Thesis - reset systemu Connect?

tomasz1311
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:23
Imię: tomasz1311
Lokalizacja: trostberg

Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: tomasz1311 » 15 gru 2012, 16:59

Szanowni koledzy,
na poczatku chcialbym wszystkim ,ktorzy zainteresowali sie moim problemem z Navi serdecznie podziekowac za pomoc i ciekawe wskazowki.Byly bardzo pomocne.Dzieki!!
Teraz mam kolejne pytanie.Znalazlem w instrukcji obslugi Systemu CONNECT taki przycisk/guzik ktory sluzy do Resetowania Systemu Connect.
Co sie przez to uzyskuje lub inaczej, kiedy nalezy to zrobic i do czego to glownie sluzy?
Przy duzych mrozach moj komputer przy przekreceniu stacyjki pokazuje rozne dziwne informacje,jak:awaria systemu chlodzenia,
awaria ukladu hamulcowego itp.Po uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy i informacje wiecej sie nie pojawiaja.
Co w sumie daje resetowanie systemu Connect i jak to zrobic?Moze po tym resetowaniu moj komputer sie uspokoi?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 18:16 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

LUKI82

Re: Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: LUKI82 » 15 gru 2012, 23:00

Tomaszu błędy podczas rozruchu silnika związane są nie z connect a ze spadkiem napięcia czyli słabym akumulatorem, a zapewne jak u mnie, występują tylko po bardzo długim postoju i tylko zimą. Słabym- nie znaczy że należy go wymieniać czy podładowywać. U mnie po zakupie nowego akumulatora jedynie przez pierwszy rok w zimę nie było chwilowych komunikatów - w instrukcji producent określa to jako "anomalie".
Co do "reset" to jest coś tam w instrukcji ale nie pamiętam już co, minęły 4 lata od pierwszego i ostatniego czytania :(

tomasz1311
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:23
Imię: tomasz1311
Lokalizacja: trostberg

Re: Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: tomasz1311 » 16 gru 2012, 11:08

serdeczne dzieki kolego,
uspokoiles mnie ta wiadomoscia,jak juz pisalem nie zawsze to u mnie wystepuje,ale lepiej sie upewnic.Dzieki.
co do resetowania to to tylko ciekawosc,po prostu im wiecej sie wie o swoim samochodzie tym lepiej,co nie?Niestety niewiele ludzi cos wie na ten temat.
Jakbys kiedys sie znowu z tym tematem zetknal albo cos wiecej slyszal bede ci bardzo wdzieczny za nowe infirmacje.czesc.

LUKI82

Re: Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: LUKI82 » 16 gru 2012, 15:56

Nie ma za co :D
Spojrzałem na szybko do instrukcji ale jakoś nie znalazłem gdzie o tym było, ale jeśli masz na myśli ten przycisk "reset" na desce rozdzielczej, a dokładniej pod zegarami na półce to ma on zadanie zerować licznik kilometrów oraz ma dodatkowo funkcję usuwania wyświetlających się błędów na wyświetlaczu między zegarami. Usuwa je tylko na chwilę gdy się one pojawią ( czyli jedynie skracasz czas ich wyświetleń ), a nie blokuje kolejne powiadomienia o istniejącej usterce oraz nie usuwa ich z głównej pamięci komputera.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: jjash » 16 gru 2012, 17:05

Luki,
chodzi chyba raczej o przycisk reset w connect. Służy on do powrotu do ustawień fabrycznych. Umożliwia wznawianie systemu w przypadku gdyby coś się zawiesiło. Coś jak reset w kompie. Wszak connect obsługuje windowsa. Zatem ktoś poszedł po rozum do głowy i zapodał takie wyjście awaryjne.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: LUKI82 » 16 gru 2012, 17:21

A jeśli tak to ok! :)

tomasz1311
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:23
Imię: tomasz1311
Lokalizacja: trostberg

Re: Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: tomasz1311 » 17 gru 2012, 18:42

serdeczne dzieki wszystkim,
czlowiek uczy sie cale zycie ale jest fajnie jesli ma sie takie wsparcie ................... dzieki.

And By
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2020, 12:20
Imię: Andrzej

Re: Thesis - reset systemu Connect?

Post autor: And By » 18 wrz 2020, 17:17

..witam.....to jak sie robi ten reset ??........wymienilem bezpiecznik od podrzewania foteli i swieci mi sie lampka....???............POMOCY Koledzy...Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”