Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: maydayns » 23 sie 2009, 13:09

Witam, woczraj przez przypadek do stacyjki dostala sie ziemia ( pozyczylem auto ojcu, ktory jechal na grzyby ) nie wiem jak bo jak wkladalem kluczyk to byl czysty a jak wyciagalem to wychodzil ciezko i sie troche tej ziemi wysypalo, stacyka zaczela lekko przycinac, chcac ja troche oczysci i nasmarowac wziolem wd 40 i troszke popsikalem od tamtej pory odpalanie to koszmar, kluczyk wogole nie chce sie przekrecic, trzeba nim poruszac w kazda strone kilka minut az zaskoczy, czasem nie mozna go nawet wyciagnac... czy taka stacyjke mozna zdemontowac i oczyscic??

Codee

Odp: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: Codee » 23 sie 2009, 14:21

tak tylko trzeba chyba przekręcić w pewną pozycję ten kluczyk i jak popatrzysz na wejści to jest tam taki plastik ( zatrzask ) który wciskasz do środka stacyjki i wyciągasz - mi w punto II wymiana stacyjki zajęła 10 minut z zdjęciem paneli plastikowych

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Odp: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: maydayns » 24 sie 2009, 19:02

No bylo tak jak piszesz, przedmuchalem, przeczyscilem CXem i nasmarowalem... dalej to samo:/ kurde boje sie ze gdzies w koncu nie przekrece kluczyka i laweta... jest mozliwosc wymiany samej wkladki tak zeby zostal stary klucz?? czy odrazu caly komplet do wymiany??

Codee

Odp: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: Codee » 24 sie 2009, 19:21

pytałem w serwisie czy mi dorobią dwa zamki do klapy i do drzwi to mi powiedzieli że nie ma takiej opcji żeby były takie same jak pozostałe które już mam, a żeby mnie dobić powiedzieli mi że jak chce mieć komplet działających kluczy w moim przypadku z centralnym, to cały nowy zestaw kosztuje 2000 pln brutto, patrzyłem na allegro to za wkładki+wkład do zapłonu liczą 200 - 300 pln plus dwa klucze scyzoryki zaprogramowane i działające z centralnym i imobilliserem 450 zł brutto za sztukę czyli komplet z allegro 1200 pln brutto.

jak dla mnie to wolę kupić nowe zimówki niż się w to bawić - jedynie czym ryzykuję to tym że jak by mi padł akumulator ( w tym roku kupiony z Centra+) to nie wejdę manualnie do auta bo nie mogę otworzyć samochodu kluczem

ale za to wielki plus bo złodziej też nie wejdzie :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Wojtas_BB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2009, 22:18
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

Odp: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: Wojtas_BB » 24 sie 2009, 19:28

maydayns pisze:No bylo tak jak piszesz, przedmuchalem, przeczyscilem CXem i nasmarowalem... dalej to samo:/ kurde boje sie ze gdzies w koncu nie przekrece kluczyka i laweta... jest mozliwosc wymiany samej wkladki tak zeby zostal stary klucz?? czy odrazu caly komplet do wymiany??
Wymontuj stacyjkę i zanieś do dorabiacza zamków. Naciapane masz ziemią, a CX ami i innymi WuDami zrobiłeś błoto i zapadki ie pewnie blokują.
Ślusarz ci to rozbierze wyczysći i poskłada, jak bedzie potrzeba wymieni zapadki, zosawisz najwyżej klucz, żeby wszystko elegancko dopasował i będze po problemie. Koszt myśle ok 100 zł, raczej nie wiecej.
Fiat Punto II FL 1.2 8V
Będzie Lancia Lybra SW 1.8 lub 1.9..... któraś z nich, pewnie w przyszłym roku

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Odp: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: maydayns » 24 sie 2009, 19:56

Wojtas_BB pisze:
maydayns pisze:No bylo tak jak piszesz, przedmuchalem, przeczyscilem CXem i nasmarowalem... dalej to samo:/ kurde boje sie ze gdzies w koncu nie przekrece kluczyka i laweta... jest mozliwosc wymiany samej wkladki tak zeby zostal stary klucz?? czy odrazu caly komplet do wymiany??
Wymontuj stacyjkę i zanieś do dorabiacza zamków. Naciapane masz ziemią, a CX ami i innymi WuDami zrobiłeś błoto i zapadki ie pewnie blokują.
Ślusarz ci to rozbierze wyczysći i poskłada, jak bedzie potrzeba wymieni zapadki, zosawisz najwyżej klucz, żeby wszystko elegancko dopasował i będze po problemie. Koszt myśle ok 100 zł, raczej nie wiecej.
Tak wlasnie chce zrobic, szczere to po zalaniu tym CX ewidentnie sie pogorszylo.

Dzieki Wam za odpowiedzi.

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: zbyszek55 » 23 sie 2020, 18:54

Witam
Zacinający się kluczyk w stacyjce to chyba stały problem naszych Lanci .
Po przeczytaniu na forum Fiata zacząłem rozbierać stacyjkę i utknąłem na próbie wyjęcia wkładki zamka .
W/g forum należy wdusić blokadę i przekręcić kluczyk w pozycji PARK i delikatnie młoteczkiem można wybić
wkładkę. Niestety nie mogę przekręcić kluczyka w pozycji PARK .
Może ktoś zna metodę żeby to zrobić i zachować wkładkę w całości ? .
Pozdrawiam
Zbyszek55 z Bydgoszczy - Pęchowa

Lancia Lybra 2,4 sw
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: mikee72 » 23 sie 2020, 20:10

Tutaj masz krótką historię stacyjki w mojej Lancii (pugowej wprawdzie)..
viewtopic.php?f=158&t=76645
Stacyjka została wymieniona na nową, którą dopasowano do starego kluczyka.
Temat sprzed ponad dwóch lat - cały czas stacyjka chodzi jak 'masełko' więc polecam taką wymianę.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: zbyszek55 » 03 wrz 2020, 12:01

Witam
Dzięki za podpowiedż , kupiłem stacyjkę + kluczki .
Przełożyłem stacyjkę, podłączyłem przewody i antenkę dwa kluczyki koło siebie / jak przeczytałem na forum Fiata/ odpalam i nic .
Dopiero jak wyrzuciłem pastylkę z nowego kluczyka i włożyłem pastylkę ze starego kluczyka to silnik zaczął gadać.
Podejrzewam ,że komputer nie dogadał się z dwoma pastylkami .
Wyjmując pastylki delikatnie podgrzałem opalarką-wnętrze kluczyka,żeby pastylki nie uszkodzić.

Pozdrawiam
Zbyszek55 z Bydgoszczy-Pęchowa
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

piotrkaw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2019, 22:46

Re: Lybra - zacinajaca sie stacyjka

Post autor: piotrkaw » 18 kwie 2021, 22:37

U mnie "pomogło" kilkukrotne lanie wd4cos tam na przestrzeni tygodnia.Działa już 9 m-cy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”