Kappa Coupe - linki szyb - naprawa

Awatar użytkownika
momo1234/momo11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 792
Rejestracja: 22 mar 2009, 9:47
Skype: adrian.molasy3
Lokalizacja: tuczępy/busko zdrój
Kontakt:

Kappa Coupe - linki szyb - naprawa

Post autor: momo1234/momo11 » 18 sty 2013, 9:00

Dla potomnych moje przemyślenia :)|
1.Demontujemy boczek

Instrukcja do drzwi prawych:
1. Demontujemy silnik
Jeśli zerwała nam się linka od silnika ta dłuższa to szybę wsuwamy, jeśli zerwana jest linka ta krótsza to szybę wysuwamy.
Przypadek jeśli zerwała nam się dłuższa. Zerwaną linkę wysuwamy, dajemy nową lecz zakuwamy narazie tylko od strony gdzie wchodzi do tego X przy szynach. Linka ma być o wiele dłuzsza niż ta która się zerwała.
1. Wysuwamy szybę
2. Zakładamy krótszą linkę na dolny zaczep
3. Podpinamy się pod silnik i dajemy mu napięcie aby uzyskać efekt gdy linka krótsza będzie się nawijać. WAŻNE- trzeba w tym czasie jedną ręką dociskać kółko od silnika a drugą ręką ciągnąc linkę aby nie spadła ona z kółek prowadzących.
4. Jeśli szyba się nam opuściła to przymierzmy linke która się zerwała tak aby idealnie pasowała na długość.
5. Ucinamy linkę w odpowiedniej długości>
6. Zakuwamy ją ( Ja brałem nakrętkę 4 i walnołem parę razy młotkiem potem ją obszlifowałem )
7. Zakładamy linkę na kółko
8. Zakręcamy pokrywe silnika
9. Patrzymy jak sie szyba odsuwa i podnosi :)

Jeśli mamy awarie krótkiej linki to po prostu dorabiamy ją na wymiar i tyle :)

Poradnik troche chaotyczny ale pisać jak coś to pomogę.

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Kappa Coupe - linki szyb - naprawa

Post autor: fedos » 23 kwie 2017, 13:31

Mam inny problem. Linki są całe, ale cały mechanizm idzie jakby miał straszny opór i trzeba po kilka razy naciskać. Rozebrane to i prowadnice szyby posmarowałem, ale nadal tak się dzieje. Ma ktoś jakiś pomysł jak to urobic? Albo jest ktoś kto mi to zrobi w okolicy Oświęcimia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”