Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Ac799
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:14
Imię: Krzysztof

Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Post autor: Ac799 » 15 maja 2019, 6:44

Dzień dobry, tak jak w temacie od kilku dni w mojej Lanci pojawia się komunikat check engine control system fault , dzieje się to podczas jazdy najczęściej po jakimś czasie znika. najdziwniejsze jest to że kontrolka miga dając sygnał dźwiękowy nie zostawia żadnego śladu na desce na przykład w postaci zapalonej kontrolki check engine. Schemat powtarza się średnio co kilka kilometrów, w mojej wersji jest dwulitrowy silnik turbo wraz z gazem. Czy ktoś z was miał podobny problem? [

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Post autor: kond243 » 15 maja 2019, 7:58

Przy około 2 .500obr. jest zła mieszanka. Podepnij mesa wejdź w silnik i odczytaj błędy. Przy tym miganiu jest błąd wypadanie zapłonu cylinder 5 oraz usterka zapłonu ogólny. Także na zimnym silniku wykasuj błędy. Potem zakładka regulacje i usuń parametry wyuczone. Potem odpal i bez dotykania gazu daj się jej nagrzać na benzynie . Pojeździj trochę omijając 2.500obr. jakiś czas musisz jeździć na wyższych obrotach. Jeśli na gazie też robi cyrki to jedź do kogoś kto ma sondę afr i ustawi poprawnie LPG. Ten silnik oraz jego sondy są bardzo czułe na skład mieszanki. Nawet przy wymianie Aku trzeba robić tak jak wyżej . Mniemam że masz Lancie Thesis 2.0t, ja przrabial to u siebie ostatnio.Edytuj temat i napisz o jakie auto chodzi.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Ac799
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:14
Imię: Krzysztof

Re: Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Post autor: Ac799 » 15 maja 2019, 19:15

Dziękuję, pojawiło się to po odpięciu akumulatora, co ciekawe rzeczywiście na wysokich obrotach sygnał się nie pojawia. Wyłączę na jakiś czas gaz i pojadę go ustawić. Dziękuję za informacje, dam znać co wyszło po podpięciu komputera. Dziękuję za informację.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Post autor: kond243 » 15 maja 2019, 21:24

Jak pisałem zrób na zimnym silniku reset. Czyli w usuń parametry wyuczone. Inaczej będzie dalej zonk. A ten układ dwóch sond lambda jest upierdliwy . I jeśli coś nie zagra to tak się robi. Odepnij Aku na godzinę potem odpal i niech zagrzeje się do włączenia wentylatorów. I polataj tak trochę na samej benzynie. Daj też trochę w palnik. Niech ułoży afr sobie dobrze.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
kamilkoza88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 22:55
Imię: Kamil
Lokalizacja: Toruń

Re: Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Post autor: kamilkoza88 » 17 cze 2019, 19:06

Czy w przypadku 3.0 zastosować podobną procedurę? Mam podobne objawy, z tym że telepie silnikiem i ewidentnie chodzi na 5 cylindrów, co ciekawe sytuacja ma miejsce na benzynie, na gazie wszystko się uspokaja.

Podejrzewam u siebie jeszcze lejący wtrysk, bo elektrykę i mechanikę wykluczam (nowe świece, cewki, poprawiona kablownia po gaziarzach, nowo ustawiony rozrząd, nowa przepływka, 4 sondy, czujnik wału i wałka).

Dla całkowitej pewności pozostają mi jeszcze wypalone gniazda zaworowe i ewentualnie koniec pierścieni, ale przy przebiegu ok 245kkm osobiście do ostatniej przypadłości podchodzę sceptycznie.
Thesis 3.0

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Post autor: kond243 » 20 paź 2019, 12:38

Na ciepłym czy na zimnym? Jak na zimnym to wtrysk się skończył . Zamień wtryski miejscami. Będzie wiadomo czy coś się zmieni.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
kamilkoza88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 22:55
Imię: Kamil
Lokalizacja: Toruń

Re: Migająca kontrolka check engine - engine Control system fault.

Post autor: kamilkoza88 » 20 paź 2019, 18:17

Przepraszam, że nie napisałem rozwiązania problemu. Otóż winien był lejący wtryskiwacz benzynowy, niezależnie, czy zimny, czy ciepły waliło błędami i chodził na 5 cylindrów. Wymiana wtryskiwaczy wyeliminowała problem.

Pozdrawiam.
Thesis 3.0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”