Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: skinner » 04 paź 2020, 18:16

A jak te DELPHI TD1249W? Nie są za małe? Znalazłem FEBEST KAB-CDR on ma fi32,2 i długość 34,9mm do wahacza tylnego poprzecznego "prostego"
a do ósemki MYLE 514 610 0007 fi34 długość 34 i otwór fi12

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: kond243 » 04 paź 2020, 19:12

Ja się zapytam czemu kombinujesz? Td1249w są plug&play. Wyciągasz stare wkladasz nowe. I to wszystko. Tych tuleji się nie toczy. Nie przerabia. Ja miałem przerabiać ale ostatecznie wpadły nie ruszane. Wymiar jest dokładnie taki jak oryginał. Jedyna różnica to długość L1 ale nic nigdzie nie uderza i jest wszystko tak jak być powinno. Przetestowałem to już w dwóch Thesis.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: skinner » 04 paź 2020, 20:55

A no to super. To właśnie konkretna informacja.

Szukam na tył dużej pływającej, ale nic takiego nie ma, co najwyżej 47mm i do tego tuleja. A tedguma nie chce. Leżą u mnie 2 nowe od niego ale pierdziele.
Ktoś ma na to patent?

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: kond243 » 04 paź 2020, 21:40

Przewin kilka stron wcześniej ten temat a dokładnie 2 i 3cia strona. Toczy się dystans w wahacz. Wkłada się w dystans tuleje z BMW E46 dużą. Do tego dochodzą dwie podkładki dystansujące na długość. I tyle. Potem wymieniasz tylko tuleje. Ja robiłem dystanse z aluminium, bel robił stalowe. Jeden i drugi materiał się sprawdza. Małe tuleje to te same co z przodu. Więc jak chcesz albo Mazda albo Opel Vectra B. Ja wkładałem z opla. A reszta jak pisałem wcześniej.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: skinner » 01 lis 2020, 11:02

Panowie, macie może namiar na jakieś dobre rozwiązanie dla tulei stałej w tylnym dużym wahaczu? Tam jest chyba średnica 51,4mm i wysokość tulei 64mm a szerokość samego materiału wahacza 40mm.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: kond243 » 01 lis 2020, 11:17

Chodzi o banan? Czy tuleje dużą tylnego wahacza? Jeśli tył to jest podane. Tuleje z landrovera. Tyle że musisz dorobić śrubę 14mm i zrobić gwint na 12mm. Jedno ucho trzeba rozwiercić. Ja tak zrobiłem .
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: skinner » 01 lis 2020, 11:26

Tak, chodzi o zawieszenie tylne, nie mogę namierzyć na forum czy i gdzie był podawany typ tulei z landrovera. Mógłbyś podać jeśli pamiętasz?

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: skinner » 01 lis 2020, 12:36

widziałem temat ze śrubami, jak ktoś potrzebuje gwint M12, a średnicę śruby np 13mm to można wziąć śrubę pasowaną. One mają za zadanie przenosić siły tnące, gwint służy w zasadzie do zabezpieczenia przed wypadnięciem, w odróżnieniu od śrub innych gdzie chodzi o zapewnienie odpowiedniej siły rozciągającej wzdłuż osi śruby (np duża tuleja w bananie - połączenie cierne). Co do samych gwintów, to się je walcuje.

śruby pasowane
https://www.norelem.com/us/en/Products/ ... N-609.html

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: skinner » 01 lis 2020, 13:05

kond243 pisze: 01 lis 2020, 11:17 Chodzi o banan? Czy tuleje dużą tylnego wahacza? Jeśli tył to jest podane. Tuleje z landrovera. Tyle że musisz dorobić śrubę 14mm i zrobić gwint na 12mm. Jedno ucho trzeba rozwiercić. Ja tak zrobiłem .
Wnikliwie analizując dotarłem do tej tulei DELPHI TD846W

Thesis Illness
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2021, 17:20
Imię: Paweł

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: Thesis Illness » 26 maja 2021, 23:44

Chciałbym zrobić post o zawieszeniu w pigułce – czyli: rozpracowanie wszystkich tulei, dostępność nowych elementów w sklepie/serwisie/Allegro itp., oznaczenie tulei, która posłuży jako tuleja do przeróbki bądź tuleja zamienna i przy każdej tulei opis ewentualnych innych operacji, które trzeba wykonać żeby wszystko grało
Ogólnie chodzi o to, aby dodawać opisy do poszczególnych tulei z informacjami pomogącymi dorobić lub nabyć daną tuleje.
Zestawienie pomoże sprawniej poradzić sobie z naprawą zawieszenia.
Proszę o edycję tego posta i dokładanie nowych wiadomości przez każdą osobę, która chce się w to zaangażować żeby zebrać wiadomości z tego wątka lub dołożyć nowe jeszcze nie napisane w tym temacie lub ewentualnie skorygować błędy.Potem możnaby poprosić moderatora o usuwanie starych wpisów żeby niepotrzebnie nie wydłużać ilości postów w tym wątku.
Ja zacznę od tulei z LandRovera, proszę o ewentualną edycję i poszerzenie informacji lub ewentualną korektę jak coś pomyliłem(nie wiem na przykład czy dobrze przyporządkowałem tuleje) lub niedopisałem. Na czerwono zaznaczyłem informacje, które ja wstawiam odnośnie tej tulei

Zawieszenie przód- 4 wachacze, 5 tulei:

1. górny od strony przodu auta:
- tuleja-

2. górny od strony wnętrza pojazdu-
- tuleja-

3. dolny wachacz od strony przodu auta:
- tuleja tylna-
- tuleja środkowa-

4. dolny wachacz od strony wnętrza pojazdu:
- tuleja-



Zawieszenie tył- 4 wachacze, 10 tulei:

1. Wahacz górny od strony wnętrza samochodu, tuleja:
- od strony koła-
- środkowa-
- od strony karoserii-

2. Wahacz pojedynczy podłuzny- od strony tyłu samochodu, tuleja:
- od strony koła-
- od strony karoserii-

3. mini wahacz ustawiony w pionie- tuleja:
- górna-
- dolna-

4. duży wahacz dolny- tuleja:
- od strony koła- zamiennie pasuje tuleja z Landrovera o numerze DELPHI TD846W jednak trzeba dorobić śrubę o średnicy 14mm i zrobić w niej gwint na 12mm przez część jej długości- śrubę trzeba dorobić z powodu większego otworu w tejże tulei względem oryginału.
-tylna od strony środka samochodu-
- tylna od strony tyłu samochodu-
Ostatnio zmieniony 27 maja 2021, 0:39 przez Thesis Illness, łącznie zmieniany 15 razy.

bartosz88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2023, 17:49
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Zabrze

Re: Thesis - nowe gniazda w wahaczach i nowe tuleje

Post autor: bartosz88 » 27 maja 2023, 12:16

Tuleje wahaczy tył w pigułce 🙂

Mam nadzieje, że komuś to pomoże i ułatwi poszukiwania 😉
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Ypsilon 1.4 16V
Lancia Thesis 3.0 V6 BUSSO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”