Lybra 1.9 JTD - nieregularnie zapalająca się kontrolka silnik + zanik mocy

goranj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2019, 10:37
Imię: Artur

Lybra 1.9 JTD - nieregularnie zapalająca się kontrolka silnik + zanik mocy

Post autor: goranj » 25 mar 2019, 13:09

Witam,

w mojej Lybrze nieregularnie zapala się kontrolka silnika. Zdarza się, że chwilę po odpaleniu silnika, a dziś stało się tak po ok. 40km. Objaw to zanik mocy, ale w sumie po chwili wraca i chwilowe dławienie. Zaobserwowałem, że świece długo się nagrzewają, czasem nawet kontrolka świeci jeszcze chwilę po odpaleniu. Kiedy gaszę samochód, odpalam - kontrolka silnika znika no i potem się pojawia w różnych odstępach czasowych.

PS. jakie narzędzie do diagnostyki błędów polecacie?

lukasz-kw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:57
Imię: Łukasz
Lokalizacja: prawie STOLYCA

Re: Lybra 1.9 JTD - nieregularnie zapalająca się kontrolka silnik + zanik mocy

Post autor: lukasz-kw » 01 kwie 2019, 15:35

Kabel OBD2 + program z netu Fiat ECUScan chyba na forum alfoholicy jest najnowsza wersja. Ogólnie Twoje pytanie za ogólne. Co tzn. kontrolka silnika? Chodzi Ci o "Check"? Bo nie kumam jaka inna kontrolka. A jeśli Check to co zapala się i gaśnie jak ta moc wraca? Sprawdź po 1 filtr paliwa, wszystkie przewody gumowe(powietrza, paliwowe itd.)Popatrz czy gdzieś nie cieknie paliwo w okolicach pompy CR, zaworu CR. Co do świecących się świec nie maja one żadnego wpływu na dalszą jazdę a zwłaszcza dławienie. Ogólnie to szuaknie igły w stogu bez komputera chyba niewiele zdziałasz. Popatrz po "adresach" ludzi z naszego forum, może ktoś mieszka blisko i ma kompa do diagnostyki oszczędzisz ok. 100 na OBD2.

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra 1.9 JTD - nieregularnie zapalająca się kontrolka silnik + zanik mocy

Post autor: szwagier-lublin » 01 kwie 2019, 15:47

Tak jak przedmówca sugeruje, najpierw diagnostyka, wypluć błędy i wtedy do roboty. Przewiduję, podobnie jak lukasz-kw, nieszczelność w okolicach pompy CR a konkretnie na regulatorze ciśnienia wtrysku. Ostatnio to przerabiałem. Wcześniej zakup nowy oring (3x2mm) i przygotuj trochę nafty technicznej. Przeprowadź czyszczenie elementu, wymień oring i zmontuj od nowa. Ale to jedna z wielu potencjalnych przyczyn. Nie mniej jednak przyda się zrobić. Świece do kontroli i na pewno wymiany, być może tylko jedna, ale to nie ma wpływu na jazdę i błąd silnika.
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

goranj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2019, 10:37
Imię: Artur

Re: Lybra 1.9 JTD - nieregularnie zapalająca się kontrolka silnik + zanik mocy

Post autor: goranj » 15 kwie 2019, 1:00

cześć ponownie,

z komputerkiem podziałam. wszystkie filtry niedawno były wymienione, więc w tym bym nie szukał przyczyny. W ogóle samochód był u mechanika 2 tygodnie celem doprowadzenia do porządnego stanu po zakupie trochę zapuszczonego auta. Tak czy siak.. błąd już się nie pojawia. i żeby było jasne.. błąd pojawił się po otrzymaniu samochodu z powrotem. trochę pojeździłem autem i problemu nie ma.Nie chodzi o ikonkę check control - np. niski poziom płynu do spryskiwaczy, chodzi o kontrolkę silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”