Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i parametry

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: belial666 » 20 lip 2015, 11:37

Dobrze jest, nie cza psuć :). Miałeś już spotkanie z władzą tzn. stali gdzieś, suszyli, a Ty przejeżdżałeś obok nich?.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: ArtoKucior » 20 lip 2015, 12:44

Lancią? Tak...kilka razy już. W alfie mam chińskie ksenony z 6 lat, kilka razy trzymali mnie i też się nie doczepili do nich. Tym bardziej dziennych w lancii się nie obawiam

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: belial666 » 20 lip 2015, 13:49

ArtoKucior pisze:Lancią? Tak...kilka razy już. W alfie mam chińskie ksenony z 6 lat, kilka razy trzymali mnie i też się nie doczepili do nich. Tym bardziej dziennych w lancii się nie obawiam
: ok2 : :)
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: Luckyy » 20 lip 2015, 20:10

Spotkałem się z światłami dziennymi i przeciwmgłowymi w jednej obudowie montowanych w miejsce standardowych okrągłych świateł przeciwmgłowych (np w AR 159), ale jeszcze nie znalazłem, żadnego zestawu dobrej jakości.

Dodatkowo coraz więcej aut ma dzienne okrągłe z 4 dużymi LEDami - w praktyce wygląda to dość dobrze (jasno).
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: Borek » 20 lip 2015, 20:52

Jasno owszem, dobrze - rzadko kiedy. Głównie dlatego, że:
- częściej widuje się słabsze wersje, gdzie wyraźnie widać że to są cztery osobne diody - kwestia gustu,
- mało który samochód "przyjmie" takie światła tak, żeby było ładnie - znacznie prościej jest umieścić światełka płaskie.

Co do tych dziennych w obudowie przeciwmgłowych to można podjechać do jakiegoś speca, żeby wyrzeźbił RL przy znakach homologacyjnych :lol:. Ja jednak będę zakładał sobie w osobnym miejscu, badam opcję zainstalowania płaskich w tych blaszkach, co to je Kappa ma tuż pod lampami - problemem może być brak miejsca, ale jak znajdę odpowiednio płytkie lampy to powinny się ładnie zmieścić. Jeśli nie tam, to jedyna opcja bez rzeźbienia zderzaka jest na brzegach wlotu do chłodnicy.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: marceli » 20 lip 2015, 21:46

Borek pisze:Jasno owszem, dobrze - rzadko kiedy. Głównie dlatego, że:
- częściej widuje się słabsze wersje, gdzie wyraźnie widać że to są cztery osobne diody - kwestia gustu,
- mało który samochód "przyjmie" takie światła tak, żeby było ładnie - znacznie prościej jest umieścić światełka płaskie.
Całkowita racja.Dlatego np ja założyłem markowe a nie "punkciki dzienne" których i tak nie widać a jak widać to........ujowo.

Jeśli chodzi o montaż w kappie ,najładniej byłby wpasować gdzieś w okolicach halogenów(wpuścić w zderzak tak nad nimi bo pod to chyba za nisko)i myślę że byłoby ok.

Ja mam w tych wnękach na dole,może nie jest super(z racji że są ciut za blisko siebie)ale zadanie spełnia.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: ArtoKucior » 20 lip 2015, 21:58

Ja super zadowolony nie jestem bo z racji starych lamp to słabo świecą ale...mi głównie chodziło o to aby nie musieć świecić ksenonami bo lampy nie są szklane a "plastikowe". Poza tym dużo mniejszy pobór prądu

Awatar użytkownika
Tiger-baza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 144
Rejestracja: 12 lut 2015, 0:01
Imię: Marcin
Lokalizacja: Toruń

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: Tiger-baza » 30 paź 2015, 20:20

ArtoKucior pisze:Ja super zadowolony nie jestem bo z racji starych lamp to słabo świecą ale...mi głównie chodziło o to aby nie musieć świecić ksenonami bo lampy nie są szklane a "plastikowe". Poza tym dużo mniejszy pobór prądu
Chodzi o większe spalanie czy to że napięcie na klemach spada?
2.0 20V VIS

