i czuć paliwem??? A i zapomniałem sonda lambda też była wymieniana.
Proszę pomóżcie wskrzesić to autko, liczę na dobre rady lub kontakt do mechanika co ogarnia temat
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2022, 9:02 przez topcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę umieszczać posty w odpowiednich działach.

Awatar użytkownika
MaciekTTT
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1192
Rejestracja: 26 gru 2010, 23:43
Imię: Maciej
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lancia Ypsilon 2005

Post autor: MaciekTTT » 22 wrz 2022, 10:53

Jaki tam masz silnik?
Jeżeli benzyna, to po zerwaniu paska rozrządu obstawiałbym zerwanie klina na kole wału rozrządu i przestawiony rozrząd , bądź nieszczelne zawory...


Dzidziuś

Wojtek74
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2022, 3:24
Imię: Wojtek

Re: Lancia Ypsilon 2005

Post autor: Wojtek74 » 23 wrz 2022, 11:48

Benzyna 1.2 zawory trzymają była sprawdzana szczelność, a klin muszę zapytać mechanika czy to sprawdzał

Osy4
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2022, 17:14

Re: Lancia Ypsilon 2005

Post autor: Osy4 » 23 wrz 2022, 20:40

Z opisu rozumiem ze przepustnice czyściłeś i przewód odmy jest drożny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”