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: belial666 » 30 paź 2015, 20:22

Tiger-baza pisze:
ArtoKucior pisze:Ja super zadowolony nie jestem bo z racji starych lamp to słabo świecą ale...mi głównie chodziło o to aby nie musieć świecić ksenonami bo lampy nie są szklane a "plastikowe". Poza tym dużo mniejszy pobór prądu
Chodzi o większe spalanie czy to że napięcie na klemach spada?
Raczej o klosze- plastik bumbastik.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: rob_76 » 31 paź 2015, 0:11

W Kappie w sumie nie ma problemu z LED-ami.. Płaskie Phillips'y mieszczą się ładnie w górnych skrajnych "rejestrach" wlotu powietrza w zderzaku - mam tak zainstalowane i chyba nie razi zbyt mocno (niekoniecznie światłem ;) )... A przede wszystkim, rzeźbiarstwo w zderzaku ogranicza się do 4-ech małych otworów, których po demontażu i tak nie widać - no chyba, że się położyć na glebie dobrze poszukać... :)
Natomiast w Thesis'ie - jak na mój gust - dużo trudniej jest...Taka uroda "frontu"...
:)
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
Tiger-baza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 144
Rejestracja: 12 lut 2015, 0:01
Imię: Marcin
Lokalizacja: Toruń

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: Tiger-baza » 31 paź 2015, 12:29

Ja jestem zadowolony z reflektorów przednich. W porównaniu z innymi autami z tych lat - świetnie świecą, sądzę że budowa reflektora jest bardzo trafna. Co do ledów jaka marka jest najlepsza?
2.0 20V VIS

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: volf » 31 paź 2015, 19:16

rob_13376 pisze:W Kappie w sumie nie ma problemu z LED-ami.. Płaskie Phillips'y mieszczą się ładnie w górnych skrajnych "rejestrach" wlotu powietrza w zderzaku - mam tak zainstalowane i chyba nie razi zbyt mocno (niekoniecznie światłem ;) )... A przede wszystkim, rzeźbiarstwo w zderzaku ogranicza się do 4-ech małych otworów, których po demontażu i tak nie widać - no chyba, że się położyć na glebie dobrze poszukać... :)
Masz te z 4 diodami?
Lampy przymocowałeś bezpośrednio do zderzaka czy tylko te ramki (obudowy) a same lampy na wcisk do ramek?
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: rob_76 » 31 paź 2015, 21:55

Mocowałem wkrętami ramki, a same LED-y na wcisk... Natomiast te dzienne są 9-cio diodowe...
20151020_114202.jpg
Sorki za "położone" zdjęcie, ale w pionie nie chciało się dać upload'ować... : zawstydzony :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: volf » 02 lis 2015, 10:40

To muszą być jakieś nowsze, bo te starsze Philipsa to były na 4 albo 5 diod, przynajmniej o tym kształcie...
Napisz jeszcze jak przykręciłeś te ramki, bo przecież z tyłu (w dziurach zderzaka) to tam jest siatka. Trzyma się to tylko siatki czy jakiś inny patent...
I jeszcze jedno-nikt się nie czepia, bo jednak wymiar 40cm od obrysu bocznego jest przekroczony :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i param

Post autor: rob_76 » 02 lis 2015, 11:27

Nikt się nie czepia, bo wymierzone jest tak, że generalnie mieści się w zaleceniach.. ;) Generalnie.. :D Ramki od LED-ów mocowałem wkrętami z zestawu od dołu (taką opcję posiadały) do zderzaka (po dwie) - i dlatego po ew. demontażu nie będzie tego widać... ;)
Kable idą oczywiście pomiędzy siatką a zderzakiem w rogach wlotu i dalej wzdłuż zderzaka...
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”